Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

2-й міжнародний інтернет-марафон: Натхнення для змін на краще!

Учитель на уроці може творити справжні добрі дива! Але для цього, як для будь-якої творчості, потрібне особливе натхнення, без якого ані намалювати картину, ані зіграти роль у спектаклі, ані засіяти розум учнів знаннями та добром. Де ж узяти те натхнення наприкінці семестру? Саме для цього 12-14 грудня ми вдруге провели міжнародний інтернет-марафон за темою «Досвід успішних реформ естонської й фінської освіти для України. Європейський контекст».


2-й Міжнародний Інтернет-марафон організований за підтримки партнерів:

  • Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України;
  • ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України; • MITTETULUNDUSUHINGU GLOBAL CIVIL INITIATIVE VERTICAL (Естонія, м. Таллінн);
  • Громадська організація «GLOBAL EDUCATIONAL DISCOVERY»;
  • Український відкритий університет післядиломної освіти.

 

Бути спікерами ми запросили закордонних фахівців — учителів, керівників освітніх закладів та міжнародних експертів з Естонії, Фінляндії, Нідерландів та США.

На вебінарах спікери порушували питання, які цікавлять будь-якого вчителя у будь-якій країні. Навіщо освіті змінюватися? Що змінювати? Як це зробити в умовах нестачі грошей, часу та сил?

Найбільше слухачів — 1614 — зібрав вебінар «Успіх фінської освіти. Як допомогти учневі стати успішним», який провели генеральний директор Катрі Анттіла та помічник учителя Наталія Пелтонен зі Школи Східної Фінляндії. За даними всесвітнього дослідження PISA, Фінляндія має одну з кращих систем освіти в Європі, тож на вебінарі учасники дізналися, на чому ґрунтується цей успіх. Повага до учнів як до особистостей, їхня підтримка замість суперництва та порівняння — ось головні засади. Це виявляється в усьому: від просторих навчальних модулів замість тісних класів до письма олівцем замість звичної нам ручки.

ОСВІТА В ЕПОХУ ЗМІН ТА ПОРОЗУМІННЯ З УЧНЯМИ

Освітній технолог Талліннської Кескліннаської гімназії Людмила Рождественська поговорила про STEM и STEAM-проекти в школі, пояснила, чому не завжди вдається їх упровадити. Ідеальними для STEAM-проектів є уроки праці чи технології у початковій школі; надзвичайно корисною є методика «перевернутого класу».

Про «перевернутий клас» говорила й Марина Курвітс, докторант Інституту цифрових технологій Талліннського університету. Вона підкреслила, що чимало викладачів зараз ще працюють за методами ХІХ сторіччя з його партами, тишею та дисципліною на уроках. Але ж ХХІ сторіччя з його інформаційним середовищем вимагає зовсім іншого! Спікерка розповіла про те, як створити навчальні відео для «перевернутого класу», навчальний простір онлайн та у класі, а також про те, як сформувати відповідальність в учнів.

Менеджер англомовних програм Magic Camp Надія Климишина разом з вісьмома українськими учнями провела два тижні у державній американській школі. На вебінарі вона поділилася методами американських викладачів, які будь-хто з учителів може впроваджувати просто зараз, без жодних грошових витрат! Наприклад, це музика на уроці під час самостійної роботи, план домашніх завдань на два тижні вперед, вільний стиль одягу учня та повага до його особистості.

 

Від Талліннської гімназії Пає удвох виступили директор Ізабелла Рійтсаар та завідувачка програми занурення Наталія Преснєцова.

Вони презентували докладну погодинну програму мовного занурення для учнів, для яких естонська мова не є рідною. Таку програму вже багато років успішно використовують у гімназії. 

Також спікерки розповіли про шкільну програму професійної орієнтації: учні ознайомлюються з майбутньою професією через тісне спілкування зі студентами, працівниками обраної галузі, відвідини профільних музеїв. Спеціальний гість з Нідерландів Вім Барендрет, спеціаліст Міжнародних хакатонів та власник компанії TMI&TACK Netherlands, розповів про створення середовища для вироблення навичок ХХІ століття. Він запропонував метод хакатонів — конференцій, на яких учні та фахівці разом знаходять розв’язання різних практичних проблем.

Спеціальний гість зі США Роберт Херінг, член правління International School-to-School Experience та лауреат премії GlobalEducator за поданням Національної асоціації Корпусу Миру США 2002 року, розповів про програму глобальної освіти: як на матеріалі кожного шкільного предмета учні дізнаються про інші країни та краще розуміють світ, у якому живуть. Йшлося також про технічне переоснащення шкіл. 

Дмитро Міщенко, консультант державної установи HITSA та освітній технолог з Естонії, розповів про загальну електронну систему естонських шкіл eKool. Завдяки їй учителі більше не мають клопоту з паперовими документами: використовуючи електронну систему, вони виставляють оцінки, відмічають відвідування, пишуть завдання; батьки та учні також мають доступ для перегляду ресурсу. Також спікер розповів про використання роботів на уроках — учні просто в захваті від цього навчального інструмента!
Ірене Кяосаар, керівник Фонду інтеграції та один із розробників моделі мультикультурних шкіл Естонії, розповіла, чим відрізняються покоління вчителів та учнів, навела відмінності поколінь X, Y та Z.
 
Вона запропонувала методи спілкування, які допоможуть таким різним поколінням порозумітися. А Ене-Сільвія Сарв, експерт із розробки курикулумів та освітніх реформ у Східній Європі, продемонструвала схему співпраці людей, організацій та представників держави, яка дозволяє виробити спільне бачення майбутнього та план його досягнення.

СЕРТИФІКАТИ ЄКТС

Цього разу слухачі вебінарів мали змогу отримати сертифікат від ДВНЗ «УМО», одним із напрямів діяльності якого є підвищення кваліфікації педагогів. Сертифікат підтверджує опанування програми навчального курсу  тривалістю 30 годин (1 кредит ЄКТС) або 60 годин (2 кредити ЄКТС).
 
2-й Інтернет-марафон запам’ятався дружньою атмосферою та співпрацею. За ці три дні у нас склалася справжня спільнота вчителів, які навчаються нового і втілюють зміни вже сьогодні! Ми вдячні учасникам за щирі відгуки і, як  завжди, чекаємо пропозицій: можливо, є тема або проблема, яку ви хотіли б докладно обговорити на наступному інтернет-марафоні. А може, ви мрієте спробувати себе в ролі спікера? Надсилайте нам свої ідеї та пропозиції! А ми й надалі готуватимемо для вас цікаві матеріали, що допоможуть невпинно вдосконалювати педагогічну майстерність дистанційно.
 
Стежте за новинами на нашій сторінці у мережі Фейсбук: www.facebook.com/OsnovaVG або www.facebook.com/InternetMarafon або на сайті www.osnova.com.ua

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів