Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Шкідливим звичкам — НІ! День здоров’я для учнів 5–11-х класів

В. В. Тутов, ЗОШ № 2, м. Гуляйполе, Запорізька обл.


Завдання заходу: 1) збільшити рухову активність учнів; 2) зміцнювати здоров’я, створювати умови для фізичного вдосконалення; 3) формувати інтерес і стійку мотивацію до самостійних занять фізичною культурою і спортом; 4) формувати здоровий спосіб життя; 5) виховувати колективізм, товариськість.

Склад команд: по 6 учасників (по 3 хлопців і дівчат).У змаганнях беруть участь учні, які належать до основної медичної групи. Учні підготовчої медичної групи можуть залучаються до змагань як судді та помічники.

 

ХІД ЗАХОДУ
 
Команди шикуються та представляють свою назву та девіз.
 
Ведучий розкриває мету заходу, розповідає порядок проведення змагань, їх оцінювання, а також порядок визначення переможців та їх нагородження.
 
Представлення членів суддівської колегії.
 
 
1-й КОНКУРС «ЗБЕРИ ЕМБЛЕМУ»
 
На майданчику на відстані 7–8 м одна від одної креслять дві лінії, біля другої лінії — обруч. Учасники шикуються у колону одному біля лінії старту. У напрямного — дві дощечки розміром 20 × 30 см.
 
За сигналом він, укладаючи на підлогу почергово дощечки, має дійти по них до другої лінії. Там він бере частину емблеми та у такий самий спосіб повертається до команди, передаючи дощечки наступному учасникові, а сам наклеює частину емблеми на стенд команди. Перемагає команда, яка швидше збере емблему.
 
 
2-й КОНКУРС «ХТО НАЙКМІТЛИВІШИЙ?»
 
На відстані 8–9 м креслять дві лінії, між якими на відстані 1 м — 7 накреслених кіл («купини»). За другою лінією — картки з висловом (прислів’ям). Учасники шикуються у колону по одному біля лінії старту.
 
За сигналом напрямний, перестрибуючи з «купини на купину», дістається другої лінії, де бере картку та у такий самий спосіб повертається до команди, передаючи естафету наступному учасникові.
 
Перемагає команда, яка швидше збере вислів (прислів’я).
 
Орієнтовні вислови (поговірки)
  • Здоров’я маємо — не дбаємо, а втративши — плачемо.
  • Вип’єш вина — так і позбудешся ума.
  • Хліб на ноги ставить — а вино з ніг валить.
  • Найбільше щастя в житті — це здоров’я.
  • Перейшов на ліки — пропав навіки.
  • Здорова людина в житті добра і справедлива.
  • Що в тверезого на умі, те у п’яного на язиці.
 
 
3-й КОНКУРС «ХТО НАЙСПРИТНІШИЙ?»
 
На відстані 1 м від лінії старту — гімнастична лава, за нею на відстані 1 м — бар’єр заввишки до 0,5 м, далі — гімнастичний мат, праворуч від якого — баскетбольний м’яч. Учасники шикуються у колону по одному біля лінії старту.
 
За сигналом напрямний проходить по гімнастичній лаві, перестрибує через бар’єр, робить два перекиди вперед на маті та кидає м’яч у мішень на щиту. Після відскоку м’яча він підбирає його та залишає поруч із матом, після чого бігом повертається до команди. Перемагає команда, яка фінішує першою.
 
 
4-й КОНКУРС «ХТО ДРУЖНІШИЙ?»
 
На відстані 7–8 м одна від одної креслять дві лінії. Гравці шикуються у колону по одному біля лінії старту.
 
За сигналом напрямний бере на спину партнера й переносить його до другої лінії. Гравець, який «їхав верхи» повертається назад до команди і переносить у такий самий спосіб наступного гравця. Після того як «переправиться» вся команда, учасники мають виконати в зворотному напрямку біг парами, зв’язавши гомілки суміжних ніг («біг на трьох ногах»).
 
Потім учасники «переправляються», виконуючи «довгу лозу» (напрямний робить крок уперед і присідає, округлюючи спину та нахиляючи голову; другий учасник перестрибує через нього з поштовхом обома руками, ноги нарізно).
 
На останньому етапі вся команда шикується в колону по одному, беручи учасника, який стоїть попереду, за пояс руками, і «переправляється» в зворотному напрямку. Перемагає команда, яка фінішує першою.
 
 
5-й КОНКУРС «ВИБИЙ ІЗ СІДЛА»
 
У конкурсі беруть участь по троє гравців від команди, які змагаються між собою у парах. Сидячи на гімнастичній колоді обличчям одне до одного й тримаючи в правій руці мішок, набитий ганчір’ям або ватою. Під гімнастичною колодою слід покласти гімнастичні мати. 
 
Суперники ударами мішком по тулубу намагаються збити одне одного з колоди. Триматися руками за прилад заборонено.
 
 
6-й КОНКУРС «ПЕРЕТЯГУВАННЯ КАНАТУ»
 
На майданчику креслять лінію. До канату прив’язують три стрічки (одну посередині й дві — на відстані 1,5 м від середини). Канат кладуть середньою стрічкою на лінію. Команди шикуються в колону по одному.
 
За сигналом ведучого учасники беруть канат до рук і за звуковим сигналом починають його тягнути на свій бік.
 
Завдання команд: перетягнути крайню стрічку суперника за лінію. Перемагає команда, якій це вдасться.
 
Підбиття підсумків змагань, визначення переможців у окремих видах змагань та в цілому.
Dounload PDF

Відгуки читачів