Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Учитель та інтернет

Н. В. Чуб, практичний психолог


ЯК ДІСТАТИ МАКСИМАЛЬНУ КОРИСТЬ ІЗ ВСЕСВІТНЬОЇ «ПАВУТИНИ»

Робота вчителя — це, перш за все, постійне навчання. Учитель просто зобов’язаний весь час пізнавати щось нове, прагнути не проґавити наукові відкриття і просто багато знати, щоб бути готовим відповісти на будь-яке дитяче запитання. Це раніше вчителі черпали інформацію лише з книг, підручників та енциклопедій. Зараз ті часи канули в Лету. Тому що всім і кожному став доступний Інтернет. На спеціальних сайтах для вчителів легко відшукати потрібну до уроку презентацію, яку зробив ваш колега і дав можливість користуватися нею своїм побратимам по професії. В Інтернеті можна знайти книги і підручники, скачати реферати та дисертації, стінгазети і сценарії свят. Але ж учитель завжди прагне знати більше, використовувати нові технології першим. Тому він може використовувати всесвітню павутину не тільки для здобуття інформації у вигляді текстів і презентацій, а й, наприклад, для навчання.

ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ

Навіть якщо ви зовсім недавно закінчили виш, то, почавши роботу в школі, напевно вже відчули, яких саме знань вам бракує. А якщо у вас великий стаж роботи вчителем, тоді ви напевно розумієте, чого б ще хотіли навчитися. Але робота забирає у вас досить багато часу. Виведете уроки, а вечорами готуєтеся до наступних занять. І уявити собі, що можна піти кудись вчитися, просто неможливо. Але ж вчитися можна, не виходячи з дому! І до того ж абсолютно безкоштовно. Як? Достатньо лише мати комп’ютер і підключення до Інтернету. А ще сформулювати запит. Наприклад, ви ведете уроки біології. Який розділ цієї науки вас цікавить? Або ви викладаєте інформатику. Виберіть програму, у якій би ви хотіли розібратися. Сьогодні багато провідних університетів світу вважають за свій обов’язок вести онлайн-курси на навчальних сайтах. Так що замість відвідування нудних і не завжди корисних лекцій для підвищення кваліфікації вчителів, можна стати вільним слухачем тих лекцій, які раніше були недоступні широкій аудиторії.
 
Відзначимо: лекції читають КРАЩІ викладачі. І ви можете в будь-який момент натиснути на «паузу», щоб осмислити почуте або переслухати текст ще раз, щоб краще його зрозуміти.
 
Ось кілька посилань, завдяки яким ви зможете стати слухачами кращих університетів світу і знайти інформацію зі свого предмета. Ви можете вибирати мову, якою читають лекцію. Але, звичайно ж, більшість із них викладають англійською. Хоча сьогодні все більше ресурсів пропонує український і російський контент, оскільки викладачі з України поступово долучаються до проведення онлайн-курсів. Stanford.edu — Стенфордський університет — один з кращих університетів не тільки США, але і світу. Ви можете дивитися безкоштовно понад 600 навчальних відеороликів.Webcast.berkeley.edu — сайт університету Берклі, у стінах якого було зроблено безліч відкриттів, які змінили хід історії XX століття.
 
Oyc.yale.edu — навчальний сайт Єльського університету.
«Універсаріум» — сайт, де ви знайдете також навчальні курси російською мовою.
В Інтернеті вже існують цілі академії онлайн-освіти, які об’єднують онлайн-курси за різними напрямами. Серед них — Coursera, edX, Udacity, «Академія Хана», а також нещодавно відкрита FutureLean. Звичайно, онлайн-навчання не означає, що вам не доведеться звертатися до підручників і довідників. Але свій професійний рівень ви неодмінно підвищите, що сприятиме й підвищенню самоповаги. Адже ви буде слухачем кращих університетів світу!

ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕРНЕТ-ПЛАТФОРМ ДЛЯ РОБОТИ

Оскільки вчителі є досить активними користувачами мережі Інтернет, для них вже створено чимало корисних і простих у використанні так званих робочих платформ, які дозволяють зробити підготовку до уроків і викладацьку роботу не такою трудомісткою. Завдяки цим програмам можна складати навчальні тести, проводити заняття онлайн, вести облік успішності та активності учнів.
 
