Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Спорт — це моє життя! (свято для учнів 4–10-х класів)

Н. Г. Бєлова, ЗОШ № 6, м. Тернівка, Дніпропетровська обл.

Завдання:

1) пропагувати здоровий спосіб життя;

2) розвивати розумові та фізичні якості (творчість, кмітливість, сміливість, наполегливість, рішучість, спритність, мужність, силу, гнучкість);

3) виховувати любов до рідної землі;

4) виховувати прагнення до систематичних занять фізичною культурою.

Інвентар: жовто-блакитні смужки; баскетбольні м’ячі; пеніборди; фішки; секундомір; аудіозаписи та засоби для їхнього відтворення.


Хід заходу

Під звуки пісні «Добрий ранок, Україно!» до спортивної зали вбігають учні та шикуються у колони. На середину зали виходить ведучий з емблемою серця. Ведучий. Доброго дня! Познайомимося! Я — ваше серце! Я пам’ятаю, як ви народилися, пам’ятаю, як ви дорослішали. Також мені відомо все про ваші навантаження, перевтому, стреси. Щоб подовжити мені життя, вам необхідно дещо робити. Я маю на увазі кардіонавантаження. Я гарантую, що за умови щоденного виконання цих навантажень ви будете активними та енергійними протягом усього дня.

Учитель. Діти, сьогодні у нас свято «Спорт — це моє життя!». Прошу вас дотримувати правил техніки безпеки, виконувати вправи лише після моїх пояснень і демонстрації. Розпочнімо ми з посмішки одне одному!

«Весела зарядка» (під музичний супровід)

Вихідне положення (В. П.) — стійка ноги нарізно. 1 — ліву руку в сторону; 2 — праву руку в сторону; 3 — руки вгору; 4 — руки вниз;

В. П. — основна стійка (О. С.). 1 — ліву руку в сторону, права рука рухається від променевозап’ястного суглоба до плечового; 2 — праву руку в сторону, те саме обома руками коловим рухом уперед;

В. П. — О. С. 1 — коловий рух зігнутою лівою рукою назад навколо голови; 2 — те саме правою рукою; 3 — те саме лівою рукою вперед; 4 — те саме правою рукою вперед;

В. П. — стійка ноги нарізно, руки вперед. 1 — руки вгору, згинаючи та розгинаючи пальці та кисті рук; 2 — те саме руки вниз; 3 — те саме руки ліворуч-униз; 4 — те саме руки праворуч—униз;

В. П. — те саме, руки вниз. 1 — руки ліворуч—угору, згинаючи руки в ліктьових суглобах і виконуючи колові рухи кистями проти часової стрілки; 2 — те саме руки праворуч—угору; 3 — те саме руки ліворуч—униз із коловими рухами кистями за годинниковою стрілкою; 4 — те саме руки праворуч—униз із коловими рухами кистями за годинниковою стрілкою;

В. П. — те саме. 1 — зігнути ліву ногу в коліні, нахилитися до неї; 2 — те саме правою ногою;

В. П. — стійка ноги разом, руки в сторони. 1 — руки вгору; 2 — руки в сторони; 3 — обійняти себе, ліва рука зверху; 4 — те саме, права рука зверху;

В. П. — О. С. 1–4 — ліву ногу назад на носок, поворот стопою зовні-всередину; 5–8 — те саме правою ногою;

В. П. — те саме, руки на пояс. 1–2 — руки вгору дугами через сторони, потягнутися; 3 — нахил тулуба вперед; 4 — В.П.

Силовий батл

На середину спортивної зали виходять дві команди юнаків 10-х класів і шикуються одна навпроти одної. Учитель жеребкуванням розігрує черговість виконання вправ:

В. П. — упор лежачи вузьким хватом. Згинання та розгинання рук тричі. Потім середнім хватом виконують те саме в упорі лежачи, ліва нога зігнута в коліні в сторону;

В. П. — упор лежачи, ліву пряму ногу вгору. Згинання та розгинання рук в упорі тричі, потім — те саме з правою ногою вгору;

В. П. — упор лежачи, ліва рука зігнута у лікті. Перехід на згинання до правої руки («хвиля»), потім — те саме в іншу сторону;

В. П. — упор лежачи. Згинання та розгинання рук із оплеском.

