Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Сексуальна освіта: чи потрібна вона нашим дітям?

Ю. Ярмоленко, м. Харків

Сьогодні українські діти шкільного віку дізнаються про секс здебільшого з інтернету. Водночас їхні однолітки у Швеції, Німеччині, Австрії, Фінляндії та багатьох інших країнах Європи відвідують уроки зі статевого виховання у своїх школах.

Питання сексуальної освіти дітей та підлітків також не залишили поза увагою на Четвертій національній (не)конференції EdCamp 2018. Одну з сесій, присвячену цій часто замовчуваній темі, провела секс-педагогиня Юлія Ярмоленко, авторка програм із сексуальної грамотності для підлітків і дорослих, яка входить до Асоціації сексологів і сексотерапевтів України.


Україні сексуальній освіті приділено чи не найменше уваги поміж усіх сфер життя, хоча цікавість до цієї часто табуйованої теми в дітей та підлітків ХХІ сторіччя нікуди не поділася. Деякі з чомучок блукають просторами інтернету в пошуках бажаних відповідей, а деякі одразу починають вивчення тілесності із тактильного контакту з іншими людьми. І такий варіант пізнання часто спричиняє небажані наслідки.
 
 
За законодавством України за сексуальну освіту дітей відповідають батьки. Але на практиці ситуація виглядає інакше. Якщо раніше сексуальну освіту повсюдно вважали деморалізувальною, то в добу інтернету питання статевих стосунків замовчується ще більше, бо начебто всю необхідну інформацію можна знайти в пошуковику. І мало кому спадає на думку, що такий підхід виявляється ще згубнішим для дітей.
 
 
По-перше, дітям часто невідомі загальноприйняті назви статевих органів, бо батьки мають звичку замінювати офіційні назви на зменшено-пестливі евфемізми, начебто дбаючи про цнотливість дітей. Але табуйованість цієї теми змушує дитину соромитися просити допомоги. Вона не має змоги правильно попередити дорослих про некомфортні відчуття або про щось погане, що з нею відбувається.
 
По-друге, брак знань про такі процеси, як менструація та полюція до їхньої появи найчастіше спричиняє в підлітків сором або жах та може вплинути на його або її психічне здоров’я в подальшому житті.
 
По-третє, не відповідаючи на дитячі запитання, ви не зменшуєте цікавість. Так, в інтернеті отримати відповідь можна легко, але чи буде така відповідь кваліфікованою та правильною, залишається невідомим.
 
 
«Сексуальна освіта має на меті забезпечення здоров’я та безпеки людини — як наголошує Юлія Ярмоленко. — Саме тому пояснення можливих наслідків є першою сходинкою у драбині формування сексуальної культури, а, отже, і відповідальність за обізнаність молодого покоління не можна покладати на інтернет та випадок.»
 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів