Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

ПЕРЕДМОВА


 

Шановні читачі!

 

Спецвипуск журналу «Початкове навчання та виховання» містить орієнтовне календарно-тематичне планування з основних предметів у 1–2-х класах, складене відповідно до вимог оновлених навчальних програм (у редакції 2016 р.) та Орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів 1–4-х класів (Наказ МОН від 19.08.2016 № 1009) за чинними підручниками.

 

У Додатку до листа Міністерства освіти і науки України від 17.08.2016 р. № 1/9–437 зазначено: «У зв’язку з внесеними змінами у навчальні програми, наголошуємо, що календарне та поурочне планування здійснюється вчителем у довільній формі, зокрема з використанням друкованих чи електронних джерел тощо. Формат, обсяг, структура, зміст та оформлення календарних планів та поурочних планів-конспектів є індивідуальною справою вчителя. Встановлення універсальних у межах навчального закладу, міста, району чи області стандартів таких документів є неприпустимим». До того ж, оновлені навчальні програми не містять чіткого розподілу годин на вивчення кожного розділу, отже, наведене у журналі календарно-тематичне планування є орієнтовним та може і навіть має бути за необхідності змінено/скориговане вчителем/вчителькою залежно від можливостей певного класу, матеріально-технічної бази навчального закладу, специфіки місцевих умов регіону тощо. На жаль, чинні підручники не повною мірою відповідають вимогам та тематиці оновлених навчальних програм, тому в наведених у спецвипуску таблицях стовпчик із зазначенням сторінок підручника може бути порожнім (отже, педагог має дібрати навчальний матеріал для цього уроку самостійно, незважаючи на підручник). Якщо планування складене з опорою на декілька джерел (наприклад, підручник та хрестоматію для читання), таблиці містять необхідну інформацію щодо сторінок певного джерела.

 

Сподіваємося, що наведене у журналі планування стане якісною основою для організації навчально-виховного процесу в новому навчальному році, а оновлені посібники серії «Мій конспект» із розробками компетентнісно орієнтованих уроків — незамінними помічниками для кожного творчого вчителя України!!!

 

Ю. Є. Бардакова, головний редактор

Відгуки читачів