Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Конкурси в заохоченні дітей до читання

Соколовська В. В.


Вступ

Зараз, коли багато інформації і її легко отримати через Інтернет, діти не дуже полюбляють читати книжки. Водночас читання розвиває уяву, пам’ять, творче мислення. З метою розкриття творчих здібностей школярів, заохочення бажання читати книги, стимулювання залучення батьків до виконання творчих завдань, які об’єднують і прищеплюють любов до рідного краю, Батьківщини, бібліотекою гімназії «Інтелект» у 2017/18 навчальному році було організовано Шкільний конкурс на кращу рукописну книгу на тему «З чого починається Батьківщина?».

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ

 • «Україна в моєму серці»
Серед найкращих робота ученика Василенка Івана 8-Б класу (класний керівник Вощана Л. В.) «Україна в моєму серці», де були представлені власні ілюстрації та вірші відомих українських поетів про Україну.
 
 • «Подорож у дитинство понад Дністром»
«З чого починається Батьківщина? Звичайно, із народження у цей світ. А далі... З колиски. З матусиного тепла. З татусевої колискової пісні: “Ой ходить сон, коло вікон...”
А далі дідусі й бабусі, братчики та сестрички, друзі, берізки і тополі, сусідський собака, якого ти поки що боїшься. Квіточка, якою милуєшься. Перший весняний грім, що нібито розколює небо навпіл. А ще нерозумне телятко, заклопотана квочка із золотистими курчатками і п’яна духм’яна акація...
Та хіба можна все перелічити?»
 
Так починається рукописна книга учениці 9-Б класу (кл. керівник Якушева А. Б.) Шпак Анни «Подорож у дитинство понад Дністром», яка теж стала переможцем конкурсу. Вся сім’я Ганни відгукнулася на участь у шкільному конкурсі на кращу рукописну книгу «З чого починаться Батьківщина?».
 
Всією велелюдною родиною вони написали літопис історії походження своєї родини із села Трубчин Борщівського району Тернопільскої області. І як зараз єднаються родини і як зберігають родині зв’язки сім’ї сестер Донбасу та Тернопільської області, як шанують батьків, родичів, вірять у найкраще майбутнє і люблять свою Батьківщину. Дуже цікаво читається ця рукописна книга, з неї ми дізнаємося про історію та назву села Трубчин, як вишивали дівчата вишиванки на свою долю, просили, молилися, вишиваючи «долю добру і щасливу, чоловіка доброго, дітей здорових, миру і злагоди для країни і села свого».
 
Читаємо і про всесвітньо відомий фестиваль Борщагівська вишиванка, про участь та вишивки дівчат родини в цьорічному фестивалі, який протягом десяти років проводиться у м. Борщів.
 
Робота над рукописною книгою історії свого роду ще більше зблизила родину, бо задіяні були всі: бабуся Синтак Ярослава Іванівна, її брат Туранський Йосип Іванович, тітка Бойко Марія Іванівна, сестри Басараба Неля Михайлівна, Ганюк Наталя Михайлівна, Бойко Надія Михайлівна, двоюрідна тітка Юречко Галина Михайлівна, її дочка Костенюк Тетяна Василівна. Всі вони доклали зусиль, щоб ця книга побачила світ: згадували і перевіряли всі факти з минулого родини, ділилися фотографіями із сімейних альбомів і робили нові. Бо всі ми повинні пам’ятати, знати свої коріння та відчувати родинні турботи і любов.
 
Завдяки участі в цьому конкурсі у родини Анни тепер є сімейний літопис для майбутніх поколінь родини, який можна дописувати, доповнювати.

ВИСНОВКИ

Отже, учні гімназії «Інтелект» теж доторкнулися до Всесвітнього дня книги, беручи участь у конкурсі, створюючи власні рукописні книжки.
 

ШКІЛЬНИЙ КОНКУРС НА КРАЩУ РУКОПИСНУ КНИГУ «З ЧОГО ПОЧИНАЄТЬСЯ БАТЬКІВЩИНА?»

Цілі: формувати інтерес учнів до читання книги, до літературної й художньої творчості; виховати любов до Батьківщини.
 
Організація конкурсу:
 • До участі в конкурсі запрошуються учні гімназії, батьки. Заохочується колективна творчість.
 • Учитель виконує роль наставника у виборі матеріалу. Найкращі автори отримають цінні призи.
 • Кращі роботи будуть продемонстровані на Тижні дитячої книги.
 • Роботи, подані на конкурс, оцінює компетентне журі гімназії «Інтелект».
 
Термін проведення конкурсу: 2017/18 навчальний рік.
Основні вимоги до рукописної книги:
 • тематика та зміст повинні відповідати темі конкурсу;
 • текст книги має бути рукописним;
 • жанр наповнення творчих робіт необмежений: вірші, оповідання, есе та інше;
 • обкладинка має бути художньо оформлена;
 • формат рукописної книги довільний;
 • робота може містити малюнки, фотографії, документальні матеріали;
 • у роботі вказати назву, П.І. автора, клас, П.І.Б. керівника.
 
Критерії оцінювання рукописної книги:
 • розкриття основної теми роботи;
 • грамотність;
 • авторський стиль;
 • емоційність;
 • переконливість;
 • дизайн та ілюстративність в оформленні рукописної книги.
 
Запрошуємо всіх охочих узяти участь у конкурсі! Чекаємо на ваші рукописні книги!
Успіхів авторам у досягненні перемоги!
 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів