Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Моя коса моя краса, або Обираймо святкову Зачіску

Аліна БАСОВА

Сам собі перукар

Кому з нас у святкові дні не хотілося здивувати гостей або колег новим макіяжем, кулінарним шедевром чи модним нарядом? А може, ми не встигли придбати нову сукню та не мали часу навчитися готувати «Качку по - пекінськи»? Саме під час свят часто раптом з’являсться таке знайоме випадкове імпульсивне бажання стати білявкою, перефарбуватися в рудий чи раптом узяти і зробити коротку стрижку. Адже у глибині душі так хочеться метаморфоз, змінюватись, здивовувати, привертати увагу, бути різною — романтичною особою чи фатальною жінкою, дерзкою амазонкою, а може, просто ніжною подругою. Але завжди не вистачає сміливості і ми залишаємо власне відображення у дзеркалі без змін, таким, яким його всі звикли бачити в будні.


Моя коса моя краса, або Обираймо святкову Зачіску

Аліна БАСОВА

Сам собі перукар

 

Кому з нас у святкові дні не хотілося здивувати гостей або колег новим макіяжем, кулінарним шедевром чи модним нарядом? А може, ми не встигли придбати нову сукню та не мали часу навчитися готувати «Качку по - пекінськи»? Саме під час свят часто раптом з’являсться таке знайоме випадкове імпульсивне бажання стати білявкою, перефарбуватися в рудий чи раптом узяти і зробити коротку стрижку. Адже у глибині душі так хочеться метаморфоз, змінюватись, здивовувати, привертати увагу, бути різною — романтичною особою чи фатальною жінкою, дерзкою амазонкою, а може, просто ніжною подругою. Але завжди не вистачає сміливості і ми залишаємо власне відображення у дзеркалі без змін, таким, яким його всі звикли бачити в будні.

А якщо підійти до проблеми серйозно? Чому ми не діємо? Ми не впевнені, чи буде це нове нам пасувати. Виявляється, все це можна навчитися визначати самим. I свята для цього, — напевне найкращий час. Дуже гарно, якщо ваш особистий перукар потурбувався про це та ви освіжили стрижку або колір волосся. Але найчастіше ми самі собі і стиліст, і перукар. Тому ми обираемо та відтворюємо свій святковий образ самі. Не бійтеся сміливих пошуків у стихії моди, адже наша рубрика стане для вас надійним компасом у світі цієї примхливої дами. Для святкової зачіски не обов’язково мати довге, гладке слухняне волосся, бо гарна укладка на вашій стрижці теж може дати бажаний результат.

Для обирания моделі зачіски потрібно почати з визначення форми вашого обличчя, щоб новомодною укладкою не погіршити свій вигляд. Визначити форму насправді не складно, бо існує лише п’ять форм обличчя: кругле, овальне, витягнуте, трикутне і квадратне.

Щоб визначити, до якої форми належить ваше обличчя, візьміть свою фотокартку, де ваше обличчя максимально не закрито зачіскою, та дістаньте з вашого вчительського столу олівець і циркуль. Зробіть окружність. Бачите, що форма вашого обличчя зовсім не схожа на коло? Тепер візьміть лінійку і прокресліть дві лінії, починаючи від підборіддя до скронь, і одну горизонтальну так, щоб вийшов рівносторонній трикутник.

Підіб’ємо результати. Якщо ваше обличчя все-таки більше вписується в окружність — у вас кругле обличчя, якщо в трикутник — трикутне. Якщо ж у вас занадто виступають вилиці, а обличчя чимось нагадує квадрат або прямокутник, отже, у вас квадратне (прямокутне) обличчя. І тільки якщо лінії вашого обличчя настільки витончені й м’які, що у них немає виступаючих кутів, а його контури нагадують овал, то у вас овальне обличчя, що, до речі, теж буває досить рідко.

