Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Сон малюка

Як навчитися розслаблятися й засинати, як дитина

Аліна Басова

Дуже часто ми мріємо хоча б трохи виспатися. Плануємо собі на вихідні: вимкнути будильник, телефон, відправити куди-небудь дітей і просто виспатися. Майже щодня обіцяємо собі, що саме сьогодні ляжемо раніше, але… зошити, плани, програми… довго перелічувати.


Сон малюка

Як навчитися розслаблятися й засинати, як дитина

Аліна Басова

Дуже часто ми мріємо хоча б трохи виспатися. Плануємо собі на вихідні: вимкнути будильник, телефон, відправити куди-небудь дітей і просто виспатися. Майже щодня обіцяємо собі, що саме сьогодні ляжемо раніше, але… зошити, плани, програми… довго перелічувати.

Обсяги роботи вчителя такі величезні, що часто доводиться забирати щось і додому. А вдома? Свої клопоти, побутові проблеми і вільний часлише пізно ввечері або вночі. Часто те, що ми сприймаємо як депресію чи мігрень, лікарі називають накопичувальною втомою. То що ж робити? Адже час у добі не розтягнеш? Ми заздрісно дивимося на своїх дітей, які «солодко сплять». А чому в дорослих практично відсутнє таке чудове явище, як солодкий сон? Адже ми народжуємося з інстинктом розслаблятися й засинати, коли нашому тілу чи мозку потрібен відпочинок. З віком ми починаємо контролювати необхідність відпочинку, оскільки потрібно йти до школи, на роботу чи в інших важливих справах. Багато хто не висипається роками і навчився добре приховувати свою сонливість. Немає сумнівів у тому, що вміння швидко знімати втому є необхідним у повсякденному житті, але через це ми можемо розучитися повністю розслаблятися навіть тоді, коли для цього є час.

Способи релаксації в кожного свої. Одні можуть трохи подрімати вдень або просто нічого не робити, але декого неробство пригнічує. Хтось полюбляє розслаблятися з допомогою активного відпочинку і спортивних заходів, а когось такий відпочинок лише виснажує. Але якою б не була ваша потреба у відпочинку, послухайте кілька порад, що можуть стати у пригоді кожному.

1. Спочатку виділіть час для відпочинку. Забудьте про всі справи, роботу, особисте життя. Якщо це допоможе, складіть перелік усіх необхідних справ, які ви можете виконати після відпочинку. Таким чином, ви й розслабитеся, й не забудете нічого із запланованого.

2. Подумайте про такі програми розслаблення, як релаксація та йога чи просто лікувальна гімнастика. Дехто вважає таке проводження часу дуже приємним.

3. Візьміть за звичку здоровий спосіб життя. Щоденні вправи допоможуть вам залишатися бадьорими, а про користь правильного харчування сказано чимало. Чим більш здоровим буде ваше тіло, тим краще воно служитиме навіть у такій справі, як відпочинок, адже людина, виснажена і піддана стресам, важче розслабляється.

4. Дуже допомагає розслабитися візуалізація. Тож більше мрійте. Уявляйте себе на відпочинку в тих місцях, які ви мрієте відвідати, думайте про зустріч з приємними людьми, про приємні події. Чим краще працює ваша уява, тим швидше ви зможете віддалитися від повсякденних думок.

5. Приймайте допомогу від близьких. Поговоріть з ними про ваші проблеми й утому. Коли ви поділитеся з кимось своїми переживаннями, то зможете уникнути стресу.

6. Не узагальнюйте такі поняття, як сон і відпочинок. Якщо внаслідок стресу ви страждаєте від безсоння, то денний сон лише посилить ваше нічне безсоння. Натомість зосередьтеся на тому, що приносить вам найбільшу насолоду.

7. Не забувайте, що найкращий спосіб розслабитисяце робити те, що вам справді подобається, не має значення, наодинці чи з кимось, ви просто зобовязані насолоджуватися своїм заняттям.

Недарма в народі кажуть, що сон треба берегти. Поставтеся до цього процесу дбайливо, адже сонце своєрідний зарядний пристрій вашого організму. Не заряджений на 100 %, ваш організм не зможе працювати на повну потужність.

Солодких вам снів!

 

 

Відгуки читачів