Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Людина майбутнього: які зміни відбудуться до 2030 року

Дослідницька компанія Frost & Sullivan розмістила на Forbes прогноз того, як до 2030 року буде розвиватися людство. Мета дослідження полягала в тому, щоб визначити, як можливі зміни вплинуть на людину, суспільство, бізнес і владу. Про це пише «Народна Правда» з посиланням на Site.ua.


Здібності людини
Експерти очікують появи контактних лінз з функцією зйомки фото і відео, універсальних перекладачів для спілкування в будь-якій країні світу і, крім цього, ще й екзокостюмів, здатних значно збільшити
силу людського тіла.
Потужного розвитку набудуть біотехнології, завдяки чому з’являться різні «розумні » імплантати — від мікрочипів в мозок, нейроінтерфейсів до підшкірних мікросхем і протезів, контрольованих мозком.
 
Розумові процеси
Імплантовані нейроінтерфейси, якими займаються і Ілон Маск, і Марк Цукерберг, і навіть Управління перспективних дослідницьких проектів міноборони США (DARPA), можуть повністю змінити способи взаємодії людей між собою і з цифровими пристроями. Вони дозволять миттєво передавати і записувати думки без використання будь-яких  фільтрів.
 
Продуктивність і поведінка
Стартапи типу Uber вже використовують силу поведінкової науки, технології гейміфікації і штучного інтелекту. Наприклад, компанія «нагороджує» водіїв за підсумками поїздок, чим стимулює вироблення дофаміну. Крім цього, графічний інтерфейс її застосування дуже нагадує відеогру. До 2030 року результати поведінкових досліджень будуть потрібні в корпоративних відділах управління персоналом під час розробляння стратегій, а також в консалтингу.
 
Емпатія
Завдяки розвитку VR ми зможемо краще аналізувати можливі наслідки наших вчинків, легше розуміти стан інших людей і прогнозувати власні перспективи. Через нейроінтерфейси у нас буде можливість передавати повну картинку ситуації безпосередньо зі свого мозку в мозок співрозмовника. Таким чином розвинеться здатність краще розуміти іншу людину і співчувати їй, не боячись опинитися в незручній ситуації.
 
Персоналізація і кастомізація
У найближчому майбутньому персоналізація охопить всі сфери життя. Крім даних про місцезнаходження і попередні покупки, маркетологи зможуть використовувати емоційні фільтри, щоб змінювати тон своїх повідомлень залежно від настрою споживача.
«Розумні» будинки, які самостійно підлаштовуються під емоції жителів; штучний інтелект, який створює кар’єрну траєкторію з урахуванням особистих якостей людини і найбільш потрібних йому позицій; розробляння дієт, заснованих на геномі певної людини…
Все це майже реальність.
 
Штучний інтелект і нейротехнології в бізнесі
До 2026 року одне місце в раді директорів кожної компанії буде належати машині зі штучним інтелектом, а більшість співробітників зможуть передати рутинну частину своїх функцій персональним «розумним» помічникам. Деякі футурологи вважають, що у зв’язку з підвищенням важливості питань кібербезпеки деякі компанії навіть почнуть закуповувати ноотропні добавки або пристрої для нейростімуляції, які поліпшать увагу співробітників і збільшать швидкість набуття ними нових навичок.
 
Нагадаємо, дослідники навчили штучний інтелект «читати» людські думки. Вчені створили надточну нейронну мережу, яка за МРТ-знімками розуміє, що дивиться людина в даний момент.
Раніше вчені дійшли висновку, що, хоча наш мозок фізично опинився в тривимірному світі, його внутрішні зв’язки функціонують у більш багатовимірному просторі. Також вчені заявили, що в майбутньому
штучний інтелект створить свою мову спілкування. Вчені переконані, що привчати розумні машини до людських мов буде недоцільно, бо це лише ускладнить їх розвиток.
 
 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів