Закриття доступу до електронного архіву статей!

З 01.12 до 15.12
встигніть зберегти
всі матеріали
абсолютно безкоштовно!

Каталог журналів

Як заробити на своєму хобі

Ведуча рубрики Світлана Маркова


Кожна жінка неодмінно має яке-небудь хобі. Іноді навіть два або три. Ми вишиваємо, в’яжемо, фотографуємо, готуємо, вирощуємо квіти і робимо ще безліч цікавих справ. Навіщо? Для того щоб розслабитися, переключити увагу, отримати задоволення, довести собі, що ти можеш, здивувати друзів і близьких і порадувати їх. Водночас кожна представниця прекрасної половини людства намагається вести господарство, виховувати дітей і робити кар’єру одночасно. І через це не в кожної жінки виходить добре заробляти.

 
Та якщо вдуматися, практично будь-яке хобі може стати чудовим способом заробляти гроші. І багато жінок вже зробили в цій справі перші кроки. Якщо ви хочете спробувати себе в бізнесі, то можете розпочати саме зі свого хобі. Що це може бути? Наприклад, в’язання на замовлення або виготовлення святкових тортів і тістечок. Чи проведення фотосесій. Ось список найбільш прибуткових занять, які спочатку були просто маленькими жіночими хобі.
 
  • Виготовлення мила

Сьогодні це стало дуже популярним, і на мильний товар можна знайти чимало покупців. Треба тільки правильно його рекламувати.
 
  • Складання букетів

Навіть за величезної кількості магазинів, у яких продають квіти, ви можете створювати авторські букети з якою-небудь родзинкою.
 
  • Оформлення подарунків

Усе, що вам знадобиться для цього, — декор, уява і бажання зробити комусь приємне. Ви можете придумувати ідеї оформлення подарунків самі або знаходити зразки в інтернеті.
 
  • Написання привітань у віршованій формі

Для тих жінок, які дружать із римою, завжди є можливість продати свої чотиривірші. Напишіть авторські привітання для тих, хто хоче порадувати своїх близьких у день народження або інші свята.
 
  • Створення сценаріїв для дитячих свят (а може,навіть для весілля або корпоративу)

Якщо ви часто придумуєте сценарії, настав час зробити свою творчість надбанням громадськості. І повірте, результат не забариться.
 
  • Перетримування тварин

Ну, а якщо ви обожнюєте братів наших менших і залюбки граєтесь зі своїм домашнім котом або хом’яком, отже, саме час заробити. Ви можете допомогти господарям тварин, якщо їм ні з ким залишити свого вихованця. Ваша дбайливість і досвід допоможуть впоратись.
 
  • Блогерство

Мабуть, ваше вміння ще в шкільні роки писати твори зараз може стати джерелом доходу. Чим більше читачів матиме ваш блог, тим більше ви заробите на рекламі.
 
  • Вебінари з виховання дітей або особистої успіш

Сьогодні дедалі частіше можна знайти інформацію про те, що можна прослухати лекцію або семінар, навіть не виходячи з дому. А може, ви самі могли б проводити вебінари? Наприклад, на тему кулінарії або виховання дітей.
 
  • Плетіння кісок

«Колоски» і «кошики» з волосся виходять у вас надзвичайно добре? Можете давати оголошення, і перші клієнти не змусять себе чекати.
 
  • Організація і проведення екскурсій

А якщо ви добре знаєте історію рідного міста і готові розповісти її оточенню, давайте оголошення про те, що ви проводите екскурсії й піші прогулянки містом.
 
 

Бiзнес-план

 
Для того, щоб розпочати свій маленький бізнес, треба написати бізнес-план. У ньому обов’язково треба відбити всі свої ідеї, обчислити всі витрати, намітити терміни отримання прибутку. Можна, звичайно, обійтися і без плану, але з ним у вас буде можливість уникнути кризи і повернути вкладені в бізнес фінанси.
 
 

Красиве подання

 
Сьогодні мало просто вміти щось добре робити. Важливо вміти красиво подати свій товар або послугу. Наприклад, ви робите дуже красиві і смачні тістечка. Подбайте про те, щоб вони мали привабливе упакування, придумайте красиві назви, замовте етикетки, на яких буде зазначено склад продукту, кількість калорій і термін реалізації товару. Такий серйозний підхід притягне ще більше покупців.
 
 

Правильна реклама

 
Найкраща реклама — це коли товар або послуги люди рекомендують одне одному. Тому розпочніть з того, що розкажіть про свої починання друзям і знайомим. Розмістіть інформацію в соцмережах, зробіть фото, придумайте до них цікаві тексти. Якщо ви креативні, створіть свій сайт. Влаштуйте презентацію «для своїх» і потім попросіть їх викласти інформацію на своїх сторінках ВКонтакте, на Facebook.
 
 

Розумна цiна

 
Ви не знаєте, як визначити ціну свого товару або послуг? Проведіть власні маркетингові дослідження. Дізнайтеся, скільки коштує ваш товар або послуга на ринку, визначте найнижчу і найвищу ціну. Поміркуйте, з якої суми ви могли б стартувати, враховуйте, що ваш товар ще не має свого покупця.
 
 

Доходи — у справу

 
А коли у вас з’являться перші доходи, не кваптеся їх витрачати. Вам знадобиться деякий час, щоб розвивати свій бізнес дуже активно. А для цього знадобляться вкладення. 
 
Наприклад, для:
- покупки витратних матеріалів більш високої якості;
- створення і розкручування сайту;
- підвищення своєї кваліфікації;
- оренди офісу;
- реклами тощо.
Dounload PDF

Відгуки читачів