Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Нобель з економіки: зміни клімату та інновації

Ювілейної 50-ї Нобелівської премії з економіки за 2018 рік удостоєні американські економісти Вільям Нордгаус (William Nordhaus) і Пол Ромер (Paul Romer).


«Науковці розробили методи, що дозволяють дати відповіді на низку найнагальніших питань сьогодення про створення довгострокового і сталого економічного зростання. Їхній внесок проливає світло на причини і наслідки технологічних інновацій (заслуга Пола Ромера) і кліматичних змін (заслуга Вільяма Нордгауса)», — зазначено в повідомленні Нобелівського комітету Шведської королівської академії наук у Стокгольмі.
 
Цьогорічні лауреати Нобелівської премії в галузі економіки викладають у знаменитих американських університетах. Американський учений Вільям Нордгауз працює
професором економіки в знаному Єльському університеті і був нагорожений за свої дослідження в галузі кліматичної економіки.
 
Нордгауз уже десятиліттями вивчає передусім витрати, зумовлені кліматичними змінами. Це він вирахував, що за умови глобального потепління на понад 2–3 °С настане такий кліматичний стан, з яким економічно не можна буде впоратися. Американський науковець Пол Ромер, що був також головним економістом Світового банку, отримав визнання за дослідження інновацій. Ромер працює в Бізнес-школі імені Леонарда Стерна в Нью-Йоркському університеті. Він став співтворцем ендогенної теорії зростання. Економіст викликав неабиякий інтерес передусім своєю пропозицією до так званих статутних міст у слабоструктурованих країнах. Ромер запропонував урядам бідних країн відбирати незаселені частини країни і віддавати їх під керівництво багатих держав, аби ті створювали тут так звану особливу зону, у якій міг би виникнути двигун розвитку. Як приклад Ромер часто наводив Гонконг в умовах британського колоніального панування.
 
Економічна нагорода, на відміну від нагороди з медицини, фізики, хімії, літератури та миру, не належить до «справжніх» Нобелівських премій, адже вшанування вчених у галузі економічної науки не згадувалося в заповіті шведського промисовця Альфреда Нобеля. Лише 1968 року в пам’ять про Нобеля Шведський національний банк заснував нагороду з нагоди 300 -річ чя від свого створення, і 1969 року нагороду вручили вперше. Правильна назва — Премія пам’яті Альфреда Нобеля.
 
Є ще одна відмінність: премією не нагороджують науковців у сфері природничих наук, її вручають представникам галузі соціальних наук. В економічних процесах важливими є різні чинники, серед яких соціальні критерії, наприклад психологія споживання. Тож відзначені свідчення можуть виявитися зовсім хибними, якщо задані передумови піддати незначному модифікуванню. Ймовірність перевірити економічну модель зазвичай лише умовна. Відповідно, тим, кого нагороджують премією з економіки, постійно перепадає чимало критики щодо достовірності їхніх професійних здобутків.
 
Як і класичні Нобелівські премії, нагорода з економіки становить дев’ять мільйонів шведських крон. Це приблизно 870 000 євро.
 
За матеріалами https://zbruc.eu
 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів