Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Курочка Ряба. Сучасна казка для дорослих на новий, економічний лад

Л. М. Кошелєва, спеціаліст вищої категорії, вихователь-методист, ДНЗ № 1 «Берізка», м. Золотоноша, Черкаська обл.

Cучасним малюкам необхідно давати знання з основ бюджетування власних коштів, учити їх бути ощадливими та ухвалювати виважені рішення, сприяти їхній соціальній адаптації, формувати в них навички правильного використання та економії коштів.

Як переконати в цьому батьків? Як спонукати їх до надання дітям економічних знань? Які форми та методи вибрати для розширення їхніх знань із соціальної та фінансової освіти? Допомогти може звичайна казка, але — для дорослих.


Дійові особи:
Курочка Ряба — менеджер з інновацій.
Дід — приватний підприємець.
Баба — діловий партнер Діда.
Мишка — шпигун іноземної фірми-конкурента.
Обладнання: ширма, мультимедійна система, музичний супровід та декорації до казки.
 
Сцена 1
Ведуча. В економічно нестійкому царстві, політично активному государстві жив-був Дід, приватний підприємець, і Баба, його діловий партнер, головний радник з бізнесу. Працювала з ними видатний менеджер з інновацій — Курочка Ряба.
 
Дід. Чуєш, Бабо, мабуть, настав час розширяти нам свій бізнес і виходити на міжнародний рівень, так би мовити, нову нішу займати.
 
Баба. Так то воно й так! Але ж з нашим товаром далеко не підеш... Потрібно щось новеньке.
 
Курочка Ряба.  А у мене тут саме новий продукт є, що називається «Золоте яєчко».
 
Дід. На якій стадії розробки новий проект знаходиться? Чому це ми досі не бачили бізнес-плану?
 
Курочка Ряба. Вирішила зробити вам сюрприз, порадувати вас надприбутком, так би мовити, до Великодня. А проект уже на завершальній стадії. Залишилося тільки запатентувати та визначитися з ринком збуту.
 
Дід. Це моя справа.
 
Сцена 2
Ведуча. Збував, збував Дід яйце у країнах Південної Америки, але марно. Збувала, збувала Баба золоте яєчко в Африці, та марно.
Дід на своєму старенькому комп’ютері сайт свого приватного підприємця «клацає».
Баба заповнює бухгалтерську звітність за місяць.
Курочка Ряба роздивляється пробний екземпляр нової продукції.
 
Баба. Що ж нам тепер робити? Не бачити нам нової ніші, як своїх вух.
 
Дід. Не знаю, Бабо, у чому недолік нашої продукції. Наче і гарне, і золоте, і міцне! Але чомусь не пускають із ним на ринок!
 
Баба стогне.
 
Сцена 3
Ведуча. А тим часом хитрюща Мишка — шпигун іноземної фірми-конкурента пролізла на склад, зламала сейф і поцупила золоте яєчко. Але яйце було запатентоване Курочкою Рябою, тому легально Мишка його продати не зможе. Щоб грошей заробити, доведеться Миші продавати його на чорному ринку.
 
Мишка. Ой, що ж мені робити з цим золотим яєчком? Воно таке велике, золоте! Лапок від нього не можу своїх відірвати, таке вже гарне! Але куди ж мені його подіти? Собі його залишити я не можу! Раптом мене спіймають? А за ґрати я не хочу! Тому доведеться рано-вранці нести його на чорний ринок, щоб хоч трохи грошей за нього виручити. Головне — Діду з Бабою на очі не потрапити і від Курочки швидше втікти...
 
Сцена 4
Баба. Ой горенько! Пропало все! Що ж нам тепер робити? Мишка-крадійка — конкурент нечесний, викрала наш шедевр, нашу перепустку на міжнародний ринок! Що ж тепер буде?
Дід. Та не скигли ти, Бабо, і без тебе нудить! Мишку то вже спіймали, але секретну формулу нашого яєчка вона встигла вже продати. Тепер конкуренти, трішки змінивши формулу, запустять його у виробництво і продаватимуть по всьому світу.
 
Баба. О-хо-хо-хо! Такий шанс втратили. Ми не можемо з ними конкурувати ані за обсягами, ані за темпами!
 
Курочка Ряба. Старі, та не переймайтеся! Я вам принесла результати останніх досліджень. Не пройде яйце золоте екологічного контролю за нормами Всесвітньої Торгової Організації через величезний вміст холестерину, а знизити його, не втративши переваг, не вбачається можливим.
 
Дід. Так цим конкурентам і треба! Але що нам тепер робити? Що б таке вигадати?
 
Курочка Ряба. Ко-ко-ко! А у мене тут саме новий бізнес-план готовий — «Яєчко звичайне, дієтичне» без холестерину, вітамінізоване. Ось із ним ми і потрапимо на міжнародний ринок!
 
Сцена 5
Ведуча. Не минуло відтоді й року, а Дід уже свої рахунки у Швейцарському банку на новому ноутбуці перевіряє, Бабка в ошатній сукні нове діамантове кольє приміряє, а Курочка Ряба пакує валізи для чергового навколосвітнього круїзу.
 
Усі раді і щасливі!
От і казочці кінець.
А хто її слухав,
В економіці — молодець!
 
  

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

 
Dounload PDF

Відгуки читачів