Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ І РОЗВИТКУ МОВИ PHP

Н. В. Граб, О. М. Граб, м. Золотоноша, Черкаська обл.


1995 року данський програміст Расмус Лердорф створив набір скриптів на мові Perl/CGI для виведення і обліку відвідувачів його онлайн-резюме, які опрацьовували шаблони HTML-документів. Лердорф назвав набір Personal Home Page (Особиста домашня сторінка). Згодом функціональності і швидкості Perl — інтерпретатора скриптів — уже не вистачало, і Лердорф розробив із використанням мови C новий інтерпретатор шаблонів PHP/FI (Personal Home Page/Forms Interpreter — Особиста Домашня Сторінка/Інтерпретатор форм). PHP/FI містив у собі базову функціональність сучасного PHP: оформлення змінних у стилі Perl ($ім’я_змінної для виведення значення), автоматичне опрацювання форм і вбудованість в HTML-текст та багато іншого.
 
1997 року після тривалого бета-тестування була створена друга версія обробника, написаного на C — PHP/FI 2.0. Її використовував 1 % (приблизно 50 000) усіх Інтернет-доменів світу. Цього ж року Енді Гутманс і Зів Сураскі переписали код із початку: розробники вирішили, що PHP/FI 2.0 є непридатним для створення скриптів електронної комерції, над якими вони працювали для проекту університету. Для спільної роботи над PHP 3.0 за допомогою бази розробників PHP/FI 2.0 Енді, Расмус і Зів вирішили об’єднатися і оголосити PHP 3.0 офіційним спадкоємцем PHP/FI.
 
Абсолютно нова мова програмування отримала нове ім’я. Розробники відмовились від доповнення про персональне використання, яке містилось в абревіатурі PHP/FI. Мову було названо просто PHP — абревіатура, яка містить рекурсивний акронім PHP: Hypertext Preprocessor (PHP: Препроцесор Гіпертексту). PHP 3.0 було офіційно випущено в червні 1998 р. після дев’яти місяців відкритого тестування. До кінця 1998 року PHP використовували десятки тисяч користувачів. Сотні тисяч веб-сайтів повідомляли про те, що вони працюють із використанням мови PHP. На той час PHP 3.0 була встановлена приблизно на 10 % серверах Інтернету. 
 
У травні 2000 року офіційно вийшла версія мови PHP 4.0, заснована на технології Zend Engine (від імен засновників Zeev і Andi).
 
13 липня 2004 року була офіційно представлена версія мови PHP 5. Зміни включають оновлення ядра Zend (Zend Engine 2), що суттєво підвищило ефективність інтерпретатора. Шоста версія PHP розроблялася із жовтня 2006 року. Але в березні 2010 року розробка PHP 6 була визнана неперспективною через конфлікти щодо підтримки Юнікоду. Основний код PHP 6 змістився, а основною лінією розробки стала версія PHP 5.4. Згідно з рейтингом корпорації TIOBE, що базується на даних пошукових систем, у червні 2013 року PHP знаходилася на 5 місці серед мов програмування. Найбільші сайти, такі як Facebook, Wikipedia та ін., використовують PHP.
Dounload PDF

Відгуки читачів