Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Упровадження програмування в школі: порівнюємо країни ЄС


 
Цифрові компетенції та навички у сфері ІКТ вважають ключовими для інтеграції молоді на ринку праці. Сьогодні від претендентів на 90 % всіх робочих місць очікують принаймні базового рівня навичок у сфері ІКТ.
 
До 2020 року в Європі очікують нестачу понад 800 000 фахівців з навичками роботи на комп’ютері.
 
Дедалі в більшій кількості країн та регіонів програмування вводять до переліку предметів, виучуваних у школі.
 
 

У якому віці?

 
У 9 країнах ЄС вже уводять або планують незабаром увести програмування до програми початкової школи. Вже вводять: Естонія, Франція, Іспанія, Словаччина, Великобританія (Англія). Планують увести: Бельгія (Фландрія), Фінляндія, Польща, Португалія.
 
У 12 країнах ЄС вже уводять або планують увести програмування до програми середньої загальноосвітньої школи. Австрія, Болгарія, Данія, Естонія, Франція, Угорщина, Литва, Мальта, Польща, Словаччина, Іспанія і Великобританія (Англія).
 
 

Програмування в школі

 
Згідно з результатами недавнього дослідження, у 15 країнах ЄС вже ввели програмування до списку предметів, виучуваних у школі.  Уже ввели: в Австрії, Болгарії, Чеській Республіці, Данії, Естонії, Угорщині, Ірландії, Литві, Мальті, Польщі, Португалії, Словаччині і Великобританії (Англії). 
Нещодавно ввели: у Франції та Іспанії ввели програмування до переліку шкільних предметів (у 2014–2015 роках).  Фінляндія: тут планують увести програмування до переліку шкільних предметів 2016 р. 
Бельгія (Фландрія): тут точиться дискусія, чи вводити програмування до переліку шкільних предметів.
 

«Комп’ютерне» мислення

Але програмування допоможе не лише «комп’ютерникам» та тим, хто прагне працювати в галузі ІКТ.
 
У більшості країн стверджують, що їхньою метою є також розвиток логічного мислення учнів та навичок вирішення проблем, що стануть у пригоді кожному учневі. Австрія, Болгарія, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Ірландія, Угорщина, Литва, Польща, Португалія, Іспанія, Словаччина, Великобританія(Англія).
 

Інфографіку та малюнки шукайте нижче, у статті в форматі PDF.

Dounload PDF

Відгуки читачів