Кругла форма обличчя (рис. 1). Велика кількість жінок вважають своє обличчя круглим, насправді ж ця форма зустрічається нечасто. Якщо це так, то це означає, що вам не можна носити пишні зачіски, які закривають вуха, чоло й очі. Наприклад, на фото дівчина припустилася саме такої помилки. Бачите, як контрастно виділяються на рисунку повні щоки? Волосся повинне бути ретельно прибрано з обличчя. В ідеалі бажано виправити форму, піднявши волосся. Це може бути коротка стрижка з плоскими скронями і коротким чубчиком, але з начосом нагорі голови. У такий от спосіб можна зорово додати обличчю витягнутості.

Овальне обличчя (рис. 2). Найбільш універсальне. До нього підійде волосся будь-якої довжини. Єдина рекомендація — постаратися зберегти довжину волосся однаковою, тому що драбинки і багатошаровість можуть виглядати трохи пригнічуюче. Для овального обличчя ідеально підійде довге волосся.

Витягнуте обличчя (рис. 3).Уникайте довгого волосся або стрижки, коли волосся закінчується на рівні вашого підборіддя. Це може зорово ще більше витягнути обличчя. Замість цього намагайтеся створити об’єм на скронях та розпушити волосся. Цього можна досягти, регулярно висушуючи волосся з феном на великій щітці або за допомогою великих бігуді.

Трикутне обличчя (рис. 4). Подібна форма обличчя нагадує серце. Тут, навпаки, —уникайте об’єму на скронях, а в області підборіддя мае бути пишне, завите на кінчиках волосся. Така зачіска досить популярна, ви зможете виглядати стильно й одночасно компенсувати невеликі недоліки зовнішності. У дівчини на фото трикутність не зовсім виражена, вона виявляється за рахунок зачіски, що, до речі, її зовсім не псує.

Квадратне обличчя (рис. 5). Для подібного типу зовсім не підходить коротка стрижка, наприклад така, як на фото. Ви будете схожі на хлопчика. Уникайте цього. Постарайтеся додати волоссю об’єму на верхівці й скронях. Частіше користуйтеся бігуді, сушіть волосся униз головою або за допомогою круглої насадки для фена.

При виборі нової зачіски треба враховувати не тільки форму обличчя, але й весь ваш образ, тому хочеться дати ще кілька порад перед тим, як остаточно прийняти рішення про кардинальні або часткові зміни в іміджу.

Високим жінкам підходить волосся середньої довжини, від «русалочиного» волосся і пишних зачісок краще відмовитися. Жінкам невисокого росту дуже підходять пучки і вузли з довгого волосся, що відкривають шию. Худеньким жінкам з маленькою головою не рекомендусться носити короткі стрижки типу чоловічих та гладке волосся. Гармонійними для них будуть зачіски з м’якими лініями середнього об’єму. Повним жінкам варто пам’ятати про те, що великі за об’ємом зачіски лише підкреслюють огрядність.

Жінкам із круглим обличчям ідеально підійдуть зачіски, що обрамляють обличчя м’якими прядками. Волосся можна завити й окремі пасма опустити на чоло, а з боків — зачесати на скроні й щоки. При круглому обличчі краще уникати низьких бічних проділів, зачісок із прямими проділами і гладко розчесаним на сторони волоссям, а також громіздких і плоских зачісок.

Хоч нас, учительок, завжди зображають саме з такою зачіскою — прямий проділ та волосся, закручене у вузол на потилиці, але ж це всього-на-всього лише стереотип, який давно не відповідає дійсності. Та ми з вами щодня доводимо свою сучасність у роботі, одязі та зачісках, а тепер ще й будемо абсолютно точно знати, що личить кожній із нас. Видовжена форма обличчя вимагає короткої стрижки з чубчиком або зачіски з волосся середньої довжини, що набуває об’єму в області вилиць і підборіддя. Пишні завиті з боків пасма, опущені на чоло завитки у вигляді чубчика або окремі пасма зорово зменшують довжину обличчя і роблять його трохи ширшим. Кращим варіантом для такого типу обличчя буде зачіска з асиметричними лініями, без проділу. Для тих, хто має квадратний тип обличчя, оптимальною стане зачіска з пишними локонами, що хвилями покладені на скронях. Волосся із чола можна зачесати назад і розділити косим проділом. Так само можна носити м’який чубчик і волосся в скроневій зоні. Найкраща довжина волосся для даного типу обличчя — нижче підборіддя. Варто уникати гладко зачесаного назад волосся, зібраного у вузол або розпущеного по плечах, не варто відкривати вуха і носити прямий проділ. Якщо обличчя трикутної форми, то доцільніше робити зачіски з чубчиком, при цьому бічні пасма краще завити і зачесати на щоки. Оптимальна довжина волосся — у рівень з підборіддям або до середини щік. Не рекомендуються зачіски з круто завитим волоссям. Залишається звернути увагу на риси нашого обличчя. Ось кілька порад, як скоригувати окремі риси обличчя.

Жінці з великими рисами обличчя більше підійдуть гладкі зачіски, стрижки, укладені великими хвилями. При дрібних рисах обличчя краще віддати перевагу зачіскам із завивкою. Низьке чоло можна зорово змінити за допомогою чубчика: можна зробити його невеликим та укласти красивими локонами, а можна розподілити прядки асиметрично, таким чином сховавши природні межі росту волосся. Великий ніс можна зорово зменшити завдяки зачіскам із завитими пасмами, локонами, зачесаними на чоло і щоки. Стрижка допустима, але акцент варто зробити на потилиці. Вибираючи зачіску, слід звернути увагу і на шию. При короткій або повній шиї можна підняти волосся, скріпивши його вузлом на верхівці, потилиці. Довгу, худу шию можна «замаскувати» зачіскою з напівдовгого волосся, завитого у локони, спрямовані до шиї.

Під час вибору зачіски постає ще одна проблема — структура волосся. Було б дуже гарно, якщо б ми з вами мали таке волосся, як у жінок з реклами, але ми знаємо, що навіть дуже гарні засоби догляду за волоссям залишаються лише рекламою та не дають нам «рекламних хвиль». Тому, віддаючи перевагу тій або іншій зачісці, також варто враховувати структуру волосся. Для тонкого і м’якого волосся не підходить занадто дрібна завивка. При дуже жорсткому волоссі рекомендуються короткі стрижки, прості зачіски з м’якими, напіврозкритими локонами.

Давайте перейдемо до справи та почнемо зі святкових зачісок для короткого волосся, бо частіше ми підстригаємо наше волосся, щоб легше доглядати за ним. Пригадаємо , що наші мами та бабусі для отримання нових форм зачісок користувались звичайними бігуді. Цей стародавній винахід не втратив сенсу і сьогодні. Тому підготуйте своє робоче місце та не забудьте, що зараз на вашому робочому місці повинні бути не червоні ручки, зошити та журнал, а розчіска, лак для волосся, заколки, бігуді та дзеркало, в якому відображатиметься ваш новий образ.

Погляньте на малюнок із пропонованою зачіскою, проаналізуйте, чи підходить вона саме для вас (рис. 6). Якщо так, то діємо!.

На малюнку зазначена схема, як мають бути розташовані наші старі знайомі бігуді на чубчику (рис. 7). Відокремлюйте невеликі пасма, потім їх бажано змочити у пінці для фіксації. Порада! Не змочуйте пінкою для фіксації одразу все волосся на поверхні голови, а тільки ту частину, з якою ви зараз працюєте, тому що піна швидко висихає.

Та погляньте на наступний малюнок (рис. 8).

 

 

На наступній схемі зображено, як накрутити та розташувати бігуді на скроневих зонах (рис. 9). Волосся на потиличній зоні накрутіть, прямо розташовуючи бігуді у шаховому порядку. На нижній потиличній зоні волосся можна за бажанням залишити прямим.

Підсушіть волосся феном (увага: не знімайте бігуді, якщо волосся ще тепле, воно одразу ж утратить форму), але, якщо маєте час, дайте висохнути йому природним способом, бо в такому випадку воно буде довше тримати форму. Тепер залучаємо нашу фантазію. Накручені пасма можна трохи розчесати (рис. 10). На тім’яній зоні, якщо ми хочемо її трохи підняти, зробіть начіс. Можна виділити окремі тонкі пасма фіксуючим засобом (пінкою, воском або лаком). Остаточно закріпіть зачіску лаком для волосся. Та дивіться в дзеркало: тепер вас не можна назвати Ніна Іванівна, Любов Григорівна чи Людмила Миколаївна. Ви — Ніночка, Любочка, Милочка.