Наприклад, хмарна платформа Moodle Cloud, яка дозволяє організувати навчання аудиторії з 50 осіб у режимі онлайн, має сховище інформації обсягом 200 Мб, а також стандартний набір тем. У платформу вмонтована програма для проведення вебінарів з можливістю аудіо- і відеотрансляцій, демонстрування робочого столу і дошкою для спільної роботи.
 
Зверніть вашу увагу і на форму Google. Це чудовий помічник вчителя, тому що з його допомогою можна легко проводити опитування, вікторини, створювати анкети й тести. Під час створення форми автоматично створюється таблиця Google, у якій накопичуються дані заповнення форми учнями. У форму легко вставити відео, ілюстрацію або діаграму.
 
За допомогою Quizlet можна робити навчальні тести, у яких учні зможуть вибирати правильні відповіді з усіх запропонованих, порівнювати зображення та інформацію, вписувати власні варіанти відповідей. При цьому платформою дуже легко користуватися, а щоб розібратися в інтерфейсі, достатньо десяти хвилин. Програма підтримує російську мову.
 
Proprofs допоможе вам приготувати тести для будь-якого уроку, у яких ви зможете запропонувати учням вибрати один або кілька варіантів відповіді. Якщо потрібно, перед учнями буде поставлено завдання вставити пропущене слово або дати розгорнуту відповідь. Сервіс дає можливість вставляти в завдання текстові документи, презентації, аудіо- та відеофайли.
 
Високий рівень має сервіс PLICKERS — мобільний додаток для викладачів вишів та вчителів, що допомагає влаштовувати опитування безпосередньо в класі або аудиторії. Учням видають бланки з варіантами відповідей (A, B, C, D). Учитель читає запитання, а діти піднімають потрібні картки, які педагог сканує камерою смартфона. Мобільний сервіс дозволяє аналізувати статистику за кожним учнем і за класом загалом.
 
А тепер знову повернімося до теми «Учитель знає все». В Інтернеті можна відшукати безліч цікавих сайтів, які ви зможете використовувати під час підготовки до уроків або рекомендувати їх дітям.

ЦІКАВИЙ КОНТЕНТ

Якщо ви станете використовувати під час підготовки до уроків і власне на уроках те, що пропонують деякі інтернет-сайти, то, безумовно, матимете задоволення і ви, і діти. Адже самому вчителеві несила щодня придумувати цікаві експерименти, знаходити відео і фото, які вам необхідні з теми. Чудово, якщо у вас є можливість показувати дітям відео або презентації за допомогою проектора. Крім того, не лінуйтеся давати дітям такі домашні завдання:
  • Подивитися відеоролик на сайті.
  • Відтворити вдома експеримент, який показаний у фільмі.
  • Запам’ятати то, про що йшлося в фільмі.
  • Переказати зміст побаченого.
http://simplescience.ru/ — сайт, на якому ви знайдете безліч відеороликів з експериментами. Це фізика, хімія, біологія та інші науки в «одному флаконі». Прості пояснення допоможуть дітям розібратися в тому, як працюють і як влаштовані навколишні предмети та явища.
 
http://elementy.ru/ — чудовий сайт про велику науку, де ви знайдете безліч цікавих статей та фактів з різних галузей знань.
 
https://www.mathway.com/ — сайт, який стане чудовим помічником у математиці.
 
http://geacron.com/ — ресурс, на якому можна відстежити, як мінялася карта світу, починаючи з періоду до нашої ери.
 
http://musei-online.blogspot.com/ — містить посилання на віртуальні тури (екскурсії) у безліч унікальних музеїв світу. Наприклад, ви можете відвідати разом з дітьми Будинок-музей Сальвадора Далі в Іспанії або вирушити до Галереї Уфіцці у Флоренції.
 
http://spaceengine.org/ — великий космічний симулятор, який дозволить досліджувати Всесвіт, не виходячи з класу. Вивчена частина Всесвіту представлена реальними даними. На кожну планету можна приземлитися, щоб спостерігати незвичайні пейзажі і явища.
 
http://www.brainvideo.ru/ — безліч цікавих і корисних відеороликів, яким ви без зусиль знайдете застосування на своєму уроці.
 
Як бачите, для вчительської досконалості немає меж. І дуже добре, що тепер на допомогу педагогам приходить Інтернет. Важливо лише не боятися шукати, задаючи різні критерії пошуку, і користуватися тим, що вже давно напрацьовано, не прагнучи «винайти велосипед».
 

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів