Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

СВІТЛОЇ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА В. П. КОРНЄЄВА


Цього року 16 серпня професору Віктору Петровичу Корнєєву виповнилось би 85 років. Серед географічної спільноти не знайдеться людини, яка б не знала Віктора Петровича — педагога, науковця, відомого краєзнавця, теоретика шкільної географічної освіти, географа-методиста.
 
Його роботи відрізнялися фундаментальністю і мали випереджальний характер. Віктора Петровича по праву багато хто називав Учителем, адже він був рідкісною людиною, його дуже приваблювали цікаві, неординарні люди, він умів слухати співрозмовника. На всіх наукових заходах завжди був оточений людьми, які хотіли проконсультуватися або обговорити ті чи інші наукові проблеми, і він щедро ділився своїми знаннями та ідеями. Усіх вражала його відданість науці, любов до української пісні та народного прислів’я, географії.
 
Віктор Петрович прожив неординарне й складне життя. Хлопчиком зазнав воєнних труднощів і пов’язаних з тим часом випробувань, але навіть у таких умовах розшукував по бібліотеках цікаві книжки про мореплавців й мандрівників — це й визначило його подальшу долю в любові до географії. Ще студентом Харківського педагогічного інституту імені Г. С. Сковороди пише замітки, вірші, нариси, статті, які друкували в місцевій, та республіканській пресі. Перша книжка В. П. Корнєєва «Географічні ігри та розваги» побачила світ 1966 року у видавництві «Радянська школа». Вона сприяла розвитку пізнавальних інтересів учнів до географічних знань. Після закінчення вишу працював шкільним учителем, але більша частина життя пов’язана з Інститу том педагогіки, де Віктором Петровичем була захищена спочатку кандидатська, а згодом й докторська дисертації.
 
Упродовж тривалого часу він був членом редакційної ради видавництва «Освіта», журналу «Географія в школі», часописів «Комп’ютер в школі та сім’ї» та «Комп’ютеризація навчання», заступником головного редактора журналу «Географія та основи економіки в школі», автором газети «Краєзнавство. Географія. Туризм», науковим консультантом журналу «Географія», а також заступником голови комісії з географії Міністерства освіти України.  
 
Віктор Петрович був активним учасником географічних олімпіад для учнів, науковопрактичних семінарів для методистів географів, наукових конференцій для науковців, членом спеціалізованих учених рад різних установ, науковим керівником та опонентом дисертаційних робіт. 
 
Сумлінна праця В. П. Корнєєва відзначена медаллю А. С. Макаренка, значком Відмінник народної освіти України, медаллю ВДНГ (Москва) і багатьма грамотами Міністерства освіти, Педагогічного товариства України та ін. 2005 р. він одержав Першу премію Академії педагогічних наук України в номінації «За кращу навчально-методичну роботу» за навчально-методичний комплекс «Географія материків і океанів. 7 клас».
 
Віктор Петрович Корнєєв назавжди залишиться в нашій пам’яті людиною невтомної жадоби пізнання і величезного почуття українського патріотизму, створивши наукову школу і залишивши після себе наукові праці, монографії та підручники, за якими навчаються і ще довго вчитимуться нові покоління українців.
 
 
Науковці та співробітники лабораторії (відділу навчання географії та економіки) Інституту педагогіки НАПН України: О. Топузов, Т. Назаренко, О. Надтока, О. Нехомяж, Н. Ковчин, О. Кравчук, М. Криловець, Г. Ісаєва, Л. Круглик, В. Яценко, В. Костак. 
Редакція журналу «Географія»
Dounload PDF

Відгуки читачів