Передплатна кампанія з січня 2019 закінчилася! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

7 кращих прийомів роботи з хуліганами й ледарями

Н. В. Чуб, практичний психолог, м. Харків

У дитинстві, коли ви ще не були педагогами, ви напевно, шановні вчителі, дивилися випуски дитячого кіножурналу «Єралаш». Смішні сюжети розповідали нам про кумедні епізоди зі шкільного життя. І в багатьох серіях ми бачили тих самих ледарів і двієчників, над якими так сміялися дітлахи.

А сьогодні ви заходите до класу, і в кожному з них за партами сидить хоча б парочка таких «тяжких» випадків. «Нічого не робить», «хронічний двієчник», «всі на ньому вже хрест поставили», «розумний, але вкрай ледачий» — якими тільки епітетами не нагороджують тих, хто «тягне на дно весь клас».

Звичайно, сьогоднішні двієчники і лінюхи виростуть і стануть дорослими людьми. Причому більшість з них зовсім не будуть неуспішними. Скоріше, навпаки, нинішні невдахи вирівняються, і деякі навіть стануть успішнішими за своїх однолітків. Але це слабка втіха для вчителя, який працює в класі сьогодні. Як знайти підхід? Як розворушити ледачого учня? Що робити, якщо в дитини є серйозні прогалини в знаннях за попередні класи і вона просто хронічно не встигає? Розробімо разом сім кращих прийомів для роботи з такими дітьми.


Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квитанції або оформте електронну передплату, і ви матимете можливість читати статті на сайті.

Якщо ви не передплачуєте наші видання, то ви можете купити цю окрему статтю. Оплата за допомогою

Відгуки читачів