Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

9 головних аргументів за статеве виховання у школах

Елізабет Боскі

За даними досліджень, просто закликати  учнів утримуватись від сексу — це не ефективно Говорити з дітьми про секс дуже складно. У наш час численних підліткових вагітностей, венеричних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом, дітям та підліткам потрібно значно більше, ніж напівказкова розповідь про бджілок, які переносять пилок з тичинки на маточку. Про запобігання вагітності та безпечний секс потрібно говорити якомога частіше, добираючи пояснення відповідно до віку дітей. Дослідження знову і знову підтверджують, що торочити дітям, щоб вони утримувалися від сексу — марна справа. Ось 9 причин, з яких у школах потрібно ввести різнобічне статеве виховання.


1. Дослідження стверджують, що, почувши «просто відмовся», ніхто не змінює своєї думки

Дослідження знову і знову доводять: виховання, що зводиться до категоричного «Не займайтеся сексом!» не впливає на те, у якому віці підлітки вирішують розпочати статеве життя. А якщо врахувати, що мета такого виховання полягає саме в тому, щоб відтермінувати цю подію, — стає очевидно, що користі від нього жодної. Втім, варто визнати, що завдяки всебічному статевому вихованню діти також не припиняють займатися сексом. Але принаймні навчаються робити це безпечніше.

2. Закликаючи завжди відмовлятися, ви не залишаєте шансів тим, хто все ж погоджується

Одна з найбільших проблем виховання, коли дітей переконують, що єдиний можливий варіант поведінки — це відмова від сексу, полягає у тому, що це позбавляє дітей можливості дізнатися про інші варіанти. Якщо врахувати, що ще не винайшли форми статевого виховання, за допомогою яких вдалося б таки переконати підлітків не займатися сексом, — це є серйозною проблемою. У першу чергу батьки та вихователі бажають, щоб діти й молодь були здоровими та щасливими. І варто сподіватися, що вони справді будуть такими, навіть якщо не відповідатимуть стандартам поведінки, які дорослі вважають ідеальними.

3. Якщо взяти парасольку — не обов’язково дощитиме

Крім того, що дітей ніяк не втримати від сексу, маємо й позитивні новини. Іншими дослідженнями встановлено, що презервативи, які видають у школах, не роблять дітей розпуснішими. Численні дослідження, що проводяться впродовж останніх 20 років, раз у раз доводять, що всебічне статеве виховання у школах позбавлене тих негативних наслідків, яких так бояться більшість дорослих. Якщо у школі видавати дітям презервативи — вони не почнуть займатися сексом раніше або частіше. Якщо вони матимуть презервативи, то ними користуватимуться, але тільки тоді, коли зайнялися б сексом і без них.

 

4. Безпечний початок — безпечне продовження

У дослідженні, опублікованому 2007 року в «Американському журналі охорони здоров’я» («American Journal of Public Health») було встановлено, що підлітки, які починають користуватися презервативами з першого статевого акту, мають кращі показники за кількома параметрами сексуального здоров’я, ніж ті, хто цього не роблять. Учені спостерігали за понад 4000 підлітків протягом майже семи років. Вони з’ясували,  що ті, хто користувалися презервативами під час першого статевого акту, мали стільки ж сексуальних партнерів, скільки і ті, хто цього не робили. Проте вони на 30 відсотків частіше користувалися презервативами під час останнього сексу. Вони також удвічі рідше виявлялися інфікованими на хламідіоз та гонорею.

5. Хлопчики хочуть бути чоловіками, тож навчайте їх бути справжніми чоловіками

Щоб залишатися здоровим — слід піклуватися про здоров’я. Дорослішаючи, багато хлопців припиняють проходити медогляд. Отже, крім інших хвороб, вони не проходять обстеження і на венеричні захворювання. У ході дослідження з педіатрії з’ясувалося, що хлопці, з якими батьки розмовляють про секс, частіше звертаються до лікаря. Адже їм подають гарний приклад. Одним з найпоширеніших факторів, через який чоловіки не звертаються до лікарні, є загальновідомі стереотипи про мужність. Важливо, щоб хлопчикам з дитинства пояснювали, що турбота про своє здоров’я — одна з найбільш «мужніх» речей, які вони можуть робити.

6. Усебічне статеве виховання не заохочує дітей до сексу

Усебічне статеве виховання не заохочує дітей до сексу. Так само, як і під час традиційного виховання, що закликає утримуватись від статевого життя, при навчанні за гарними всебічними програмами учням пояснюють, що не жити статевим життям — це єдиний гарантований спосіб запобігання вагітності та венеричним хворобам. Відмінність полягає в тому, що ці програми дають учням також правильну інформацію про засоби безпеки під час різних сексуальних практик і про те, як упорядкувати статеве життя.

7. Завдання батьків — моральні аспекти

Усебічне статеве виховання у школах ніяк не заважає батькам обговорювати з дітьми ці питання з точки зору власних моральних засад. До того ж, якщо в школі діти вивчають «технічний» бік питання, це дає змогу батькам зосередитися на поясненні особистих переконань і того, яку поведінку вони вважають правильною.

8. Що більше діти знають, то вірогідніше вони можуть відмовитися

Підлітки не дурні. Коли вчитель говорить їм, що тільки утримання може захистити їх від венеричних захворювань і вагітності, вони розуміють, що їх обманюють. Або, принаймні, що їм чогось не договорюють. Якщо підлітки знатимуть про всі ризики, якими супроводжуються різні типи сексуальної поведінки, вони зможуть ухвалювати обґрунтовані рішення. Найбільш ефективними програмами статевого виховання зазвичай виявляються ті, які намагаються стримати підлітків від особливо ризикованих дій.

9. Безпеку забезпечують знання, а не заборони

Що роблять підлітки за відсутності докладної інформації про ризики, пов’язані з сексом? Вони займаються оральним, або навіть анальним сексом замість традиційного вагінального. Адже багато з них вірять, що оральний секс — це утримання від «справжнього» сексу. А тим часом і під час орального сексу можна підхопити чимало хвороб. Закликаючи учнів утримуватись від сексу, їм часто навіть не пояснюють, що таке, власне, секс. Якщо ж у школі приділяють увагу всебічній статевій освіті, це допомагає підліткам  ухвалювати обґрунтовані рішення щодо нетрадиційного сексу. Без достатньої ж інформації такі види сексу часто вважають безпечними.

 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів