Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Cправжнє жіноче щастя

Відлетіли у минуле святкові березневі дні, залишивши на згадку різнобарв’я вітальних листівок. У листівках безліч побажань, і так хочеться, щоб усі вони здійснилися! Бажають здоров’я та удачі, кохання і довгих років життя, благополуччя й успіхів у роботі… Побажання різні, але досить часто у поздоровленнях зустрічаються такі слова: «Бажаємо справжнього жіночого щастя!» І так хочеться зрозуміти смисл цього словосполучення.


Cправжнє жіноче щастя

Відлетіли у минуле святкові березневі дні, залишивши на згадку різнобарв’я вітальних листівок. У листівках безліч побажань, і так хочеться, щоб усі вони здійснилися! Бажають здоров’я та удачі, кохання і довгих років життя, благополуччя й успіхів у роботі… Побажання різні, але досить часто у поздоровленнях зустрічаються такі слова: «Бажаємо справжнього жіночого щастя!» І так хочеться зрозуміти смисл цього словосполучення.

Справжнє жіноче щастя що це? І чим воно відрізняється від чоловічого? І як досягти, щоб воно стало вірним супутником жінки у її буденному житті? Дехто із читачів може заперечити: не буває так, щоб щастя постійно супроводжувало людину. Кажуть, щастяце мить, скороминучий стан, невловиме почуття. І це дійсно так, якщо поняття «щастя» для людини залежить від зовнішніх факторів. Умовно можна виділити дві категорії людей: ті, що «керовані зсередини», мають внутрішню мотивацію до діяльності; ті, що «керовані зовні», тобто залежать у своїх вчинках, настроях від подій навколо них. Кожен самостійно може пройти тестування, щоб визначити свій статус, чесно відповівши на декілька запитань: чи погіршується Ваш настрій, якщо начальник зробив зауваження? Чи зникає радість, якщо коханий запізнився на побачення? Чи почуваєтеся нещасною, коли зранку йде дощ? Відповідь «так» на ці запитання означає, що щастя людини цілком залежить від обставин і знаходиться в руках інших людей. Уявіть таку собі жіночку із категорії «керованих зовні»: купила нову сумочкувідчула себе щасливою. Побачила у подруги кращущастя зникло! Роками збирали гроші на автомобіль, нарешті придбалищастя! Сусідам подарували родичі, та ще й сучаснішийа це вже справжнє нещастя!

Ілюстрацію цьому знаходимо у притчі: «Група успішних випускників престижного навчального закладу, які зробили прекрасну карєру, зібралася у свого старого професора. Усі скаржились на нескінченні труднощі і життєві проблеми. Професор, запропонувавши усім каву, пішов на кухню і повернувся з підносом, що був уставлений найрізноманітнішими чашками, серед яких були скляні, фарфорові, пластикові, кришталевіі прості, і дорогі, і вишукані.

Коли гості розібрали чашки, професор сказав: «Як бачите, усі дорогі чашки розібрали. Ніхто не обрав просту і дешеву чашку. Бажання мати для себе тільки найкраще і є джерелом ваших проблем. Зрозумійте, що чашка сама по собі не робить каву кращою. Іноді вона просто дорожча, а іноді навіть скриває те, що ми пємо. Те, чого ви дійсно прагнете,— кава, а не чашка. Але ви свідомо обрали найкращі чашки. А потім ще й розглядали, кому яка чашка дісталась. А тепер подумайте: життяце кава, а робота, гроші, посадаце чашки. Це лише інструменти для зберігання Життя. Те, яку чашку ми маємо, не визначає і не змінює якості нашого Життя. Іноді, зосереджуючись лише на чашці, ми забуваємо насолоджуватись смаком самої кави. Насолоджуйтесь своєю кавою! Найщасливіші люди не мають всього найкращого, але вони вміють бачити все найкраще у тому, що в них є

Звичайно, трактувати цю притчу буквально, відмовляючи собі у красивих речах, було б нерозумно. Будь-якій жінці приємно бути красиво одягненою, мати вишукані прикраси, затишну квартиру, зручний автомобіль тощо. Але всі ці речі мають бути не самоціллю, а лише засобом, який дозволяє зробити Життя комфортним.

Ця притчалише один із прикладів того, як люди намагаються пояснити феномен «щастя». Кожен трактує його по-своєму, але всі мріють, щоб доля їхня була щасливою. Цікаву думку висловив відомий психотерапевт М. Є. Литвак: «Щастя полягає в тому, щоб ХОЧУ, МОЖУ і ПОВИНЕН мали один і той самий зміст». Він продовжує свою думку роздумами про те, що дуже часто людина розривається в цих трьох напрямках. ХОЧУ, але НЕ МОЖУ. ПОВИНЕН, але НЕ ХОЧУ. ХОЧУ і МОЖУ, але НЕ МОЖНА. «Нерідко через системуповиненне можналюдина робить не те, що хоче, або не робить того, що хоче». Якщо проаналізувати своє життя з точки зору формули «хочуможуповинен», можна дійсно переконатись, що їхнє поєднання в певній мірі сприяє виникненню почуття щастя. МОЖУ працювати вчителькою (бо отримала спеціальну освіту), ПОВИННА це робити (треба ж заробляти гроші!) і люблю свою роботу, ХОЧУ дарувати знання і душу дітямі немає людини більш щасливої! Але спробуйте уявити собі вчителя без бажання і таланту, який сприймає свою роботу як важку і нудну повинність,— і навряд чи знайдеться на білому світі більш нещасна людина

Про щастя можна говорити нескінченно. Здається, що навіть роздуми про це створюють навколо голови сонячний ореол. Але найголовніша істина полягає в тому, що тільки від самої людини залежить, чи посміхнеться їй доля щасливою посмішкою. Памятаєте притчу: «Бог зліпив людину із глини, і залишився в нього невикористаний шматочок. «Що тобі зліпити ще?» — спитав Господь. «Зліпи мені щастя»,— попросила людина. Нічого не відповів Бог, тільки положив людині в долоню той шматочок глини, що залишився…»

Ольга Крутенко,

м. Черкаси

 

Відгуки читачів