Небо глибоке засіяне зорями. Легенди та міфи зоряного неба

 М. Якобі, м. Харків

У світі існує безліч легенд про найвідоміші сузір’я. Здавна спостерігачі неба об’єднували найбільш яскраві й помітні зорі в сузір’я, яким давали різноманітні найменування. Сузір’їв дуже багато, але не всі вони яскраві й помітні. Найкраще зорі видно в зимовому небі. На перший погляд назви багатьох сузір’їв здаються дивними. Часто в розташуванні зір дуже важко або й неможливо роздивитися те, на що вка­зує назва сузір’я. Різні народи створювали своєю уявою різні сузір’я, а якщо й існували «інтернаціо­нальні» сузір’я, вони іменувалися порізному в різних країнах. Джерелами назв сузір’їв зазвичай були міфи про богів, перекази про героїв і пов’язані з ними події, назви різних тварин і знарядь виробництва, що їх люди використовували в щоденному житті.


! Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квітанції або оформте електронну передплату - і ви матимете можливість читати статті на сайті.

 

Якщо ви не передплачуєте наші видання, то ви можете купити цю окрему статтю. Оплата за допомогою SMS. Натисніть кнопку «Купити за 5 грн» та насолоджуйтеся читанням. Детальніше про SMS - сплату …

Купити за 5 грн

Оформити передплату

Відправити квитанцию

   

Відгуки читачів

Залиште перший відгук.

Залишити відгук

Ваше ім'я
E-mail (не публікується)
Відгук
Введіть 6444
 
Догори