Передплатна кампанія з січня 2019 закінчилася! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Курочка Ряба. Сучасна казка для дорослих на новий, економічний лад

Л. М. Кошелєва, спеціаліст вищої категорії, вихователь-методист, ДНЗ № 1 «Берізка», м. Золотоноша, Черкаська обл.

Cучасним малюкам необхідно давати знання з основ бюджетування власних коштів, учити їх бути ощадливими та ухвалювати виважені рішення, сприяти їхній соціальній адаптації, формувати в них навички правильного використання та економії коштів.

Як переконати в цьому батьків? Як спонукати їх до надання дітям економічних знань? Які форми та методи вибрати для розширення їхніх знань із соціальної та фінансової освіти? Допомогти може звичайна казка, але — для дорослих.


Дійові особи:
Курочка Ряба — менеджер з інновацій.
Дід — приватний підприємець.
Баба — діловий партнер Діда.
Мишка — шпигун іноземної фірми-конкурента.
Обладнання: ширма, мультимедійна система, музичний супровід та декорації до казки.
 
Сцена 1
Ведуча. В економічно нестійкому царстві, політично активному государстві жив-був Дід, приватний підприємець, і Баба, його діловий партнер, головний радник з бізнесу. Працювала з ними видатний менеджер з інновацій — Курочка Ряба.
 
Дід. Чуєш, Бабо, мабуть, настав час розширяти нам свій бізнес і виходити на міжнародний рівень, так би мовити, нову нішу займати.
 
Баба. Так то воно й так! Але ж з нашим товаром далеко не підеш... Потрібно щось новеньке.
 
Курочка Ряба.  А у мене тут саме новий продукт є, що називається «Золоте яєчко».
 
Дід. На якій стадії розробки новий проект знаходиться? Чому це ми досі не бачили бізнес-плану?
 
Курочка Ряба. Вирішила зробити вам сюрприз, порадувати вас надприбутком, так би мовити, до Великодня. А проект уже на завершальній стадії. Залишилося тільки запатентувати та визначитися з ринком збуту.
 
Дід. Це моя справа.
 
Сцена 2
Ведуча. Збував, збував Дід яйце у країнах Південної Америки, але марно. Збувала, збувала Баба золоте яєчко в Африці, та марно.
Дід на своєму старенькому комп’ютері сайт свого приватного підприємця «клацає».
Баба заповнює бухгалтерську звітність за місяць.
Курочка Ряба роздивляється пробний екземпляр нової продукції.
 
Баба. Що ж нам тепер робити? Не бачити нам нової ніші, як своїх вух.
 
Дід. Не знаю, Бабо, у чому недолік нашої продукції. Наче і гарне, і золоте, і міцне! Але чомусь не пускають із ним на ринок!
 
Баба стогне.
 
Сцена 3
Ведуча. А тим часом хитрюща Мишка — шпигун іноземної фірми-конкурента пролізла на склад, зламала сейф і поцупила золоте яєчко. Але яйце було запатентоване Курочкою Рябою, тому легально Мишка його продати не зможе. Щоб грошей заробити, доведеться Миші продавати його на чорному ринку.
 
Мишка. Ой, що ж мені робити з цим золотим яєчком? Воно таке велике, золоте! Лапок від нього не можу своїх відірвати, таке вже гарне! Але куди ж мені його подіти? Собі його залишити я не можу! Раптом мене спіймають? А за ґрати я не хочу! Тому доведеться рано-вранці нести його на чорний ринок, щоб хоч трохи грошей за нього виручити. Головне — Діду з Бабою на очі не потрапити і від Курочки швидше втікти...
 
Сцена 4
Баба. Ой горенько! Пропало все! Що ж нам тепер робити? Мишка-крадійка — конкурент нечесний, викрала наш шедевр, нашу перепустку на міжнародний ринок! Що ж тепер буде?
Дід. Та не скигли ти, Бабо, і без тебе нудить! Мишку то вже спіймали, але секретну формулу нашого яєчка вона встигла вже продати. Тепер конкуренти, трішки змінивши формулу, запустять його у виробництво і продаватимуть по всьому світу.
 
Баба. О-хо-хо-хо! Такий шанс втратили. Ми не можемо з ними конкурувати ані за обсягами, ані за темпами!
 
Курочка Ряба. Старі, та не переймайтеся! Я вам принесла результати останніх досліджень. Не пройде яйце золоте екологічного контролю за нормами Всесвітньої Торгової Організації через величезний вміст холестерину, а знизити його, не втративши переваг, не вбачається можливим.
 
Дід. Так цим конкурентам і треба! Але що нам тепер робити? Що б таке вигадати?
 
Курочка Ряба. Ко-ко-ко! А у мене тут саме новий бізнес-план готовий — «Яєчко звичайне, дієтичне» без холестерину, вітамінізоване. Ось із ним ми і потрапимо на міжнародний ринок!
 
Сцена 5
Ведуча. Не минуло відтоді й року, а Дід уже свої рахунки у Швейцарському банку на новому ноутбуці перевіряє, Бабка в ошатній сукні нове діамантове кольє приміряє, а Курочка Ряба пакує валізи для чергового навколосвітнього круїзу.
 
Усі раді і щасливі!
От і казочці кінець.
А хто її слухав,
В економіці — молодець!
 
  

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

 
Dounload PDF

Відгуки читачів