Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

ЮРИДИЧНА КОНТОРА

Підготувала Лідія КАЛІНІНА

Чи мають право прописані в місті сільські вчителі отримувати виплати по комунальних послугах?

Відповідь: згідно з п. 4 ст. 57 Закону Украи «Про освіту» педагогічним працівникам, які працюють ty у сільській місцевості й селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, держава відповідно до чинного законодавства забезпечус безплатне користування житлом з опаленням й освітленням у межах установлених норм.


ЮРИДИЧНА  КОНТОРА

Підготувала Лідія КАЛІНІНА

Чи мають право прописані в місті сільські вчителі отримувати виплати по комунальних послугах?

Відповідь: згідно з п. 4 ст. 57 Закону Украи «Про освіту» педагогічним працівникам, які працюють ty у сільській місцевості й селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками в цих населених пунктах і проживають у них, держава відповідно до чинного законодавства забезпечус безплатне користування житлом з опаленням й освітленням у межах установлених норм.

Відповідно до п. 28 Інструкції «Про порядок забезпечення безкоштовними квартирами з опаленням і освітленням педагогічних, медичних, ветеринарних, культурно-просвітницьких працівників та кіномеханіків» від 28 вересня 1988 p. (набрала чинності 1 січня 1989 р.) педагогічні, медичні, працівники культурнопросвітницької сфери та працівники професійно-технічних училищ, які працюють в установах, які розміщенні в селах та поселениях міського типу, але проживають у містах, мають право на отримання безкоштовних квартир з опаленням й освітленням лише в тому випадку, якщо виконкоми місцевих рад (керівники установ й організацій) не забезпечили їх відповідною житловою площею за місцем знаходження установи.

Чи має підстави твердження міського управління освіти про те, що на виконання вимог Закону України «Про загальну середню освіту» щодо тривалості навчального року (175 робочих днів у початковій школі та 190 в старшій) школи повинні відпрацьовувати дні, на які припали свята (1, 2, 9 травня, 8 березня, Паска), та два дні, яких просто не вистачає за календарем з урахуванням канікул з 01.09 по 31.05. Відпрацювання здійснюється по суботах. Це аргументується тим, що вчитель повинен виконати програми й зарплату отримує з розрахунку 35 робочих тижнів (ставку). Як відомо, багато які з робітників отримують ставку заробітної плати, але ніхто не відпрацьовує додатково у свої вихідні державні свята. Прошу роз’яснити дану ситуацію. Дякую.

Державні свята, перелічені в запитанні, є офіційними вихідними днями і, у відповідності до чинного законодавства, відпрацюванню не підлягають. Окрім цього, якщо ці дати припадають на неробочі дні тижня (субота та неділя), то надасться вихідний у робочий день тижня. Вимоги управління освіти щодо відпрацювання днів, на які припали державні свята, с незаконними.

Разом із тим, при прийнятті урядом рішення про встановлення неробочих днів, які межують зі святковими, з метою більш зручного святкування та надання часу відпочинку (наприклад, 9 травня — четвер, недоцільно працювати в п’ятницю, надається чотири дні відпочинку: четвер-неділя), такі дні повинні відпрацьовуватися по суботах.

Окрім цього, у випадку припинення навчання (наприклад, з причини введения карантину у зв’язку з недопущениям поширення хвороби), термін навчання може бути подовжений.

Відгуки читачів