Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Інструкція для справжніх чарівниць

Лідія КАЛІНІНА

Ви идете по місту, й кожен ваш крок супроводжується веселим поскрипуванням каблуків, на вії сідають веселі сніжинки, а по вечорах вулиця перетворюеться на казкове царство Снігової королеви, засипане міріадами алмазів, що мерехтять у світлі ліхтарів. I, повертаючись додому, ви ясно відчуваєте знайомий аромат — аромат Нового року. Тепер залишилось небагато: створити новорічну атмосферу для всіх: і в школі, і вдома. А для цього потрібно на час новорічних свят перетворити свій клас і свою квартиру на казку. Ось декілька цілком практичних порад для починаючої чарівниці.


Інструкція для справжніх чарівниць

Лідія КАЛІНІНА

Ви идете по місту, й кожен ваш крок супроводжується веселим поскрипуванням каблуків, на вії сідають веселі сніжинки, а по вечорах вулиця перетворюеться на казкове царство Снігової королеви, засипане міріадами алмазів, що мерехтять у світлі ліхтарів. I, повертаючись додому, ви ясно відчуваєте знайомий аромат — аромат Нового року. Тепер залишилось небагато: створити новорічну атмосферу для всіх: і в школі, і вдома. А для цього потрібно на час новорічних свят перетворити свій клас і свою квартиру на казку. Ось декілька цілком практичних порад для починаючої чарівниці.

Отже, головна героїня Нового року — ялинка. Було б непогано поставити хоча б маленьку ялинку в класі: атмосфера відразу стане більш святковою, і ви самі незабаром здивуєтеся своєму шаленому бажанню посміхнутися. Вибір ялинкових прикрас — особиста справа кожної господарки. Однак кілька неординарних порад усетаки не перешкодять.

Наприклад, якщо ви хочете, щоб ваша ялинка грала всіма кольорами райдуги, а іграшок не так уже й багато, купіть недорогий спрей або лак для волосся з блискітками та рівномірно нанесіть його на гілки. Можна зробити лісову красуню блискучою всю, а можна нанести блискітки смужками. Тільки обов’язково дочекайтеся висихання лаку, перш ніж вішати іграшки.

До речі, іграшки зовсім необов’язково вішати на ялинку за допомогою ниток: це й ненадійно, і естетики не додає. Краще для цієї мети використати різнобарвні канцелярські скріпки: скріпку треба розігнути, на маленький гачок повіси

ти іграшку, а більшим гачком причепити до гілки.

Але одна ялинка, нехай вона навіть неперевершена красуня, не створить святкової атмосфери. Пропонуємо вам улаштувати справжній новорічний парад. Ви можете зайнятися цим самостійно, але краще підключити до справи домашніх (вдома) й учнів школі). Отже, почнемо творити.

«Начинается дом с калитки»,— співали герої радянської варіації «Пітера Пена». У нашому випадку і будинок, і клас починаються з вхідних дверей. Не будемо винаходити велосипеда, просто згадаємо різдвяні голлівудські фільми й прикрасимо двері вінком із хвої.

За основу потрібно взяти кільце, зроблене з декількох витків товстого дроту. Невеликі ялинкові гілочки (від 10 до 5 см) прикріпити до кільця за допомогою більш тонкого дроту. А далі — справа рук та фантазії — вашої та ваших помічників. Вінок можна прикрасити стрічками, невеликими іграшками, намистом. Добре буде гілки вінка злегка припорошити снігом. Для цього міцний розчин кухонної солі (1 кг солі на 1,5 л води) доведіть до кипіння й на 5–6 годин опустіть у нього гілки. Потім обережно вийміть, не струшуючи кристалів, і дайте висохнути. Сіль для цього краще брати грубого помелу. Іній буде триматися краще, якщо готову гілку побризкати лаком для волосся.

Наступний етап у створенні Нового року — прикрашання світильників і люстр. Для цього накрутіть ялинкову мішуру на дріт, надайте їй будьякої форми (наприклад зірки або півмісяця), закріпіть у жмут із яскравими ялинковими шарами й дзвіночками й підвісьте до люстри, але так, щоб вона була на відстані від лампочки.

Наступна прикраса буквально створена для того, щоб наряджати за її допомогою клас. Попросіть своїх учнів принести старі гірлянди. Напевне, хоча б одна така завалялася майже в кожного вдома: на ялинку їх уже не вішають, і колишні героїні свята проводять Новий рік у коробках. Відродіть їх! Для цього скляну банку посипте блискітками (на скло наноситься клей, зверху банка посипається нарізаною блискучою фольгою й блискучими шматочками битих іграшок), помістіть у банку гірлянду, витягніть «хвости» зі штепселями й застроміть у розетки. Сам шнур можна завити дощиком. Розмір банки залежить від розміру ліхтариків на гірлянді. Можна використати глечики з широким горлечком або вази. Головне — якщо в цьому візьмуть участь багато учнів, новорічна атмосфера буде забезпечена: такі світильники можна буде ставити в ряд або, навпаки, розкидати по різних кінцях класу, щоб кожен куточок по-своєму загадково мерехтів.

Ще один необхідний атрибут Нового року — свічки. Є одне «але»: у школі з ними треба бути більш ніж обережними. Якщо ваш клас уже вийшов з віку перегонів і біганини по партах, можна запалити кілька свічок при святкуванні Нового року. Особливо це оцінять романтичні старшокласниці. Але й у цьому випадку буде краще розташувати їх на відстані від загального дійства. Свічки краще вибирайте яскраві: червоні, сині, золоті й срібні. Підсвічники можна зробити самостійно. Для цього вам знадобиться кругла картоплина або яблуко. У середині варто вирізати отвір за розміром свічки, а довкола нього застромити маленькі ялинкові гілочки й грона горобини. За допомогою зубочисток можна прикріпити цукерки в блискучих обгортках.

А ще ваші діти будуть, безсумнівно, раді повітряним кулькам. Ну, просто тому, що їм раді всі діти, й на будьякому святі. Якщо хочете продовжити свою діяльність чарівниці, зробіть кульки із сюрпризом. Перш ніж їх надути, покладіть усередину який-небудь маленький подарунок і скручене в трубочку й перев’язане капроновим бантиком побажання. На кожній кульці маркером або фломастером напишіть ім’я того, кому вона призначається. Коли свято добіжить кінця, роздайте кульки їхнім майбутнім власникам. І нехай лопають їх як можна гучніше, а ви в цей час не будете затискати руками вуха й болісно морщитися, як робите звичайно при шумі в класі. Адже ви сьогодні — чарівниця! З Новим роком!

 

НОВИЙ  РІК  У  РІЗНИХ  КРАЇНАХ

ü     В Ефіопії є така традиція: подавати до новорічного столу варені крокодилячі яйця, розмальовані в червоний колір.

ü     У Канаді заведено за новорічним столом спалювати одну однодоларовую купюру й попіл від неї розсипати по бокалах із шампанським.

Відгуки читачів