Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Коли починається Новий рік?

І. І. Гришина, директор ВГ «Основа»


Новий рік для нас починається 29 грудня — у день отримання передплати — видихом полегшення (дорогі читачі, ви з нами!) і наступної миті новим вдихом на старті нової дистанції: потрібно бігти далі, продовжуючи працювати для тих, хто в тебе вірить! З цього починається наш новий рік.
 
Ні, мабуть, він починається ще раніше — у листопаді, коли усі формують найперші, найяскравіші січневі випуски, а макети журнальних обкладинок прикрашають новорічні малюнки. 
 
Ми постійно обганяємо час — такий наш графік. Графіку подання накладів підпорядковане наше життя. Графік установлює ритм і швидкість, дисциплінує, тримає в тонусі. Іноді — вихолощує.
 
У такі миті нам допомагають ваші листи. Для нас вони — джерело нової енергії, нових ідей, і завжди — неначе відгук із темного всесвіту, куди ми надсилаємо свою працю, не знаючи при цьому адресата. І ось вона є — людина з іменем-прізвищем-по батькові, адресою на конверті, характерним почерком — та, яка прийняла наш сигнал, почула його, зрозуміла і відповіла. Я завжди намагаюся уявити її: як вона писала, клала листа до конверта, йшла на пошту. Хто зараз пише паперові листи? Що у вас у поштовій скриньці, крім рекламних проспектів і рахунків?
 
«Вибачте, що не привітала з днем народження вашого видавництва. Я хворіла і не змогла вчасно привітати. Шкода, що коли була молодою, не було такої допомоги вчителю…»
 
Ніщо не дає такого відчуття, що ти долучаєшся до чогось великого, як передплата. Передплата — це об’єднання навколо одного джерела людей, схожих на тебе в різних смислах. Ці люди опікуються тією самою справою, ставлять собі ті самі запитання, що й ти. Всі ці люди мають звичку регулярно читати, а саме регулярність — відмітний фактор передплатного видання. Всі ці люди звикли самостійно шукати інформацію, уміють і люблять працювати з інформацією. І всі ці люди розмовляють із тобою на сторінках журналу. Наші журнали ніколи не були і не будуть монологічними, їх пишуть самі вчителі. Залишаючись у цій спільноті, ви залишаєтесь у ритмі вашого професійного життя, чуєте її живий пульс, відчуваєте її зміни.
 
Новий рік починається з підбиття підсумків і будування планів на майбутнє.
 
2013 рік запам’ятався заборонами літератури в навчальних закладах і тиском адмінресурсу.
Мабуть, про це не варто говорити в прийдешні
дні новорічних і різдвяних свят, якби не масштаб
явища і не ваші питання: а чи будуть грифи?
 
Маю відповісти: грифів не буде. Клопоти про присвоєння грифів повертаються до нас із невмотивованими відмовами чи відписками на кшталт того, що розробки уроків не узгоджені з авторськими концепціями підручників-переможців (для довідки: такої вимоги не існує в утвердженому Порядку присвоєння грифів) чи не повертаються зовсім. За понад десятками позицій немає відповіді, починаючи з 2011 року і донині.
 
Що з цього випливає? Книга, яка створена потужною працею багатьох людей, не має шансів отримати гриф і потрапити на суд споживачів — до школи — без адміністративних наслідків для директора й учителя. І головне — учителя позбавляють можливості вибору, йому відмовляють у праві самостійно приймати рішення, відмовляють у довірі як професіоналу.
 
Який вихід тут може бути? Я завжди сподіваюся на людський глузд.
 
У вересні ми спостерігали за тим, як вчителі, які вже придбали «потрібні» посібники, йшли на ринок знову — цього разу купити те, «за чим можна працювати».
 
Глузд перемагає. І те, що наші читачі і передплатники залишаються з нами ось уже 11 років, незважаючи на зміну міністрів і програм, те, що за нашими посібниками «Усі уроки» і «Мій конспект» проводять уроки сотні тисяч учителів, — кращий цьому доказ. Сильний продукт завжди знайде свого споживача. І саме над створенням сильного продукту ми й працюємо. 
 
Ще одна тенденція — віртуалізація освіти. Дедалі більше педагогів обирають електронні продукти як інструмент для роботи й навчання. Це здорова ознака прогресу в освіті, яка не може не тішити нас як виробників у галузі електронних розробок для вчителів і учнів.
 
Згадую, як 2011 року доводилося пояснювати покупцям, що значить «Електронний конструктор уроку» — довго, детально, перелічуючи усі можливості й переваги. Сьогодні немає потреби пояснювати особливості продукту, нас просять тільки допомогти з установкою чи спростити її до мінімуму (це ми передбачили в новій версії програми, яка вийде 2014 року).
 
Шановні колеги, електронні продукти — це нові можливості для вас — економія часу, безпаперова підготовка до уроків і презентацій, величезний ресурс змісту і можливості конструювання-редагування за готовими шаблонами, візуалізація навчання, можливість використання інтерактивних і тренінгових форм роботи. Користуйтеся новими інструментами, підвищуйте ефективність викладання! Те саме було і з першими вебінарами. Що це? Як це працює? А що потрібно для того, щоб підключитися? А що я бачитиму? А мене бачитимуть?.. 2013 року «Основа» провела 23 вебінари у рамках двох інтернет-марафонів, і це спричинило справжній вибух активності наших читачів — близько 2000 педагогів були з нами онлайн. Усього за рік на вебінарах і дистанційних курсах ми навчили понад 15000 осіб.
 
Дійсно, навчання через інтернет — це революція XXI століття. Зараз людині в будь-якій точці земної кулі доступні лекції провідних вишів світу. Кращі з них перекладають міжнародними мовами, разом із російською. Щоправда, тематика їх переважно стосується вищої школи. Є в цьому способі навчання і свій недолік — відсутність зворотного зв’язку від викладача, відсутність оцінки й корекції. Нашу пропозицію в цій галузі ви вже знаєте — Дистанційна академія (www.d-academy.com.ua). Ви здобуваєте якісну освіту в безперервній співпраці з тьютором, практичними завданнями й об’єктивним оцінюванням й корекцією на кожному етапі навчання. А як вступ до теми інтернет-навчання я рекомендую навчальний елементарний рівень — вебінари.
 
Шановні колеги! Спостерігаючи за розвитком наших проектів, я вкотре переконуюсь: мріяти корисно. Мріючи про найбільшу зручність для вчителів, ми приходимо до створення принципово нових продуктів і послуг, які крок за кроком, рік у рік входять у ваше життя і стають для вас звичною необхідністю. Мріючи зараз, ми створюємо реальність прийдешнього року і майбутніх років. У портфелі «Основи» багато нових проектів, презентацію яких ми готуємо до сезону 2014 року і до нового, 2015 року. Отже, коли починається новий рік? Який із них? Складно відповісти. Головне, що проведемо ми його разом!
 
З повагою й найкращими побажаннями, Інна Гришина, директор ВГ «Основа»
 
Dounload PDF

Відгуки читачів