Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Від редакції

Досьє класних досягнень, або як працювати над портфоліо

Юлія Бардакова, головний редактор


Шановні колеги!

 

За традицією, влітку ми даруємо вам нетрадиційні кольорові випуски нашого журналу. У цьому році ми вирішили допомогти всім класним керівникам як в оформленні класного куточка, так і в нестандартному підбитті підсумків навчального року, а саме – у створенні «Портфоліо класу». Безумовно, запропоновані нами варіанти оформлення портфоліо є орієнтовними, але, сподіваємося, що вони стануть у пригоді всім читачам журналу і, можливо, після ознайомлення із ними, творчим педагогам спадуть на думку власні ідеї щодо створення портфоліо класу.

 

Загальновідомо, що портфоліо – це зібрання зразків найбільш значущих робіт, фотографій тощо, які ілюструють певні знання, навички, що розкривають деякі аспекти діяльності, своєрідне досьє досягнень, самопрезентація.

 

Мета класного керівника під час створення портфоліо (індивідуального або колективного) – фіксування щоденного творчого процесу учня чи класу, надання можливості максимального розкриття творчої особистості вихованців, розвиток в них позитивної мотивації до подальшого творчого зростання, формування навичок самоаналізу, підвищення самооцінки, стимулювання бажання самовдосконалюватися, визначення чітких життєвих ідеалів. До того ж, спільна робота над створенням портфоліо дозволить згуртувати учнівський та батьківський колективи.

 

Розвороти кольорового випуску дібрано за рубриками – потрібно лише роз’єднати сторінки та працювати над їх оформленням (деякі наші читачі винайшли власне ноу-хау – вони ламінують кожний розворот, що дозволяє зберегти певну інформацію у непошкодженому вигляді на згадку, або використовувати її багаторазово, як у випадку із «Календарем погоди»).

 

На зворотному боці кольорових розворотів розміщені різноманітні матеріали для індивідуального анкетування та тестування учнів, які стануть у пригоді як класному керівнику, так і практичному психологу школи. Необхідно лише копіювати бланки за кількістю учнів класу! Доречно провести таку діагностику неодноразово (наприклад, наприкінці навчального року у 3-му і 4-му класах), а порівняння результатів виявиться цікавим як для педагогів, так і для учнів та їхніх батьків. До речі, ці бланки з відповідями також можна зібрати до індивідуальних портфоліо учнів.

 

Отже, виймаємо скріпку – і працюємо над розворотами «Досьє успіхів»!

 

На першому розвороті «Портрет нашого класу» бажано розмістити кольорову фотографію вихованців на чолі із класним керівником; на другому – портрет класного керівника із зазначенням його творчого кредо та переліком професійних досягнень (звання, нагороди, учні – переможці конкурсів та олімпіад тощо). Третій розворот присвячений учителям-предметникам (оформляється аналогічно). На четвертому розвороті учні мають можливість презентувати власні досягнення за навчальний рік (наприклад, у вигляді фотоколажу) та сформулювати «секрети успішності» у формі алгоритму (під девізом: «Бачу мету, не бачу перешкод!»). П’ятий розворот продемонструє результати діяльності учнів як членів шкільної родини (громадська діяльність, доброчинність, трудова діяльність, творчість, спортивні досягнення). На шостому розвороті доцільно розмістити найкращі роботи учнів класу (твори, малюнки, фотографії виробів і т. ін.) з обов’язковим зазначенням прізвищ «творців».

 

Успішна людина ніколи не зупиняється на досягнутому, тому наступний, сьомий розворот, присвячений плануванню такого самого успішного майбутнього! Адже мрії здійснюються лише у тих, хто вірить у неможливе!

 

Безумовно, успіхи дітей неможливі за відсутності активної участі у їхньому житті та житті школи найперших та найвірніших помічників – батьків, саме тому восьмий розворот розповідатиме про спільні досягнення учнівських родин.

 

Навчання та громадська діяльність – лише складові життєвого успіху, і в кожної творчої особистості завжди знайдеться час для улюблених занять та захоплень. Нехай ваші учні поділяться своїм талантом та стануть взірцем для інших, демонструючи свої творчі здібності на наступному, дев’ятому розвороті.

 

Запорукою успішності, безумовно, є міцне здоров’я, тому на десятому розвороті варто розмістити інформацію, надану шкільною медсестрою, щодо його зміцнення та збереження, фотографії щодо участі учнів у заходах здоров’язбережувальної тематики тощо.

 

А що ще прикрашає наше життя? Безперечно, гумор! Чи посміхалися ви сьогодні? Якщо так, то скільки разів? Здається, ніхто не може посміхатися так заразливо, як діти… Надайте їм можливість згадати кумедні історії з класного життя, намалювати дружні карикатури, скласти іронічні анекдоти та розмістіть усе це на одинадцятому розвороті. Та посміхайтеся разом!

 

І наостанок: будьте успішними! Адже тільки успішний учитель може навчити успішності своїх учнів!

 

Щиро бажаємо вам нових перемог та творчих досягнень! Вдалого навчального року разом із улюбленим фаховим виданням!

Dounload PDF

Відгуки читачів