Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

ІЗ ТЕОРІЇ НАЙБІЛЬШИХ І НАЙМЕНШИХ ФІГУР

Ведуча рубрики А. О. Агафонова, м. Харків

Перші дослідження, що стосуються теорії найбільших і найменших фігур, приписують школі Піфагора. Як і решта геометричних досліджень стародавніх математиків, вони проводились синтетичними методами (тобто без використання алгебри і методу координат). 1842 року швейцарський математик, засновник синтетичної геометрії кривих ліній і поверхонь другого порядку, Якоб Штейнер у двох мемуарах запропонував п’ять методів для відшукання найбільших плоских фігур. У статті викладено перший із цих методів — найбільш загальний і витончений. Цей метод був опублікований у «Traite de Geometrie». Переклад С. Кричевського (м. Суми) був надрукований у журналі «Вестник опытной физики и элементарной математики» № 81 за 1889 рік.

Теореми, наведені в статті, і наслідки з них корисні для розв’язування задач із геометрії, а також можуть бути використані під час вивчення теми «Найбільше і найменше значення функції».


Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квитанції або оформте електронну передплату, і ви матимете можливість читати статті на сайті.

Відгуки читачів