Школа для вчителя. Випуск №85.

М. Г. Александров, М. П. Пугач, К. М. Стрюк, м. Харків

Тлумачний словник із фізики від «А» до «Я»

Розділ VІ. Оптика

Вихідна зіниця — це місце перетину паралельних пучків променів, які йдуть від різних точок поля зору, за окуляром візира. У цьому ж місці розташовуються й зображення вихідної зіниці. Площа вихідної зіниці визначає світлосилу візира або кількість світлової енергії, яка будує зображення. Відстань від останньої лінзи окуляра до площини вихідної зіниці називається віддаленням вихідної зіниці. Для повного використання поля зору приладу необхідно за спостереження в прилад сполучати зіницю ока з площиною вихідної зіниці. У разі недотримання цієї умови частина поля зору буде зрізатися. Для забезпечення правильного розташування ока окуляри приладів постачаються очними раковинами або гумовими наочниками, що дозволяють підвести око до приладу на найвигіднішу відстань.


! Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квітанції або оформте електронну передплату - і ви матимете можливість читати статті на сайті.

 

Якщо ви не передплачуєте наші видання, то ви можете купити цю окрему статтю. Оплата за допомогою SMS. Натисніть кнопку «Купити за 5 грн» та насолоджуйтеся читанням. Детальніше про SMS - сплату …

Купити за 5 грн

Оформити передплату

Відправити квитанцию

 

Відгуки читачів

Залиште перший відгук.

Залишити відгук

Ваше ім'я
E-mail (не публікується)
Відгук
Введіть 1236
 
Догори