У наступній укладці треба користуватись тими ж принципами, що й у попередній. Погляньте на модель та порівняйте свої дані із запропонованою моделлю (рис. 11).

Накрутіть невеликі за товщиною пасма, як це вказано на схемах (рис. 12, 13).

Скроневі зони гладенько зачешіть від обличчя (рис. 14), а на маківці виділіть окремі пасма та зафіксуйте їх лаком.

Після цього можна всю зачіску зафіксувати. Увага: не підносьте струм лаку близько до зачіски, волосся буде сильно склеюватися.

Наступна укладка — для волосся середньої довжини, десь до плеча (рис. 15).

Накрутіть волосся на великі бігуді, як це вказано на схемах (рис. 16, 17, 18). Не забувайте змочувати волосся фіксуючим засобом. Акуратно розчешіть волосся рідким гребінцем. А потім, трохи фіксуючи, укладіть його до обличчя (рис. 19).

Тепер поговоримо про щасливих власниць довгого волосся. Усім відомо, що досить часто, поспішаючи на роботу, з довгим волоссям впоратися легше, ніж зі стрижкою: його можна просто зав’язати у хвіст або зібрати в пучок. Але ж ми сьогодні говоримо про святкові зачіски, тож давайте заплетемо свою «гриву» так, щоб увесь педагогічний колектив був вражений тим, як ви змогли створити таке.

Пропоную почати з простого. Коси заплетені з боків (рис. 20, 21). Ця зачіска добре підходить для тонкого волосся і виконується у двох варіантах: для довгого волосся і для волосся середньої довжини.

Зробіть проділ попереду, розташувавши його на власний розсуд. Закінчити цю частину проділу в центрі верхівки і далі вести проділ строго по середині потилиці (рис. 22). Вам доведеться заплести косу спочатку на одному боці, потім — на іншому. Волосся на неробочому боці зібрати в затискач, щоб воно не заважало. На робочому боці розділити волосся на три пасма і плести просту французьку косу. Додаткові пасма захоплювати з двох боків коси — від обличчя і від проділу (рис. 23, 24). Дійшовши до шиї, закріпити косу затискачем.

Так само заплести косу з іншого боку. Коли французькі коси зійдуться біля шиї, з’єднати разом усе волосся, а потім розділити його на три пасма і продовжувати плести просту косу. Закріпити кінець коси обтягнутою гумкою, яку потім закрити стрічкою, зав’язаною бантом, а можна продовжити плетіння кіс, після чого закріпити їх у нижній потиличній області (рис. 25, 26).

Наступна зачіска, яку можна запропонувати для довгого волосся, підходить сміливим жінкам. Вам хочеться чогось незвичайного?

За допомогою гребінця з довгою тонкою ручкою зробити зиґзаґоподібний проділ по середині голови від верхівки до потилиці (рис. 27). Зібрати затискачем волосся з одного боку, щоб воно не заважало вам працювати з іншого боку.

Почати плести французьку косу за вухом у напрямку до верхньої частини голови (рис. 28). Коса має розташовуватися по центру цієї частини. Дійшовши до чола, продовжувати плести просту косу по всій довжині волосся, залишивши вільним невеликий «хвостик». Закріпити кінець коси обтягнутою гумкою. Так само заплести косу на іншій половині голови (рис. 29). Зв’язати дві коси вузлом і приколоти шпильками (рис. 30). Розпушити незаплетені кінці кіс і створити вигадливо кучеряву верхівку. (Якщо у вас пряме волосся, можна завити кінці щипцями.) Звичайно, ця модель іде врозріз із традиціями і виглядає трохи зухвало, тому вона підходить тільки для сміливих жінок.

Мені здається, інколи потрібно відкласти всі шкільні турботи вбік і подумати про те, щоб не тільки здивувати всіх на шкільній вечірці чи сімейній вечері, але взагалі подобатись самій собі щодня.

 

Відгуки читачів

  • Аня

    08 червня 2011

    дуже гарні зачіски.......аби х було більше