Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Грегорі Менк’ю — професор гарвардського університету з українським корінням

Ніколас Грегорі Менк’ю (Григорій Ма}нків; англ. Nicholas Gregory «Greg» Mankiw) — американський економіст українського походження, професор Гарвардського університету. Менк’ю очолював Раду економічних консультантів (Council of Economic Advisers) при президентові Джоржі Буші (GeorgeW. Bush). За версією проекту RePEc(ResearchPapersinEconomics), його роботи є одними з найвпливовіших публікацій останнього часу.


БІОГРАФІЧНІ ВІДОМОСТІ
Грегорі Менк’ю народився 3 лютого 1958 року в Трентоні, штат НьюДжерсі, США, в сім’ї українських емігрантів. В юності він навчався в школі Пінгрі.
 
1975 року протягом шести тижнів вивчав астрономію за Літньою науковою програмою (Summer Science Program). 1980 р. Менк’ю закінчив Принстонський Університет (Princeton University) з відзнакою, отримавши диплом бакалавра з економіки. Він провів рік, працюючи над докторською дисертацією в Массачусетському технологічному інституті (Massachusetts Institute of Technology, MIT) і наступний рік — у Гарвардській юридичній школі (Harvard Law School).
 
Працював штатним економістом у Раді економічних консультантів 1982–1983 рр., не підозрюючи, що через 20 років стане на чолі цієї організації. Після виходу з Ради 1984 р. Менк’ю захистив ступінь доктора філософії з економіки в Массачусетському технологічному інституті. На рік він повернувся до Гарвардської юридичної школи, але, маючи практично завершену докторську дисертацію, Менк’ю вирушив викладати в Массачусетському технологічному інституті ще на рік. Потім 1985 р. обійняв посаду старшого викладача економіки в Гарвардському Університеті (Harvard University) і став професором 1987 р.
 
Менк’ю повернувся в політику, коли президент Джордж Буш призначив його на посаду голови Ради економічних консультантів в травні 2003. Відтоді він відновив викладання вступного економічного курсу «Захистимо право громадських організацій».
 
ЕКОНОМІЧНІ ДОСЯГНЕННЯ
Грегорі Менк’ю належить до неокейнсіанської школи економіки. Є автором численних економіко-математичних праць. Зокрема, займається дослідженням проблем впливу недосконалої інформації на формування сукупної пропозиції, доводить девіантний характер її дії на визначення виробничих планів та сприяння зростанню витрат продуцентів, розкриває механізм формування відхилень у попиті та пропозиції як результату частковості інформації.
 
Проведені Манківим теоретичні дослідження рівня безробіття, що не супроводжено зростанням інфляції, (ІЧЛІІШ) показали, з одного боку, його гістерезисний характер, а, з іншого, виявили економетричні ускладнення під час його аналізу. Зокрема, базове рівняння залежності інфляції та безробіття «недостатньо відображають кореляцію шоків пропозиції... з безробіттям». «Зростання продуктивності», стверджує Манків, може мати наслідком зменшення й інфляції, і безробіття».
 
Відповідно, виникають суттєві проблеми щодо проведення ефективної державної політики по боротьбі з безробіттям та інфляцією.
Манків першим застосовує гіпотезу Р. Холла стосовно споживання товарів довгострокового користування. На основі економіко-математичної моделі та емпіричних досліджень він доводить відсутність відмінностей між динамікою споживчих видатків на товари тривалого користування та динамікою видатків на придбання товарів короткострокового користування та послуг.
 
Численні дослідження Манківа присвячені актуальним питанням державного регулювання, зокрема, проблемам оптимізації стабілізаційної політики, особливостям проведення монетарної та фіскальної політики. На основі ґрунтовних економіко-математичних моделей та широкого застосування емпіричних даних учений доводить необхідність обмеженого втручання держави в економічну діяльність.
 
НАУКОВІ ПРАЦІ
Менк’ю написав два популярних університетських підручники: перший з макроекономіки, «Макроекономіка» (Macroeconomics, 1992), і більш відомий під назвою «Принципи економічної теорії» (Principles of Economics, 1998). Понад мільйон примірників обох підручників, перекладених 17 мовами, було продано з моменту їх виходу.
 
Менк’ю став впливовою фігурою в блогосфері та Інтернет-журналістиці з моменту запуску свого блогу. Блог спочатку призначався його студентам з соціального аналізу, але швидко став популярним у читачів за межами університетського кола.
 
У листопаді 2006 року Грегорі Менк’ю став офіційним економічним радником комітету політичний дій, Commonwealth PAC, 70-го губернатора штату Массачусетс (Massachusetts) Мітта Ромні (Mitt Romney). У 2007 році він підписав контракт на посаду економічного радника в період президентської кампанії Ромні. На сьогодні Менк’ю є запрошеним науковим співробітником Інституту американського підприємництва (American Enterprise Institute for Public Policy Research), впливової дослідницької організації.
Менк’ю одружений, у них з дружиною Деборою (Deborah Mankiw) троє дітей — дочка і два сини.
 
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА
  1. https://biography.com.ua/nauka/nikolas-gregorimenkyu.html
  2. http://m.tyzhden.ua/publication/7387
  3. https://wikivisually.com/lang-uk/wiki

Сподобалась тема?
Бажаєте отримувати сучасні педагогічні матеріали вчасно та легко?

Найкращий спосіб бути поінформованим про освітні новини та мати завжди поряд актуальні та сучасні розробки уроків — передплатити журнал!

Інструкція, як оформити передплату на http://osnova.com.ua/help/8/

Dounload PDF

Відгуки читачів