Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

ЗНО з хімії: особливості тесту 2016 року


Складові тесту
 
Тест зовнішнього незалежного оцінювання з хімії 2016 року складається із завдань чотирьох форм: із вибором однієї правильної відповіді, на встановлення відповідності, на встановлення правильної послідовності, а також відкритої форми зі стислою відповіддю.
 
Загальна кількість завдань тесту — 50, на виконання яких учасникам буде відведено 150 хвилин.
 
Завдання з вибором однієї правильної відповіді — у кожному завданні буде запропоновано чотири варіанти відповіді, з яких тільки один правильний. Завдання буде вважатися виконаним, якщо абітурієнт вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.
 
Тест містить 34 завдання цієї форми (від 1 до 34), які будуть оцінюватися 0 або 1 тестовим балом: 1 бал — якщо зазначено правильну відповідь, 0 балів — якщо зазначено неправильну відповідь, або зазначено більше однієї відповіді, або відповідь не надано.
 
Завдання на встановлення відповідності (логічні пари) — до кожного завдання дано інформацію, позначену цифрами (зліва) і літерами (справа). Щоби правильно виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами й літерами (утворити логічні пари). Завдання є виконаним, якщо абітурієнт правильно зробив позначки на перетині рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (літери від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.
 
У тесті міститься 6 завдань цієї форми (від 35 до 40), які будуть оцінюватися 0, 1, 2, 3 або 4 тестовими балами: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність (логічну пару), 0 балів — якщо не зазначено жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.
 
Завдання на встановлення правильної послідовності — у кожному завданні наведено дії (поняття, формули, характеристики і т. д. ), позначені літерами, які потрібно розташувати у правильній послідовності, де перша дія (поняття, формула, характеристика) має відповідати цифрі 1, друга — цифрі 2, третя — цифрі 3, четверта — цифрі 4.
 
Завдання є виконаним, якщо учасник тестування правильно зробив позначки на перетині рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (літери від А до Г) у таблиці бланка відповідей А.
 
Тест містить 2 завдання цієї форми (№ 41, 42), які оцінюються 0, 1, 2 або 3 тестовими балами. 3 бали буде зараховано, якщо правильно зазначена послідовність усіх подій, 2 бали — якщо правильно зазначені перша й остання події; 1 бал — якщо правильно зазначена або перша, або остання подія, 0 балів — якщо зазначено неправильну відповідь або відповідь на завдання не надано.
 
Завдання відкритої форми зі стислою відповіддю — під час виконання цих завдань потрібно вписати отриманий числовий результат тієї розмірності, яку зазначено в умові завдання, у бланк відповідей.
 
Тест містить 8 завдань відкритої форми. Завдання 46, 47 структуровані й складаються із двох частин, відповідь до кожної з яких оцінюється 0 або 1 балом. Якщо зазначено обидві неправильні відповіді або завдання взагалі не виконано, учасник одержує 0 балів. Максимальний бал за виконання структурованого завдання — 2.
 
Завдання 43–45, 48–50 оцінюються 0 або 2 балами: 2 бали — якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів — якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано.
 
Максимальна кількість тестових балів, яку може набрати учасник тестування з хімії, правильно виконавши всі завдання тесту з хімії, — 80.
 
Розв’язання завдань у чернетці не перевіряється й не враховується.
 
Додаткові матеріали й обладнання під час виконання тесту з хімії не використовуються. Для допомоги абітурієнту в тестових зошитах з хімії будуть видані допоміжні таблиці: «Періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва», «Розчинність основ, кислот, амфотерних гідроксидів і солей у воді», «Ряд активності металів».
 
Під час підготовки до тестування зверніть увагу на Програму зовнішнього незалежного оцінювання з хімії, яка визначає обсяг вимог до знань і вмінь за кожним розділом і темою.
 
Матеріали програми ЗНО розподілені на чотири тематичних блоки: «Загальна хімія», «Неорганічна хімія», «Органічна хімія», «Обчислення в хімії», які, у свою чергу, розділені на розділи й теми.
 
Програму для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з хімії розроблено на підставі чинних навчальних програм з хімії для 7–9-х і 10–11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.
 
Встановлено поріг «склав/не склав» для пробного ЗНО
 
Українським центром оцінювання якості освіти визначено поріг «склав/не склав» для тестів пробного ЗНО з тих предметів, тестування з яких було проведено 9 квітня.
 
За інформацією УЦОЯО, значення порога «склав/не склав» для тесту пробного ЗНО з математики становить 13 балів, історії України — 28 балів, англійської — 14 балів, німецької — 13 балів, іспанської — 16 балів, французької — 14 балів, російської мови — 33 бали, біології — 22 бали, географії — 26 балів, фізики — 14 балів, хімії — 22 бали.
 
Скориставшись ключами та схемами оцінювання завдань сертифікаційної роботи, кожен учасник тестування має можливість самостійно визначити кількість набраних балів за виконання завдань тесту.
 
Як відомо, поріг тесту «склав/не склав» визначатиметься для кожного тесту індивідуально й означатиме прохідний поріг, у разі подолання якого абітурієнт отримає право використовувати результат тесту під час конкурсного відбору до вищих навчальних закладів.
 
Загалом, ураховуючи проведення двох сесій пробного тестування 2016 року, участь у ньому взяли 168 тисяч абітурієнтів і випускників шкіл.
 
Основна сесія ЗНО розпочнеться вже на початку травня. Упродовж місяця учасники тестування матимуть можливість скласти тести з української мови і літератури, математики та історії України. ЗНО з інших предметів буде проведено після завершення навчального року.
 
Для дистанційної підготовки до тестування випускники шкіл можуть використовувати сервіс ЗНО-онлайн, що містить найбільшу базу тестових завдань, а також коментарі фахівців до правильних відповідей до завдань тестів з різних предметів. 
 
http://osvita.ua
Dounload PDF

Відгуки читачів