Піраміда

Вправу виконують семеро учнів. На середину спортивної зали виходить найсильніший учасник. Обабіч від нього стають по одному учневі. Учень, який стоїть ліворуч, кладе ліву ногу на плече першого учня, а учень, який стоїть праворуч,— праву. Потім виконують синхронне згинання та розгинання рук (тричі). Потім такі самі рухи виконують решта пар учнів. Завершується виконання вправи в зворотній послідовності.

Літачок

Вправу виконують семеро учнів. Троє учнів набувають В. П. — упор лежачи в шерензі, друга трійка — упор лежачи, ноги на плечах у першої трійки. Крайні учні виконують згинання та розгинання на руці (ліворуч — на лівій руці, права на спині середнього юнака; праворуч — на правій, ліва на спині середнього юнака). Останній учасник набуває упор лежачи, ноги на спину середнього та виконує згинання та розгинання рук в упорі тричі.

Катання на пеніборді

У двох шеренгах стоять хлопці та дівчата. Учні виконують перешикування «хлопець-дівчина». Назустріч одне одному під музичний супровід їдуть дівчата, ліву руку в сторону, праву — вгору. Потім хлопці по черзі їдуть у присіді, праву руку зігнути в ліктьовому суглобі, ліву — в сторону. Дівчата водночас їдуть із піднятими вгору руками, хлопці — зі зміною положення рук.

Катання по колу у присіді на одній нозі («пістолет»), потім — по діагоналі учасники їдуть на правій нозі, ліву згинають у коліні, руки в сторони. Проїхавши коло і по діагоналі спортивної зали, махаючи руками, вони виїжджають зі спортивної зали.

Гімнастична композиція

Виконують учениці 5-го і 6-го класу. Під музичний супровід вальсовим кроком учасниці виходять на середину спортивної зали. Рівновага обличчям одна до одної — поперечний шпагат — «міст» із положення стоячи на одній руці — «міст» із піднятою ногою — переворот назад через стійку на руках — рондат назустріч одна одній — перекидний елемент у групуванні з підтримкою — зв’язка з рухами рук — «хвиля» руками в протилежні сторони — гранд жете по діагоналі у протилежні боки — зв’язка рухів — «хвиля» руками — переворот уперед назустріч одна одній — стоячи на одному коліні, поштовхом стрибок зі зміною ніг у шпагаті — рознесення — стрибок у «шпагаті».

Танок із баскетбольними м’ячами

Під музичний супровід, обертаючи баскетбольні м’ячі навколо пояса, учні виходять з двох сторін спортивної зали і шикуються у шеренгу по четверо.

В. П. — стійка ноги нарізно, м’яч на правій кісті, ліву руку на пояс. Ведення м’яча в баскетбольній стійці обличчям уперед, спиною вперед, лівим і правим боком.

В. П. — м’яч угорі в обох руках. Перша і третя шеренги виконують ведення приставним кроком праворуч лівою рукою, права рука вгору; друга і четверта шеренги — те саме ліворуч правою рукою, ліва рука вгору (двічі).

Перешикування по парам. Сидячи одне навпроти одного, ведення м’яча правою рукою ліворуч від себе; сидячи ноги нарізно, ведення м’яча між ногами; перекочування м’яча партнерові; ведення двох м’ячів (чотири рази), партнер плескає у долоні чотири рази; стоячи на лівому (правому) коліні, ведення м’яча лівою (правою) рукою і навпаки.

Перешикування в колонну по четверо. Ведення м’яча правою рукою на четвертому кроці — «вісімка» (двічі), потім — те саме лівою рукою.

«Вісімка» м’ячем без ведення (чотири рази), ведення м’яча правою та лівою рукою (чотири рази).

В. П. — м’яч у руках зверху. Два удари м’ячем об підлогу правою рукою, приставний крок ліворуч, приставити праву ногу, ліву руку вгору. Потім — те саме лівою рукою праворуч (чотири рази).

Флешмоб

Усі учасники свята вибігають на майданчик і шикуються в чотири шеренги. Під музичний супровід («Я, ти, він, вона — України ми одна» та «Перлина—Україна») учні танцюють.

Ведучий. Сердечно раджу вам виконувати ці вправи щодня, тоді ваше здорове серце віддячить вам! До нових зустрічей!

 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів