Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Поліна Михайлівна Горенштейн

Н. В. Тарасенко, кандидат педагогічних наук, викладач, Харківська гуманітарно-педагогічна академія

«Вона була борцем за гідне життя тут, на землі…

Що може бути кращим за те,

щоб сліпа давала світло людям…»

                                  М. М. Пришвін, письменник


Поліна Михайлівна Горенштейн — талановита балерина і скульптор, відома усьому світу під псевдонімом Ліна По.

Обдарування Поліни Михайлівни Горенштейн виявилися вже з раннього дитинства — вона захоплювалась музикою, писала вірші, малювала, ліпила з глини, вчилася в школі балерини Тальори, а потім у школі хореографії К. Воронкова.

З 1919 року вона починає свою кар’єру балерини, беручи псевдонім Ліна По. Вона виступає в театрах Києва та Харкова та інших містах України. З 1921 року навчається балетного мистецтва в Москві та постійно вдосконалює свій танцювальний талант. Однак так склалася доля Ліни, що 1934 року вона тяжко захворіла: параліч рук і ніг, втрата зору. За два роки інтенсивного лікування лікарі змогли повернули їй можливість рухатись, але зір повернути не змогли.

Проте втрата зору не змогла зломити дух молодої особи, відтак Ліна По знаходить в собі скульптора: створює однофігурні композиції на теми хореографії, що дуже точно виражають суть самого танцю. Кращі серед перших її скульптур — «Танець із покривалом», «Балерина (Пірует)», а найвідомішими усьому світу стали «Стрибок» (нині скульптура знаходиться у Третьяковській галереї в Москві), бюст Олександра Пушкіна (знаходиться в Санкт-Петербурзі, в квартирі-музеї О. С. Пушкіна).

Її подвижницький шлях в образотворчому мистецтві тривав протягом 12 років, до самої смерті. Не маючи змоги танцювати на сцені, вона танцювала душею і уявою — створила цикл скульптур танцівниць. Тут як окремі фігури, так і складні композиції, в яких приваблюють точність передачі рухів, ліризм, одухотвореність образів, відчуття свята [1].

Померла Ліна По 26 листопада 1948 року, однак пам’ять про неї вічна, її сила волі дивує і дає наснагу для тих людей, які особливі душею та тілом.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

  1. https://kyiv.ridna.ua/2017/01/118-rokiv-tomu-narodylas-lina-pobaleryna-i-skulptorka-scho-tvorylanavit-slipoyu/
  2. https://pushkarnatalia.jimdo.com/інклюзивна-освіта/відомі-люди-з-обмеженими-можливостями/
  3. http://chtoby-pomnili.livejournal.com/294983.html

 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів