Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Задача як одна із граней математики

І. С. Маркова, головний редактор журналу


Що є головним у діяльності будь-якого математика? Звичайно ж, розв’язування задач! Окрім того, саму математику часто використовують як найбільш зручну мову для опису багатьох задач і методів їх розв’язання.

 

Відомо, що велике наукове відкриття дозволяє розв’язати велику наукову проблему. Але ж і розв’язання кожної задачі — це часточка відкриття, причому якщо задача розв’язана самостійно, то це особисте відкриття того, хто розв’язав цю задачу, це задоволення від напруження розуму, це радість перемоги.
 
Математичні задачі, що виникають у житті і в практичній діяльності людей, у техніці і в науці, у тому числі і в математиці, достатньо численні й різноманітні.
 
Що таке задача?
 
Які різновиди задач використовують у навчанні учнів математики?
 
Які основні функції задач у математичній освіті?
 
Поняття «задача» настільки міцно ввійшло в нашу вчительську діяльність, стало настільки повсякденним і буденним, що ми рідко шукаємо відповіді на ці запитання.
 
Цього року на сторінках рубрики «Грані математики» ми поговоримо про задачі і розглянемо:
  • різні підходи до класифікації задач;
  • основні різновиди задач, що розв’язують у шкільному курсі математики;
  • структуру кожного різновиду задачі;
  • основні способи розв’язання задач;
  • стандартні і нестандартні задачі.
Звичайно, ми не зможемо оминути увагою історичні задачі, простежимо за «еволюцією» задачі як такої.
 
Наші постійні читачі, напевне, помітили, що кожного року статті рубрики «Грані математики» присвячені одній темі — одній із граней математики. Цей рік не стане винятком. Але ми плануємо і новинку. Тепер «Грані математики» будуть не лише в журналі «Математика в школах України. Позакласна робота», але й у журналі «Математика в школах України». Звичайно, це будуть різні статті. У журналі «Математика в школах України» ми розглянемо задачі, які розв’язуємо на уроках, а в журналі «Математика в школах України. Позакласна робота» — задачі, розв’язування яких не передбачено шкільною програмою з математики.
 
Як і раніше, кожна стаття цієї рубрики буде проілюстрована кольоровою вкладкою. Це подарунок видавничої групи «Основа» нашим читачам. Таким чином, наші постійні передплатники зможуть зібрати колекцію унікальних наочних посібників, створити власну галерею портретів видатних математиків.
 
Сподіваємося, що статті рубрики «Грані математики» і кольорові вкладки, що їх супроводжують, будуть корисними і цікавими не лише вчителям, а й учням, які захоплюються математикою, прагнуть навчитися розв’язувати задачі.
Dounload PDF

Відгуки читачів