Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Чоловік у побуті

Аліна Басова

Не думайте, що чоловік зовсім не цінує затишку, який ви створюєте. Просто для нього затишок поняття абстрактне, зовсім не повязане з вишуканою вазочкою, яка від помаху його руки чомусь зісковзнула зі столу й розбилася. «Навіщо так засмучуватися? дивується він.— І що, власне, змінилося через відсутність цієї вазочки

Чоловік у побуті

Аліна Басова

Не думайте, що чоловік зовсім не цінує затишку, який ви створюєте. Просто для нього затишок поняття абстрактне, зовсім не повязане з вишуканою вазочкою, яка від помаху його руки чомусь зісковзнула зі столу й розбилася. «Навіщо так засмучуватися? дивується він.— І що, власне, змінилося через відсутність цієї вазочки

Можливо, на Марсі яблуні колись і зацвітуть, а от щодо герані, яка стоїть на вашому підвіконні, то прогнози явно не оптимістичні. Вона не любить, щоб на неї струшували попіл, і страшенно мерзне поряд з відчиненим віком, тобто погано переносить саме те, що вносить у її життя ваш коханий і єдиний чоловік. Викликає побоювання і доля нових фіранок, і віденського стільця, який вам дістався в спадок, і лляної скатерки, що нарешті змінила клейонку на столі

Його неувагу до речей, які ви ретельно підібрали й розставили, зовсім не хочеться вважати злочинною недбалістюАдже він справді любить свою оселю. Тільки в цілому. Як сукупність її складових.

Таким є чоловік. Але жінки зовсім не такіЖінку не полишає мрія про дімрайський куточок. Щоправда, втілюючи мрію в життя, доводиться протистояти руйнівним чоловічим нахилам, утішаючись тим, що результат він зуміє оцінити не гірше за вас.

Мотиви для руйнувань у чоловіків бувають різні. Наприклад, «чоловік з молотком» озброєний добрими намірами й дуже небезпечний. Не сумнівайтесь: він замислив щось грандіозне. На реалізацію його проектів знадобиться кілька років, а от ентузіазму вистачить лише на кілька днів. З таким чоловіком ніколи не опинишся біля розбитого корита. Тому що корито буде акуратно розібрано на частини й складено детальний план реконструкції. Ви маєте справу з чоловіком, який жадає подвигів. Придушувати прекрасні поривання немає сенсу, тому слід виявити кмітливість і спробувати переконати його в тому, що, наприклад, перш ніж переставляти сервант, непогано було б укріпити його задню стінку. Хтозна, може, вам пощастить, і саме в цей момент роботи його ентузіазм вичерпається.

Є й інший тип — «уїдливий чоловік». Це той, для якого суп завжди недосолений, а картопля пересолена. Що ж стосується вашого дому, то в ньому «занадто багато зайвих речей, а потрібні ніколи не знайдеш, шпалери позбавлені смаку, меблі непрактичні». Проста і логічна ідея зробити все власноруч зазвичай не спадає йому на думку. Проте такий чоловік просто незамінний під час великих ремонтних робіт до робочих він буде прискіпливий, критичний, наполегливий і непохитний.

І нарешті останній тип це «байдужий чоловік». Найбільше він не терпить суєти. Сам ніколи не сіпається і вам не рекомендує. Марно всоте нагадувати йому, що кран тече, двері погано зачиняються, а стелю треба побілити: такі дрібниці не знайдуть відгуку в його душі. Однак саме в голові такого чоловіка подеколи народжуються геніальні ідеї. Саме він не підводячись із канапи може підказати, як на десяти метрах встановити стінку, розраховану принаймні метрів на пятнадцять. Не тисніть на нього це вбиває його творчі здібності.

Звичайно, не кожен чоловік цілком відповідає одному з описаних типів. Ви можете виявити у своєму чоловікові риси всіх трьох. Але не засмучуйтесь, адже кожний тип має не лише недоліки, але й позитивні якості. Зосередьте свої ніжні почуття саме на них. Хіба вам не стало нудно у вашому райському куточку, де щодня все однаково благополучно й немає від кого чекати на сюрпризи?


Дитячі роки

Аксакова

С. Т. Аксаков

(уривок)

I

ноді гості приїздили пообідати, і, Боже мій! як клопоталася моя мати з кухарем Макеєм, який дуже погано розумівся на своїй справі. Мигдальне тістечко завжди готувала вона сама, і дивитися на це приготування завжди було для мене великим задоволенням. Я уважно спостерігав, як вона обливала мигдаль окропом, зішкрябувала з нього розбухлу шкірку, вибирала горішки лише найчистіші та найбіліші, примушувала товкти їх, якщо тістечко готувалося з мигдального борошна, або як сама різала їх ножицями та, замісивши ці обрізки на яєчних білках, збитих із цукром, виробляла з них вигадливі фігурки: то вінки, то корони, то якісь квіткові шапки або зірки; все це клалося на залізний лист, посипаний борошном, і відправлялося в кухонну піч, звідки приносилося вже аж обідом, цілком готовим і засмаженим. Мати, вишукано вдягнена, за поданим їй від мене знаком вибігала з вітальні, одягала на себе високий білий фартух, обережно знімала ножичком чудове тістечко із залізного листа, кожну фігурку поливала малиновим сиропом, гарно викладала на велике блюдо і поверталася до своїх гостей. Сидячи за столом, я завжди нетерпляче чекав на мигдальну страву не стільки для того, щоб поласувати, скільки для того, щоб порадіти, як гості хвалитимуть чудове тістечко, братимуть по другій фігурці й говоритимуть, що «ні в кого немає такої мигдальної страви, як у Софії Миколаївни». Я тріумфував і не міг спокійно сидіти на високих кріселках і неодмінно говорив на вухо гостю, який сидів біля мене, що все це мамонька зробила сама. Я памятаю, що гості нас тоді відвідували такі веселі, яких надалі вже ніколи не бувало за нашого життя

 

Відгуки читачів