А ви вже оформили передплату на 2019 рік?

Оформити передплату за пільговими цінами

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Астрономія та геометрія Тихо де Браге і Йоганна Кеплера

 Г. Б. Філіпповський, м. Київ

Від редакції. Грудень 2016 року багатий на ювілеї видатних астрономів, які зробили чималий внесок у розвиток не тільки астрономії, а й математики.

14 грудня виповнюється 470 років від дня народження датського астронома Тихо Браге. 1597 року він покинув Данію, два роки провів у Німеччині, потім переїхав до Праги. Тут його помічником став Й. Кеплер. Роботи Браге і його учнів мали велике значення для розвитку тригонометрії. Про тригонометричні ро­боти Браге можна судити з рукопису, який залишився після його смерті і був опублікований чеським ма­тематиком Ф. Й. Студничкою.

21 грудня виповнюється 445 років від дня народження Йоганна Кеплера — німецького філософа, мате­матика, оптика, астронома, відомого насамперед відкриттям законів руху планет, названих законами Кеплера на його честь. Вобчислювальній математиці на його честь названо метод наближеного обчис­лення інтегралів. Він поширював логарифмічне числення в Німеччині, заснував оптику як науку, удосконалив телескоп-рефрактор та допоміг довести відкриття, зроблені за допомогою телескопа його сучасником Ґалілео Ґалілеєм.

Кеплер був викладачем математики семінарії в місті Ґрац (пізніше Грацький університет), асистентом астронома Тихо Браге.


Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квитанції або оформте електронну передплату, і ви матимете можливість читати статті на сайті.

Якщо ви не передплачуєте наші видання, то ви можете купити цю окрему статтю. Оплата за допомогою

Відгуки читачів