Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Ірма Вітовська: «Хочу низько поклонитися своїм учителям»

Якщо про когось з українських зірок можна сказати «жінка вогонь», «руда бестія», «рокова пристрасть», то це саме про Ірму Вітовську. Більшість глядачів цю талановиту актрису знають із серіалу «Леся + Рома», але ті, кому пощастило побачити її не в «ситкомі», а як драматичну акторку в театрі або кіно, мабуть, давно визнали її талант. Красива, енергійна, з чудовим почуттям гумору, цінує жіночу незалежність, сміливість та жіночий розум — ось така вона, прима молодого театру.


Ірма Вітовська: «Хочу низько поклонитися своїм учителям»

Якщо про когось з українських зірок можна сказати «жінка вогонь», «руда бестія», «рокова пристрасть», то це саме про Ірму Вітовську. Більшість глядачів цю талановиту актрису знають із серіалу «Леся + Рома», але ті, кому пощастило побачити її не в «ситкомі», а як драматичну акторку в театрі або кіно, мабуть, давно визнали її талант. Красива, енергійна, з чудовим почуттям гумору, цінує жіночу незалежність, сміливість та жіночий розум — ось така вона, прима молодого театру.

У

бесіді з нею нібито заряджаєшся позитивними емоціями, хочеться жити та творити: чи то чортики, чи то зірки в її очах мають магічний вплив на співбесідника.

Ірма, активна, емоційна в дитинстві, завжди мріяла про археологію, навіть вступала на історичний факультет. Але керівник театрального гуртка, який відвідувала залюбки, наполегливо радила спробувати себе на професійній сцені. Освіту Ірма здобула у Львівському державному музичному інституті, а секретів акторської майстерності її навчав Богдан Козак.

Ірма Вітовська. У моєму житті вчителіце чудо, саме вони, творці, зліпили з мене те, що ви бачите зараз. Мені дуже поталанило з педагогами. Правду кажуть, випадкових зустрічей не буває. Мені дали ремесло, виховали смаки. В акторській майстерності, як і в житті, дуже важливо відчувати межу. Зіграти дурницю, але не дійти вульгарності, донести правду, але не нажити ворогів. Я дуже люблю й поважаю всіх учителів, мені так хочеться, щоб їм завжди вистачало терпіння. Повірте, я теж була ученицею і, памятаючи себе, можу сказати, що мати терпіння на всіх учнівце дуже важко. Майже всі вчителі, які зустрічалися мені на життєвому шляху, були молоді душею, вони з кожним класом тільки молодшали, ніби повертались разом з нами до своєї весни. Стає соромно, коли пригадую деякі образи, які завдала своїм учителям, хоч напевно знаю, що вони давно вибачили мені, бо вчительце найдобріша людина, яка щиро любить і памятає своїх учнів.

Кореспондент. Як ми вже зрозуміли, ви не були зразковою ученицею. А чи памятаєте, за що сварили вас учителі?

І. В. Звісно, памятаю. За те, що прогулювала заняття. Я тоді навчалася в шостому класі й утікала зі школи до кінотеатру, щоб подивитися фільм Параджанова «Тіні забутих предків». Я нещодавно записала його на касету, тепер це моя настільна картина. Пробачте, я все ж таки хотіла повернутися до своїх учителів. Хочу навіть поіменно кожному низько поклонитися й подякувати за все те, що мені дали.

Кор. А кому саме, якщо хочете пригадати своїх учителів?

І. В. Це, по-перше, улюбленому майстрові Богдану Миколайовичу Козаку, також Любові Яківні Когановій, усім своїм учителям у Франківську, Львові, усім-усім, навіть важко перелічити, тому що, мабуть, немає такого вчителя, якого б не згадувала на певному етапі життя. Учительце перш за все те, з чого починається людина.

Кор. Скажіть Ірмо, а якою повинна бути сучасна жінка?

І. В. Я вже сказала, що люблю розумних, самодостатніх жінок. Але певною мірою, сьогодні жінки дуже часто заходять на територію чоловіків та втрачають жіночість. Я сама часто задаюсь питанням: що для сучасних жінок пріоритет? Пятиповерховий котедж з басейном? Ні, я не проти, я теж хочу. Але якщо для цього я повинна щось загубити чи знищитито не хочу. Мені достатньо маленького будиночка в селі, де я поставлю надувний басейн. У житті кожній людині потрібно витримати іспит «на порядність». Я отримала порядність від батьків та вчителів.

Кор. Ірмо, ви щасливі?

І. В. Так, дуже. Я хочу, щоб, це прочитали мої вчителі, бо знаю, що коли бачать мене по телевізору, завжди думають: як там наша дівчинка? У кіно грає щасливу? А поза кіно?  Я щаслива, у мене чудовий чоловік, ми вже понад десять років разом. Він поважає мою свободу та мій світ, поважає моє право на особисті таємниці.

Кор. Ви в офіційному шлюбі чи в цивільному?

І. В. В офіційному, але я нічого не маю проти цивільного. Ми з чоловіком прожили чотири роки в цивільному шлюбі й розписалися тільки тому, що наполягали батьки. Я розумію, що саме в майбутньому дітям потрібен захист. Але якщо люди мають стрижень, виховання, культуру, вони ніколи не вчинять підлості. Я скоріше проти ранніх шлюбів, коли одружуються на хвилі пристрастей, у наш час до шлюбу треба підходити розумно, коли зявляється свідоме бажання, щоб хтось був поряд.

Кор. Скажіть, Ірмо, у чому секрет акторського успіху?

І. В. Успіх не має секретів. Щоб досягти успіху, треба багато працювати. У моєму житті не було ані волохатої лапи, ані величезних грошей, щоб пробити карєрний шлях; тільки бажання, талант, наполегливість і праця зіграли роль у моєму житті. Щоб досягти успіху, треба бути залюбленим у свою професію, тільки та робота, яку любиш, може принести душевний комфорт і гармонію, що і є найголовнішими в житті.

Аліна Басова

 

Відгуки читачів