Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Наближаємо майбутнє: Інтернет-марафон видавничої групи «Основа» «Інноваційні технології та методики освіти»

В інформаційну епоху технології відіграють ключову роль у житті суспільства, і освіта не може лишатися осторонь. Більше того, вона має користуватися провідними методами, щоб готувати фахівців, які рухатимуть прогрес. Тому 10-й осінній Інтернет-марафон ми присвятили саме темі інновацій!


Марафон відбувся протягом 31 жовтня, 1 та 2 листопада та видався неймовірно насиченим. Тема інновацій згуртувала освітян різних категорій та спеціальностей, учителів ЗОШ, технікумів та ліцеїв з усіх областей України. Ми щиро дякуємо всім учасникам за небайдужість та активну участь!
 
Кожен вебінар було супроводжено активним чатом для зареєстрованих слухачів, де вони ставили запитання, висловлювали свої думки, обмінювалися досвідом.
 
СУЧАСНІ МЕТОДИ НАВЧАННЯ
 
Спікери, фіналісти головної премії для вчителів Global Teacher Prize Ukraine, продемонстрували майстерність та безкоштовно поділилися своїми надбаннями задля вдосконалення шкільної освіти! Перш за все, це досвід застосування передових навчальних методик.
 
STEM — інтегроване навчання, де учні не вивчають окремі предмети типу фізики, математики, хімії, мистецтва, а виконують інженерні проекти і здобувають комплексні знання протягом виконання. Спікерка Юлія Батура (учитель хімії, переможець Всеукраїнського фестивалю «Наука на сцені») розповіла, як використати європейський досвід для впровадження STEM-навчання у звичайній школі.
 
Кейси у навчанні — гарвардський метод, за яким учні тренуються розв’язувати проблеми на реальних прикладах (кейсах, що містять інформацію щодо проблеми).
Юлія Плющ (учитель початкових класів) розробила власні оригінальні кейси для початкової школи, які підтримують зацікавленість учнів та комплексно розвивають мислення.
 
Міжнародна проектна діяльність — надзвичайно важлива, але при цьому доволі проста у втіленні. Не потрібні грошові витрати, лише інтернет-з'єднання та ентузіазм!
Надія Вовченко (учитель вищої категорії Черкаської гімназії № 31) розповіла, як за допомогою інтернет-ресурсів eTwinningPlus, ePals, The Global Goals та інших налагодити комунікацію учнів з дітьми різних країн.
 
ТЕХНОЛОГІЇ, ЯКІ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ПРОСТО ЗАРАЗ!
 
ThingLink — сайт для створення інтерактивних плакатів до будь-якого уроку. Особливо зручно готувати інтегровані уроки: в одному плакаті вміщено відеозаписи, фотографії, карти, тексти, які за потреби можна розгортати та згортати. Комплексне вивчення матеріалу та зацікавленість учнів гарантовані! Про можливості сайту розповіла Наталя Куркай (учителька вищої категорії), а Ірина Власова (учитель-методист, учитель математики та інформатики) навела приклади сервісів для створення діаграм та іншої сучасної інфографіки (Piktochart, Infogram, Creately тощо).
 
LearningApps — сервіс для створення віртуального класу. Це також сайт, де вчитель створює для своїх учнів сторінки, на яких розміщує вправи для виконання. Сервіс має безліч готових завдань з різних предметів. Також можна додавати свої вправи. Віртуальний кабінет учителя має зручну статистику виконання завдань учнями.
 
Попереднє створення віртуального класу на сайті тільки видається складним — учитель вищої категорії Людмила Яцунь у своєму вебінарі детально показала всі кроки його налаштування.
 
Віртуальна учительська на базі сервісів Гугл — надзвичайно зручний сервіс, про налаштування якого розповіла Інна Мігунова (заступник директора з навчально-виховної роботи); також вона показала, як спростити обробку документації за допомогою Гугл-документів. А Ірина Табарчук (учитель інформатики) у своєму вебінарі розповіла про ведення учительського блогу на базі сервісу Гугл Блогер, який розширює професійні можливості вчителя.
 
Globallab — міжнародний онлайн-сервіс для реалізації учнівських проектів. Чимало готових варіантів допоможуть новачкам. Також можна створювати власні унікальні проекти та долучати до них учнів з інших міст та країн! Ольга Рогожнікова (учитель хімії та біології вищої категорії) показала можливості сайту для сучасного навчання.
 
Колесо мобільних додатків на базі таксономії Блума — універсальна добірка програм для смартфонів та планшетів. Ці додатки перетворять гаджети на справжніх помічників учителя, бо кожен допомагає досягати відповідного рівня знань за класифікацією Блума. Фіналістка конкурсу «Народний спікер-2016» Наталія Ільїна продемонструвала, як можна добирати додатки відповідно до цілей уроку за допомогою схемиколеса.
 
НОВЕ МИСЛЕННЯ
Будь-які зміни на краще починаються в головах людей. Заслужений працівник освіти України, доцент Володимир Калошин сконцентрував увагу на позитивному мисленні, його важливості для сьогодення. А Ольга Шевченко, тренер програми «Вчителі англійської мови — агенти змін», розповіла про лідерство: ви здивуєтеся, але справжнім лідером може бути кожен з нас!
 
Спеціальний гість марафону Іван Полтавець провів онлайн-тренінг з навичок критичного мислення. Ефективно порівнявши інформацію з їжею, він показав, як оцінити її якість й корисність та як налагодити «здорове харчування» мозку, тобто уникати непотрібної та неправдивої інформації.
 
ПІКЛУВАТИСЯ ПРО МАЙБУТНЄ ОСВІТИ — НАША МІСІЯ!
Ви не змогли взяти участь у якомусь вебінарі? Ми подбали, щоб це не завадило поширенню корисних знань! Відеозаписи та матеріали жовтневого інтернет-марафону «Інноваційні технології та методики освіти» розміщені у вільному доступі на Youtube-каналі інтернет-марафону www.youtube.com/c/MARAFONOSNOVA.
 
Наступний інтернет-марафон також особ-ливий — 2-й міжнародний, і відбудеться він вже 12–14 грудня! У контексті змін в українській освіті ми продовжуємо тему «Досвід успішних реформ естонської й фінської освіти для України. Європейський контекст».
 
Детальний розклад вебінарів з’явиться незабаром, тож стежте за новинами у Фейсбуці https://www.facebook.com/InternetMarafon або на сайті http://osnova.com.ua/marafon
 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів