Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Робінзонада

Мета: активізувати розумову діяльність дітей; розвивати уяву, вміння адаптуватися; розширювати кругозір; виховувати почуття колективізму.


 

Мета: активізувати розумову діяльність дітей; розвивати уяву, вміння адаптуватися; розширювати кругозір; виховувати почуття колективізму.

 

Обладнання: картинки із зображенням островів та їх назв; листочки з іменами і прізвищами дітей; набір предметів (ручка, олівець, гребінець, скріпки, кнопки та ін.); картки з бананами; жетони.

 

Хід заходу

 

I. Підготовча робота

Заздалегідь було проведено бесіду про книгу Даніеля Дефо «Робінзон Крузо», а також про незаселені острови, племена та їх життя.

 

II. Колективне планування

Було вирішено, кого обрати до складу журі та хто займатиметься оформленням місця проведення.

 

III. Колективна підготовка

Підготовка відбувається у мікрогрупах: 1-ша — має підготувати місце для проведення, 2-га — має виготовити декорації; 3-тя — відповідає за музичні паузи.

 

IV.Проведення заходу

Ведуча.Сьогодні ми пропонуємо вам конкурсну програму «Робінзонада». Ви знаєте, що в наш перенасичений інформацією час навряд чи знайдеться людина, якій хоча б раз в житті не захотілося опинитися на безлюдному острові. Спробуємо пограти в робінзона і перенесемося з нашого галасливого міста на безлюдний острів. надягаємо суперокуляри.

 

Звучить музика.

— Маємо гарні острови. Бракує тільки робінзонів. Робінзони цих островів зараз знаходяться поміж вас. Згадаймо чудову книгу «Робінзон Крузо».

 

Орієнтовні запитання

 • Автор книги «Робінзон Крузо». (Даніель Дефо)
 • Коли вийшов у світ роман «Робінзон Крузо»? (25 квітня 1719 року)
 • Коли зазнав аварії Робінзон Крузо? (20 травня 1659 року)
 • Як звали папугу Робінзона Крузо? (Попка)
 • Як звали вірного друга Робінзона? (П’ятниця)
 • Скільки років Робінзон прожив на острові? (28 років)
 • Як Робінзон Крузо вів календар? (Висікав смужки на дереві.)
 • Скільки місяців провів на острові прототип Робінзона Крузо Олександр Селькірі? (28 місяців)
 • Ким був за професією Даніель Дефо? (Дипломатом)
 • Ким за професією був Олександр Селькірі? (Моряком)

За кожну правильну відповідь учасники отримують жетон. Двох учасників, які набрали найбільшу кількість жетонів, запрошують на сцену, щоб вони стали лідерами команд «робінзонади».

— Без вірного слуги і друга П’ятниці долати всі перешкоди Робінзону було неможливо. Друзями Робінзона ставали ті, кого посилала йому доля. Я пропоную обрати П’ятницю жеребкуванням. Ви берете фішку в пакеті. На ній — ім’я і прізвище вашого П’ятниці.

Перший острів — Гаваї, другий — Суматра. Наші конкурси оцінюватиме поважне журі.

Представлення членів журі.

 

 • Перше конкурсне завдання

— Робінзонові та П’ятниці потрібно познайомитися. Вони не знають мови одне одного, тому інформацію про себе передаватимуть жестами та мімікою. Робінзон має пояснити П’ятниці, що він моряк, його корабель зазнав аварії, він єдиний, хто вижив.

П’ятниця має жестами пояснити, що він людожер, але Робінзона він не чіпатиме і хоче з ним подружитися.

Журі оцінює виконання завдання.

 

 • Друге конкурсне завдання

— Необхідно знайти собі команду і пояснити, чому обрали саме цих людей. Зважаючи на складність завдань нашого конкурсу, Робінзон і П’ятниця потребують помічників. П’ятниця краще знає мешканців острова. Я пропоную йому обрати трьох глядачів, які допомагатимуть йому і Робінзону розв’язувати важкі ситуації. Але ці троє глядачів повинні бути чимось схожими між собою.

Журі оцінює.

 

 • Третє конкурсне завдання

— Нарешті зібралася родина Робінзона, тепер вам необхідно виконати ритуальний танець. Ви знаєте, що музики на острові немає, тому вам потрібно її виконати самим: оплесками, притупування, ударами паличок по лаві чи тазику.

А поки наші команди готуються, ми послухаємо музичний номер!

Діти виконують пісню.

Команди виконують ритуальні танці.

Журі оцінює виступи.

 

 • Четверте конкурсне завдання

— Ми продовжуємо долати перешкоди, що спіткали Робінзона і його друзів. Зараз нам знадобиться кмітливість усіх учасників команди, тому що вам потрібно стати винахідниками. На жаль, на острові немає всього необхідного для нормального життя людини, навіть найпотрібніших речей, без яких просто не обійтися. Однак ми пам’ятаємо, що Робінзон розв’язав багато проблем завдяки своїй винахідливості.

Учасникам пропонують набір предметів: ручка, олівець, люстерко, гребінець, книга. Необхідно запропонувати, і якщо можна, то показати, як можна використовувати ці предмети, крім їх безпосереднього призначення.

Поки команди готуються, ми проведемо гру з глядачами «ТІК-ТАК».

Одна половина зали — Тік, а інша — Так. Якщо ведучий плескає в долоні один раз — висловлюється команда «Тік», якщо двічі — «Так». Ведучий дає команди. Гравці мають відгукуватися на сигнали ведучого.

 

 • Гра з глядачами «Гіпноз»

— Дорогі друзі, я запрошую на цю сцену 5–6 глядачів, охочих піддатися гіпнозу.

Уявіть, друзі, що ви йдете повільно казковим і дивовижним садом, над головою яскраво світить сонечко. Раптом перед вами розпускається чудова квітка. Від її краси ви заплющуєте очі та із захопленням стаєте на одне коліно, притискаючи руки до серця. Квітка має чудовий аромат. Ви відчуваєте?

Ви захотіли її зірвати, щоб подарувати коханій людині. Але обережно, стебло колюче. Тому вперед простягніть розслаблену праву руку. Вам спекотно. Ви хочете пити. А на пелюстці квітки застигла велика крапля роси. Хочете її злизнути. Висунули язик, завмерли! Розплющили очі!

Товариші, група сторожових собак для охорони дитячого оздоровчого центру готова!

Час минув, і ми готові оцінити винаходи наших команд. Слово — за командою острова Гаваї...

Слово за командою острова Суматра...

Наше перебування на острові добігає кінця. Незабаром ми зможемо дізнатися, яка команда завоювала звання «Робінзон-2012». Мені зараз дуже сумно розлучатися з такими учасниками гри.

 

 • П’яте конкурсне завдання

А зараз останнє завдання: побудувати пам’ятник з усіх учасників команди.

Команди виконують завдання під музичний супровід. Журі оцінюють виступи.

 

V. Підсумок заходу

Журі підбиває підсумок гри.

Оголошує переможців гри.

— Що сподобалося найбільше?

— Що дізналися нового для себе?

Dounload PDF

Відгуки читачів