Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Астрономія та геометрія Тихо де Браге і Йоганна Кеплера

 Г. Б. Філіпповський, м. Київ

Від редакції. Грудень 2016 року багатий на ювілеї видатних астрономів, які зробили чималий внесок у розвиток не тільки астрономії, а й математики.

14 грудня виповнюється 470 років від дня народження датського астронома Тихо Браге. 1597 року він покинув Данію, два роки провів у Німеччині, потім переїхав до Праги. Тут його помічником став Й. Кеплер. Роботи Браге і його учнів мали велике значення для розвитку тригонометрії. Про тригонометричні ро­боти Браге можна судити з рукопису, який залишився після його смерті і був опублікований чеським ма­тематиком Ф. Й. Студничкою.

21 грудня виповнюється 445 років від дня народження Йоганна Кеплера — німецького філософа, мате­матика, оптика, астронома, відомого насамперед відкриттям законів руху планет, названих законами Кеплера на його честь. Вобчислювальній математиці на його честь названо метод наближеного обчис­лення інтегралів. Він поширював логарифмічне числення в Німеччині, заснував оптику як науку, удосконалив телескоп-рефрактор та допоміг довести відкриття, зроблені за допомогою телескопа його сучасником Ґалілео Ґалілеєм.

Кеплер був викладачем математики семінарії в місті Ґрац (пізніше Грацький університет), асистентом астронома Тихо Браге.


Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квитанції або оформте електронну передплату, і ви матимете можливість читати статті на сайті.

Відгуки читачів