Тлумачний словник із фізики від «А» до «Я»

М. Г. Александров, М. П. Пугач, К. М. Стрюк, м. Харків

Розділ VІ. Оптика

Аббе теорія — теорія, яку запропонував німецький оптик Аббе й в основі якої лежить формування зображень несамосвітних об’єктів. Вона містила найважливіший принцип — «умову синусів », яка пов’язана з обмеженням співвідношень фокусних відстаней об’єктива, окуляра й довжини трубки мікроскопа. Аббе ввів поняття «числової апертури», що пов’язує справжню апертуру об’єктива з показником заломлення скла й довжиною хвилі випромінювання. Обидва ці принципи виявилися справедливими щодо електронних мікроскопів, створених півстоліття тому. Аббе сконструював цілий ряд оптичних приладів: 1867 року — фокометр (прилад для вимірювання фокусних відстаней), 1869 року — апертометр (прилад для вимірювання апертури) і рефрактометр (вимірювач показника заломлення), які й нині мають його ім’я. Активно займався також виготовленням оптичних стекол. 1874 року створив кілька нових марок оптичного скла, 1879 року познайомився з фахівцем зі скла Шоттом і 1884 року спільно з ним та Цейсом заснував стеклохімічну лабораторію.


! Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квітанції або оформте електронну передплату - і ви матимете можливість читати статті на сайті.

 

Якщо ви не передплачуєте наші видання, то ви можете купити цю окрему статтю. Оплата за допомогою SMS. Натисніть кнопку «Купити за 5 грн» та насолоджуйтеся читанням. Детальніше про SMS - сплату …

Купити за 5 грн

Оформити передплату

Відправити квитанцию

   

Відгуки читачів

Залиште перший відгук.

Залишити відгук

Ваше ім'я
E-mail (не публікується)
Відгук
Введіть 7931
 
Догори