Школа для вчителя. Випуск № 87. Тлумачний словник із фізики від «А» до «Я»

Розділ VІ. Оптика

М. Г. Александров, М. П. Пугач, К. М. Стрюк, м. Харків

Продовження. Початок див. у журналі «Фізика в школах України» № 17–18 (309–310), № 19–20 (311–312), № 21–22 (313–314) та № 23–24 (315–316) за 2016 р., вкладка «Школа для вчителя» № 83, 84, 85 та 86.

Дифракційна ґратка — оптичний прилад, що являє собою систему з великої кількості однакових по ширині a і паралельних один одному щілин, що розділені також однаковими по ширині b непрозорими проміжками. Величина d = a + b називається періодом ґратки (рис.), де a — ширина щілини; b — ширина непрозорого проміжку між щілинами; d — період, або стала дифракційної ґратки. За нормального (перпендикулярного) падіння на дифракційну ґратку смугою монохроматичної світлової хвилі з довжиною λ відбувається дифракція світла: кожна точка щілин стає джерелом вторинних когерентних хвиль, що поширюються в усіх напрямках (див. Гюйгенса — Френеля принцип). Вторинні хвилі, що йдуть паралельно й проходять через збиральну лінзу, збираються на екрані, що розташований у фокальній площині лінзи, при цьому відбувається інтерференція цих хвиль і на екрані утворюється картина із світлих (максимум) і темних (мінімум) смуг, що чергуються між собою.


! Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квітанції або оформте електронну передплату - і ви матимете можливість читати статті на сайті.

 

Якщо ви не передплачуєте наші видання, то ви можете купити цю окрему статтю. Оплата за допомогою SMS. Натисніть кнопку «Купити за 5 грн» та насолоджуйтеся читанням. Детальніше про SMS - сплату …

Купити за 5 грн

Оформити передплату

Відправити квитанцию

   

Відгуки читачів

Залиште перший відгук.

Залишити відгук

Ваше ім'я
E-mail (не публікується)
Відгук
Введіть 5525
 
Догори