Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Як навчаються діти в Таїланді?

Багато в чому тутешні хлопчиська й дівчиська схожі на наших: у них є обов’язкова шкільна форма, вони полюбляють грати, ледве витримують 40 хвилин уроку й галасливо відриваються на перервах. Щоправда, у Таїланді немає другої зміни. Дітей збирає автобус о 8-й ранку, а о 9-й у них починаються заняття.

Багато в чому тутешні хлопчиська й дівчиська схожі на наших: у них є обов’язкова шкільна форма, вони полюбляють грати, ледве витримують 40 хвилин уроку й галасливо відриваються на перервах. Щоправда, у Таїланді немає другої зміни. Дітей збирає автобус о 8-й ранку, а о 9-й у них починаються заняття.
 
У державних школах Таїланду кілька рівнів освіти: 1–2 роки — дошкільна, 6 років — початкова й 6 років — середня.
 
Безоплатну початкову освіту зобов’язані одержати всі діти.
 
Але через витрати на форму, підручники й транспорт деякі діти змушені залишати навчання. Середня освіта батькам обходиться дорожче, тому кількість учнів тут набагато менше, ніж у початковій школі.
 
У Таїланді крім державних шкіл є ще приватні інтернаціональні (де навчаються діти з різних країн). Освіту в них уважають більш престижною. Тому такі школи обирають забезпечені тайці й іммігранти з Європи.
 
Щодня заняття у тайській школі починаються із шикування на загальну лінійку: педагоги налаштовують школярів на новий навчальний день, потім усі співають тайський гімн, відбувається підняття прапора.
 
Основні навчальні дисципліни в школі — це англійська, тайська мови, математика, здоров’я, предмети, які вивчають історію та культуру Таїланду й світу в цілому, інформатика, праця, фізкультура й гарні манери. Працюють і гуртки за інтересами. Після занять усі знову збираються на лінійку, опускають прапор, а потім автобус розвозить дітей по будинках.
 
А ще у школі багато уваги приділяють здоровому способу життя. Тут часто проходять шкільні свята: з іграми, спортивними змаганнями й танцями. Наприкінці навчального року дітям треба буде складати іспити. Тих, хто не впорався з випробуванням, залишають на другий рік.
 
А от у здібного учня, який засвоює матеріал краще за інших, є можливість перейти достроково на один-два класи вище.
 
 
Казковий день
 
Тайських дітлахів ледве не з пелюшок навчають бути привітними й допомагати в усьому старшим, включаючи не тільки батьків, але й братів і сестер. При цьому дітей у Таїланді дуже люблять, виконують усі їхні бажання. Багато тайців дотримуються думки, що юне покоління — майбутнє нації; якщо діти виростають інтелігентними, то й країна процвітає.
 
Тайський День дітей, на відміну від Міжнародного (1 червня), прийнято відзначати в другу суботу січня. Свято розтікається по вулицях усього Таїланду, яке перетворюється на казкову країну з веселими й барвистими карнавалами. Крім того, у цей день масово проходять благодійні концерти, виступи шкільних колективів, феєрверки й вуличні ярмарки. На місяць — у монастир!
 
Кожний житель Таїланду чоловічої статі зобов’язаний хоча б місяць свого життя провести в монастирі. Але «зобов’язаний» зовсім не означає, що їх хтось змушує. Навпаки, цей час уважають одним із найщасливіших періодів.
 
Зазвичай уперше в монастир вирушають у юному віці. Урочисту подію святкує вся родина (а в сільській місцевості — ціле село) — із танцями й піснями. Хлопчика, згідно з буддійською традицією, наголо оббривають і врочисто несуть на святкових носилках до самих воріт монастиря.
 
http://osvita.ua/
Dounload PDF

Відгуки читачів