Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Матворд

 

Автор идеи Шарая А. М., м. Первомайськ, Луганська обл.


 

Матворд — це різновидність кросворду. Завдання цього матворду — вписати слова в подану таблицю. Для того щоб дізнатися, які слова вписувати, потрібно в поданій системі координат побудувати пари прямих, заданих рівняннями:

 

Кожна пара прямих перетинається в одній точці. Якщо ця точка належить рисунку, то в таблицю потрібно вписати назву геометричної фігури, геометричного тіла чи креслярського інструмента, зображеного на цьому рисунку. Вписувати слова в таблицю потрібно дотримуючись такого правила: абсциса точки перетину прямих — це номер стовпця таблиці, починаючи з якого потрібно вписувати слово, а ордината — номер рядка, в який потрібно вписувати слово.

Наприклад, побудувавши прямі  і , з’ясовуємо, що точка їх перетину має координати . Ця точка належить зображенню ромба. Отже, починаючи з четвертого стовпця, у третьому рядку вписуємо слово «ромб». Або, побудувавши прямі  і  з’ясовуємо, що точка їх перетину має координати. Ця точка не належить жодному з рисунків. Отже, у таблицю нічого не записуємо. Вписавши в таблицю всі слова, ви зможете у виділеному стовпці прочитати математичний термін.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

Р

О

М

Б

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dounload PDF

Відгуки читачів