Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Викриваємо шарлатанів!

Г. П. Бевз, м. Київ


Останніми роками в багатьох газетах і журналах різні нумерологи, астрологи та інші шарлатани друкують матеріали, у яких свідомо обманюють читачів. «Рабочая газета» такі матеріали друкує майже у кожному номері. 24 вересня вона запропонувала найбільший приз — автомобіль вартістю 500 000 гривень. Вигравати дуже просто: «Візьміть дві останні цифри року Вашого народження. Тепер додайте вік, досягнути Вами у 2013 році. Якщо в результаті Ви отримали 113 — вітаємо! Швидше телефонуйте!».
 
Цей приз виграв я! Справді, я народився 1926 року, тепер мені 87 років, а
 
26 + 87 = 113.
 
Виграв!
 
За 21 вересня «Рабочая газета» на чверть сторінки вмістила добірку: «Если Ваше Астральное число равно 7…». У ній пропонується: «Сложите число месяца Вашего рождения. К полученной сумме прибавьте 12, из того, что получилось, вычтите 8, затем вычтите число Вашего рождения. Ваше Астральное число равно 7? Значит, Вы тот самый человек, которого разыскивают Лиза и Роза!»
 
І цього разу я також виграв! Бо народився 7 лютого. Підрахуємо:
 
7 + 2 + 12 – 8 – 7 + 3 – 2 = 7.
 
А втім, не тільки я виграв. А й кожна людина, яка не полінується підрахувати.
 
І Ви, шановний читачу, виграли! Нехай число і місяць Вашого народження дорівнюють відповідно x і y. Тоді 
 
x+y+12−8−x+3−y=7.
 
Виграли!
 
Тож імовірно, що кілька тисяч листів чи телефонних дзвінків міфічні Ліза і Роза отримали. Чи хоч один отримав обіцяну нагороду — не знаю. Думаю, що ніхто. Навіщо ж Ліза і Роза вже багато років так настирливо пропонують подібні «виграші»? Адже такі великі реклами майже в кожному номері газети немало коштують. Чого вони від нас хочуть? Вони хочуть знати прізвища, ім’я, по батькові, адреси, телефони багатьох громадян України. І щоб, пишучи про це, громадяни додавали: «Я, согласно ЗУ «О защите персональных данных», добровольно предоставляю свои персональные данные ООО «Д.М.С.» и его партнерам и даю согласие на обработку и долговременное хранение
для последующего получения коммерческих предложений». Ось для чого грають у такі «ігри»!
 
На уроках математики є можливість викрити таких гравців. Знаючи найпростіші тотожні перетворення виразів, це неважко зробити в будь-якому класі, починаючи з 5-го. Пропоную вчителям використати цей матеріал.
Dounload PDF

Відгуки читачів

  • Вікторія Богданова

    16 жовтня 2013

    Це ж саме оголошення я прочитала в одному з журналів. Коли виграли всі члени родини, я взяла ручку та лист паперу і зробила такі ж розрахунки. Я так пишалась собою, що здогадалася, в чому справа!