Тлумачний словник із фізики від «А» до «Я»

М. Г. Александров, М. П. Пугач, К. М. Стрюк, м. Харків

Розділ V. Коливання і хвилі

Характеристики звуку — спектр, сила звуку (інтенсивність), рівень інтенсивності звуку, швидкість звуку й гучність звуку.

1.Основною характеристикою звуку є його спектр, який одержуємо в результаті розкладання звуку на прості гармонічні коливання. Спектр буває суцільний, коли енергія звукових коливань безперервно розподілена в більш чи менш широкій області частот, і лінійний, коли існує сукупність дискретних (переривних) частотних складових різної інтенсивності (амплітуди). Найменша частота відповідає основному тону. Звук із суцільним спектром сприймають як шум, наприклад шелест дерев під вітром, звуки увімкнених механізмів. Лінійний спектр із кратними частотами мають музичні звуки; основна частота визначає при цьому висоту звуку, що сприймається на слух, а набір гармонічних складових — тембр звуку.


! Доступ до статей відкрито тільки для передплатників. Надішліть копію передпланої квітанції або оформте електронну передплату - і ви матимете можливість читати статті на сайті.

 

Якщо ви не передплачуєте наші видання, то ви можете купити цю окрему статтю. Оплата за допомогою SMS. Натисніть кнопку «Купити за 5 грн» та насолоджуйтеся читанням. Детальніше про SMS - сплату …

Купити за 5 грн

Оформити передплату

Відправити квитанцию

 

Відгуки читачів

Залиште перший відгук.

Залишити відгук

Ваше ім'я
E-mail (не публікується)
Відгук
Введіть 2676
 
Догори