Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Три історії вчительського кохання

Вікторія Садкіна

Де ж знаходять собі пару юні вчительки чи ті дівчата, яким не судилося навчати доброго, розумного, вічного? Зазвичай:

1. Спільне навчання (друзі дитинства), спільна робота.

2. Спільний відпочинок, розваги, хобі.

3. Виняток із правила: випадкові знайомства, мамина приятелька познайомила зі своїм племінником (як варіант — тітка Галина познайомила з квартирантом і т. ін.).


Три історії вчительського кохання

Вікторія Садкіна

Де ж знаходять собі пару юні вчительки чи ті дівчата, яким не судилося навчати доброго, розумного, вічного? Зазвичай:

1. Спільне навчання (друзі дитинства), спільна робота.

2. Спільний відпочинок, розваги, хобі.

3. Виняток із правила: випадкові знайомства, мамина приятелька познайомила зі своїм племінником (як варіант — тітка Галина познайомила з квартирантом і т. ін.).

Кохання перше. Шкільне

Єдиний раз, коли мама відвела Наталю до школи, був першого вересня в першому класі. Після урочистостей першокласників завели до класу й почали розсаджувати за парти. Наталю посадили з Валериком — смішним, рудим і чубатим хлопчаком, який ледь міг всидіти на одному місці. Але коли до них наближалася Марія Іванівна, він раптом кидав усі свої витівки та слухняно складав руки на парті, витягував шию та завмирав, наперед тішачись похвалою: «Ой, які молодці Наталя і Валерик — дуже гарні дітиНаталя, швидко вловивши цю закономірність, подеколи спиняла хлопця, який тихцем пустував: «Марія Іванівна ідеНавесні батьки Валерія переїхали й перевели сина до іншої школи.

Минав час, і коли дітям було по шістнадцять, вони знову побачилися — у клубі на танцях. Наталя з маленької дівчинки з пишними бантами перетворилася на струнку привабливу білявку, на яку жадібно задивлялися хлопці. Валерій не міг відвести погляду від Наталі, але єдине, на що наважився, то це несміливо привітатися. Незабаром вона побралася з Анатолієм — він був старшим від неї, працював водієм — самостійним, надійним хлопцем.

Через десять років після закінчення школи колишні однокласники зібралися на зустріч, і Валерій якимись незбагненними шляхами також опинився там. За ці десять років у нього була не дужа вдала спроба створити сімю, а Наталя стала вдовою, Анатолій загинув у автокатастрофі.

Наталя стояла біля вікна і раптом почула: «А памятаєш, як ти лякала мене Марією Іванівною? А я робив вигляд, що не бачу вдаваної тривоги, мені просто дуже подобалася твоя посмішкаі ти мені дуже подобаласязавждиі подобаєшся…» Це прозвучало майже як освідчення. Валерій узяв Наталю за руку, вони проговорили весь вечір і вирішили, що ніколи більше не розлучатимуться.

Кохання друге. Туристичне

Розгляньмо другий пункт — хобі та розваги. Тут шанси знайти свою половинку набагато більші.

Наталя навчалася на заочному відділенні географічного факультету. Її паличкою-виручалочкою стало захоплення туризмом. Щоліта вона організовувала походи для дітей молодшого і старшого віку. Одного разу група зібралася така велика, що без помічника було не обійтися, тому Наталя із задоволенням прийняла допомогу Юрія — інструктора міського туристичного клубу. Юрій, на щастя, не мав ніякого відношення до школи. Він працював на виробництві, тому й комплексів, притаманних «учителюсу чоловікосу», у нього не було. Юрій був вимогливий, скромний, а головне, не одружений! До речі, вся група (що складалася з шалених шістнадцятирічних) беззаперечно прийняла старшинство Юрія, який, як і належить справжньому чоловікові, керував лише поглядом, ніколи не підвищуючи голосу (це при тому, що Юрій був молодший від Наталії та на півголови нижчий за неї). Вони одружилися, і коли Наталя була вагітна першим сином, її повезли в пологовий будинок прямо з міського туристичного зльоту, який відбувався в лісі, кілометрів за двадцять від міста. Тоді не було мобільних телефонів, і Юрій на велосипеді за час, якому позаздрили б олімпійські чемпіони з шосейних гонок, доїхав до міста, щоб з найближчого автомата викликати швидку, і повернувся швидше, ніж приїхали лікарі. Народження Гліба відзначала вся туристична тусовка міста, ліс гудів, радіючи народженню майбутнього туриста.

Кохання третє. Випадкове

А як там щодо випадкових факторів знайомства? Чи не зовсім випадкових, а цілеспрямованих?

Олені було тридцять вісім, вона йшла зі школи не раніше ніж о пів на восьму вечора. Для директора така відданість школі — цілющий бальзам на душу. Вона була взірцем для наслідування, «відмінницею» — завжди все в порядку, в журналі все записано, контрольні всі перевірені, шкільний театр регулярно ставить нові пєси, в олімпіадах діти посідають призові місцяАле що значать ці уявні успіхи, коли в душі порожнеча, коли минають роки й нічого не змінюється, все в одній порі: перше вересня, кінець чверті, тридцяте травня, іспити, знову перше вересняОдного разу, вигулюючи собаку, Олена зустріла свою приятельку, яка розмовляла на вулиці з незнайомим чоловіком. «Олено, давай-но я вас познайомлю. Це Сергій, памятаєш, я тобі розповідала про нього»,— представила вона молодого чоловіка і якось швидко пішла, залишивши їх удвох.

Виявилося, що Сергій, учитель фізкультури, дуже приємний співрозмовник, і в них знайшлося чимало точок зіткнення. Їм було цікаво разом, і вони почали зустрічатися. Під акорди бурхливого невдоволення батьків Олені довелося переконувати, що їй потрібен не принц, а звичайне людське щастя. Слухняна та обовязкова Олена, яка все життя була поряд із батьками, тепер стрімко йшла від них, причому до чоловіка, на сім років молодшого від неї! Ледве довівши одинадцятий клас до випуску, Олена зізналася Сергію, що носить під серцем дитину. Вони подали заяву, і, коли настав час розпису, мама Олени під приводом, що в неї справи на кухні, так і не поїхала до рагсу. На жаль, через рік мама Олени померла, а тато створив іншу сімю. Але тепер в Олени є її Сергійко і Настуся — скарб, якому скоро виповниться три роки. Найцікавіше те, що наша «відмінниця» Оленка зовсім не поспішає повертатися з декретної відпустки до школи — тепер у неї круто змінилися життєві пріоритети.

 

Відгуки читачів