Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою!

Оформити передплату

Різдвяна Венеція

Фортуна, що приносить удачу, «Доктор чуми» з довгим носом, «Дама Казанови» з чорним пірямВони ходять вулицями, шукаючи пригод, і розважають перехожих. Деякі з них приховують свої обличчя, інші сміливо дивляться вам прямо у вічі, порушуючи тим самим давню традицію, яка передбачала закривати обличчя під час карнавалу. Ось і розкрили ви мою таємницю так, це карнавал у Венеції, дивовижному місті старовинних палаців, незліченних каналів і мостів.

Різдвяна Венеція

Фортуна, що приносить удачу, «Доктор чуми» з довгим носом, «Дама Казанови» з чорним пірямВони ходять вулицями, шукаючи пригод, і розважають перехожих. Деякі з них приховують свої обличчя, інші сміливо дивляться вам прямо у вічі, порушуючи тим самим давню традицію, яка передбачала закривати обличчя під час карнавалу. Ось і розкрили ви мою таємницю так, це карнавал у Венеції, дивовижному місті старовинних палаців, незліченних каналів і мостів. А маска це головний атрибут карнавалу, що має майже тисячолітню історію. Людина в масці могла відверто сказати все, що захоче. Це й було головним задумом карнавалу на якийсь час усі рівні, вільні від умовностей. Із прихованим обличчям можна було брати участь у судовому засіданні, робити візити, купувати рибу. У такому вигляді можна було увійти всюди: до салону, канцелярії, в монастир, на балЗвання та імя тоді виявлялися неістотними (нам би маску ми б теж усе сказали). Колись карнавальний костюм був дуже скромним маска з білої тканини, що повністю закривала обличчя, чорний плащ і чорний капелюх у чоловіків. Жінки маски тримали зубами, щоб не сказати зайвого. Але від часів Казанови маскарадний костюм істотно змінився.

Уся Венеція в дні карнавалу це своєрідний подіум, де протягом 10 днів проходять тисячі імпровізованих моделей. Ними милуються, їх малюють художники, з ними фотографуються туристи. Сказати, що сучасні карнавальні костюми венеціанців прекрасні,— нічого не сказати. З дорогих тканин, прикрашені знаменитим венеціанським плетивом, дорогим венеціанським бісером, коштовним камінням. А капелюхи і капелюшки! І головне маски, звичайно ж!

Особливістю венеціанського карнавалу є те, що святом живе ціле місто. На яку вулицю не повернеш маски та костюми, а за кожним костюмом чи маскою якась історія, яка миттєво збуджує вашу фантазію. А уявіть собі песика в карнавальному костюмі, пошитому з дорогих тканин та бісером прикрашеному.

Тут і дорослі, і діти готуються до карнавалу заздалегідь. У школах є спеціальні гуртки, де діти виготовляють для себе і своєї родини карнавальні маски. Відбуваються навіть змагання між такими гуртками маски виставляють у вікнах школи і збирають кількість голосів своїх прихильників. І все це робиться з такою щирою радістю і захопленням! Дорослі беруть приклад із дітей і організовують свої гуртки шиють костюми і виготовляють маски.

А зараз, дорогі читачі, давайте оберемо костюми для себе, вигадаємо якусь історію й теж підемо розважатися!

Відгуки читачів