А ви вже оформили передплату на 2019 рік?

Оформити передплату за пільговими цінами

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Яблуко

В. В. Фетісова, вихователь-методист, спеціаліст І категорії, ДНЗ (ясла-садок) № 34 «Перлина», м. Краматорськ, Донецька обл.

Комплексне заняття з використанням медіатехніки та нетрадиційної техніки — пластилінового живопису


Програмовий зміст:
  • пізнавальний розвиток: поглиблювати знання дітей про яблука, їхні особливості та способи вживання в їжу;
  • мовленнєвий розвиток: поглиблювати та уточнювати знання дітей про фрукти, що дозрівають восени; продовжувати вчити дітей відповідати на запитання; активізувати вживання прикметників; формувати чіткість та інтонаційну виразність мовлення; збагачувати словниковий запас;
  • художньо-естетичний розвиток: удосконалювати вміння помічати яскраві ознаки пір року, відображаючи їх у своїй художній діяльності; закріплювати вміння працювати в техніці пластилінового живопису;
  • креативний розвиток: виховувати почуття задоволення від процесу та результату своєї праці; сприяти розвитку творчості.
 
Попередня робота: читання й обговорення змісту казки В. Сутєєва «Яблуко» у перекладі українською мовою Валерія Воробйова; розглядання ілюстрацій до казки; малювання фарбами яблука; читання віршів про фрукти (Т. Коломієць «Вересень», Л. Біленька «Слива», К. Перелісна  Яблучка»,
Д. Куровський «Спіла груша»).
 
Обладнання: проектор; екран; мультфільм за твором В. Сутєєва «Яблуко» (1962); муляж яблука; приладдя для ліплення (пластилін, стеки, серветки, дощечки, одноразові тарілки, великий кошик).

Хід заняття

Вихователь
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе,
Привітайтесь: «Добрий день!».
Хай гарно розпочнеться новий день!
(Діти виконують відповіді рухи та вітаються.)
 
— Для гарного початку дня я для вас підготувала сюрприз-мультфільм.
Діти переглядають уривок мультфільму за казкою В. Сутєєва «Яблуко».
Коли в середині казки постає проблема — яблуко одне, а звірів багато, перегляд мультфільму зупиняється.
 
Вихователь. Діти, а як ви гадаєте, чи можна розв’язати цю проблему? Як поділити яблуко? (Відповіді дітей.)
— У мене теж є яблуко (муляж). Пограймо з ним!
 
Діти утворюють коло, передають яблуко і відповідають на запитання.
 
Запитання
— Яблуко за формою яке? (Кругле.)
— Н а яку просторову фігуру схоже яблуко? (На кулю.)
— Яблуко за розміром яке? (Велике або маленьке.)
— Якого кольору бувають яблука? (Червоні, жовті, зелені.)
— Яблуко яке на дотик? (Гладке.)
— Яблуко яке на смак? (Солодке.)
— На чому росте яблуко? (На дереві.)
— Де росте дерево? (У садку.)
 
—Корисне яблуко чи ні? (Корисне.)
— Що можна приготувати з яблук? (Повидло, варення, сік, цукати, компот, кисіль.)
— Мама зварила повидло з яблук. Яке повидло зварила мама? (Яблучне.)
— Який овоч схожий на яблуко за кольором? (Помідор.)
— У яку пору року збирають урожай яблук? (Восени.)
— Як буде яблуко англійською мовою? (Apple.)
— О дне — яблуко. А багато? (Багато яблук.)
— Яблуко солодке, а яблучко? (Солоденьке.)
— Чи можна яблуко покласти в салат? (Так.)
— Чим було яблуко до появи плоду? (Квіткою.)
— Хто з тварин полюбляє яблучка? (Їжак, свиня, кролик.)
— Пригадайте загадки про яблуко.
 
Мов маленький м’ячик,
Висить, а не скаче,
Рум’яне, гладеньке,
На смак солоденьке.
 
Влітку у садочку
Зріє під листочком,
Восени, набравши соку,
Стане враз червонобоким.
 
Вихователь. А я ще знаю скоромовку про яблуко.
Я сиділа біля ялинки, їла яблука.
(Повторює 3–4 рази із поступовим прискоренням темпу.)
 
— Яблука дуже корисні, тому найкраще їх споживати сирими. Але чи довго вони можуть зберігатися свіжими? (Ні.) Правильно. Ось тому з них вправні господиноньки готують різні смачні фруктові страви. Назвіть, будь ласка, ваші улюблені страви. (Компот, варення, повидло, цукати, кисіль, узвар.)
— Я, наприклад, дуже люблю пиріжки з яблуками. Приготуймо їх разом!
 

Фізкультхвилинка «Пиріжки»

(Педагог читає віршовані рядки, вихованці виконують рухові дії відповідно до тексту потішки.)
Стиглі яблучка малята
З гілочок зривали,
(Діти стають навшпиньки і тягнуться руками вгору, імітуючи зривання яблук.)
А які додолу впали —
Вони позбирали.
(Присідають і збирають уявні яблука.)
Кошик принесли додому,
(Крокують на місці, тримаючи руки перед собою.)
Хутко кран відкрили,
(Відкривають правою рукою уявний кран.)
Фрукти всі ретельно,
Старанно помили.
(Імітують миття яблук під струменем води.)
Ножичком гостреньким,
Ще й порізать на шматочки —
Кубики маленькі.
(Імітують чищення й нарізання фруктів.)
Замісили швидко тісто —
І пухке, і біле,
(Місять уявне тісто — енергійні рухи кистями.)
Ліплять, ліплять пиріжечки
Яблучні уміло.
(По черзі кладуть одну долоньку на другу й імітують ліплення пиріжків.)
 
Вихователь. Діти, нам уже час допомогти лісовим звірятам. Нумо зліпимо для героїв казки багато яблук, щоб вони більше не сварилися.
 
Педагог роздає малятам приладдя для ліплення, пояснює і показує техніку виконання пластилінового живопису. Вихованці ще раз обговорюють можливі кольори яблука. Діти в супроводі спокійної мелодії (на розсуд вихователя) виконують запропоноване завдання.
 
(Основою для пластилінового живопису є пластикова тарілка з картоном всередині. Дитина спочатку робить контур малюнка фломастером, що вона хотіла б виконати з пластиліну. Потім заповнює контур пластиліном потрібних відтінків залежно від задуму художника.)
 
Самостійна практична діяльність
Наприкінці виконаної роботи вихователь робить висновки.
— Діти, ваші роботи такі гарні. Ми допомогли лісовим звірятам. Це відбулося завдяки вашому старанню. Покладімо яблучка в кошик і передамо в ліс. Тварини будуть вам дуже вдячні!
 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів