Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Що робить Google для освіти

С. С. Жицька, студенка 4-го курсу, філологічного факультету, ХНУ ім. В. Н. Каразіна.


З появою Інтернету життя людини стало простішим. Тепер вже непотрібно щоразу бігти до бібліотеки або шукати викладача для відповіді на запитання. Достатньо лише «загуглити», щоб знайти тисячі сайтів, на яких є довгоочікувана відповідь. Але «швидкий пошук» — це далеко не все, що може нам подарувати для зручності освітнього gроцесу Світова павутина. На сьогодні через пошукову систему Google можна полегшити виконання завдань як для учнів і студентів, так і для вчителів, педагогів середніх і вищих навчальних закладів.

Google Диск та його можливості
 
Найперше, про що потрібно знати для поліпшення свого життя, — про існування Google Диску. Так називається електронне сховище, у якому можна зберігати та редагувати документи в режимі online та навіть offline.
 
Почати використання Google Диску може кожен, хто зареєструвався на Gmail (електрона пошта від Google), бо саме через неї і відбувається перехід до електронного сховища. Завдяки тому, що документи зберігаються в інтернеті, їх легко можна відправити іншій людині. Для цього достатньо завантажити документ на Google Диск та, клацнувши правою кнопкою миші, обрати «спільний доступ». Так ваш документ зможе переглянути інша людина. Дуже зручно створювати спільні документи, адже в разі «спільного доступу» кожен, кому його відкрили, має право вносити свої правки. Якщо ви отримали колективне завдання, а часу зустрітись всім разом немає, звертайтесь по допомогу до Google Диску.
 
Окрім збереження вже готових файлів, відеота аудіозаписів, можна створити текстові документи, таблиці, презентації, форми для анкетування, малюнки в on-line-режимі. Плюси такої функції від Google в тому, що є можливість у будь-яку мить виправити помилки або внести додаткову інформацію в документ. Додаток Google Диск можна завантажити на смартфон або інший гаджет та працювати в режимі off-line. Такий підхід стає в пригоді, коли немає доступу до інтернету.
 
Наприклад, у Google-форматі можна створити класний журнал, за допомогою якого батьки ваших учнів стежитимуть за успіхами своїх дітей.
 
Правильний пошук з Google
 
Сервіc «Google формула пошуку» допомагає зрозуміти, як працює пошукова система Google. Інформація про структуру та механізм допоможе швидше та простіше знайти саме те, що нам потрібно.
 
Людина безліч часу витрачає на «неправильний» пошук інформації, роблячи його навмання, а в результаті знаходить багато непотрібного матеріалу та реклами. «Формула пошуку — Google» піклується про якість процесу пошуку інформації. У розділі «поради та рекомендації» написано про те, як ефективно планувати подорож, стежити за новинами,  шукати квитки, людей або зображення та багато інших речей, про існування яких мало хто знає.
 
Так, наприклад, цей сервіс повідомляє нам, що в Google є повноцінний інженерний калькулятор, який впорається з рівнянням будь-якої складності. Його легко може використати вчитель або учень для швидкої перевірки контрольних робіт чи домашнього завдання. Тож не слід нехтувати інструкцією до експлуатації навіть у пошуку через інтернет.
 
Література без зайвого
 
«Академія Google» допомагає в пошуку наукової літератури. Різні статті, дисертації, монографії, спеціалізовані книги, методичні посібники та інші види наукових матеріалів з цього сервісу існують у форматі pdf, txt і навіть у сканованому виді.
 
У пошуку цього сервісу потрібно ввести ключове слово, після чого відтворяться різні види наукової літератури за типами — сайт, книга, цитування та ін. Так у форматі сканованої книги можна переглянути обрану літературу. Жовтим кольором виділені текстові фрагменти, які відповідають пошуковому запиту. Також відображаються місця, де можна замовити та купити цю книгу, якщо потрібна її не pdf-копія, а текстова чи власне книга. Знайдену інформацію можна сортувати та додавати в обрані документи, щоб не загубити.
 
«Академія Google» робить пошук літератури швидким та інформативним, бо на сайтах цього сервісу не має реклами та матеріалу не за темою. Такий пошук зручно здійснювати з гаджетів, що не забирає багато часу.
 
Графіки з Google Books Ngram Viewer
 
Google Ngram Viewer або Google Books Ngram Viewer — це пошуковий онлайн-сервіс, що допомагає будувати графіки частотності мовних одиниць на основі величезної кількості друкованих джерел, опублікованих з XVI ст. і зібраних у сервіс Google Books.
 
Якщо вам потрібно простежити зміни вживання якогось терміну чи прізвища видатної людини за багато років — не слід хапатись за голову і бігти до бібліотеки, щоб прочитати геть усі книжки. З сервісом Google Books Ngram Viewer можна простежити актуальність будь-якого поняття, слова в літературі від XVI cт. до нашого часу. Пошук можливий англійською, французькою, німецькою, іспанською, італійською, російською, івритом та китайською мовами. За пошуковим словом вибудовується графік, за яким можна перейти до відсканованих версій книги з цим словом, де вказані дані про місцезнаходження матеріалу (бібліотека) та описано, як можна отримати доступ. Також у цьому пошуковому сервісі можна отримати порівняльний графік. Достатньо написати пошукові слова через кому, і схематично побачимо місця перетину з указаними роками.
 
Продукція Google Books Ngram Viewer корисна для аналітичних матеріалів та власних досліджень. Книги також можна зберігати в електронному виді, тому до них є можливість повернутись у будь-який час.
 
Мистецтво, історія, географія
Проект «Культурного інституту Google» має три розділи:
 
1) «Арт-проект Google» (мистецтво: митці, техніки, мистецькі напрямки, партнери, об’єкти, час, колір).
2) «Історичні пам’ятки» (історія: історичні особи, історичні події, партнери, об’єкти, час).
3) «Дива світу» (географія: місця, партнери).
 
«Арт-проект Google» — це онлайн-платформа з доступом до зображень високої чіткості художніх робіт, які зберігаються в музеях. За допомогою такого сервісу від Google з’явилась можливість вирушити у віртуальний тур галереями музеїв, знайомитись з інформацією про художні роботи та створювати свої власні віртуальні колекції. На сьогодні «Арт-проект Google» має понад 80 тисяч робіт з 486 колекцій.
 
Друга частина — «Історичні пам’ятки». Історія має багато дат, які потрібно «зубрити», хоча для деяких учнів це досить складно. Історичний розділ передбачає не лише фотографії та опис того, що відбувалось, але й уривки артефактів, з якими простіше та цікавіше працювати. Завдяки такому підходу якість та кількість запам’ятовування збільшиться.
 
З розділом «Дива світу» ви можете вирушити в подорож просто в класі. Проект також дає можливість віртуального туру. Прогулянка містом, хоч і не справжня, допоможе краще відчути країну, її культуру та особливості. Подібний тур має велику користь, коли ви плаАнуєте вирушити в реальну подорож або похід. Заздалегідь можна визначитись з місцями, які справді слід відвідати.
 
Сервіс «Культурного інституту Google» дарує можливість швидко та безкоштовно ознайомитись з найяскравішими речами у світі, зберігаючи не лише наш час, але і гроші для інших важливих речей.
 
У сучасному світі з розвитком технологій життя стає легшим та простішим, а шляхів здобуття знань стає дедалі більше. Світова павутина щодня вигадує щось нове, тому якби ми не намагались, дізнатись про все й одразу неможливо. Ці декілька «секретів» від Google — лише частина того, що він нам вже підготував. Існує ще багато корисного та цікавого, що може допомогти в навчанні та викладанні матеріалу, зробивши його яскравішим та швидшим в отриманні.
Dounload PDF

Відгуки читачів

  • Ірина Вєлікоцька

    23 грудня 2016

    Як мої думки!