Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Великий літній заплив

Ведуча рубрики Олена Харченко


Початок літа — чарівна пора канікул і відпусток. Ласкаве літнє сонце ніби запрошує всіх нас якомога більше часу проводити на свіжому повітрі: у лісі чи на березі річки. Пропонуємо до вашої уваги приклад сімейної зустрічі, яку можна провести теплого літнього дня на пляжі.

 

ДЕ?

Цю зустріч можна проводити на березі водойми. Не має значення, буде це річка, ставок чи море. Головне, щоб водойма була придатна для купання (зручний вхід у воду, перевірене дно, відповідна для дитячих розваг глибина).
 

КОЛИ?

Найкращий час для влаштування свята, пов’язаного з водними розвагами, — літо. Свято передбачає тривале перебування учасників у воді, та й конкурси, що відбуватимуться на суші, теж будуть пов’язані з водою. Тому обрати слід сонячний, можна навіть сказати, спекотний день, і тоді усі запрошені напевно будуть задоволені водними розвагами.
 

ДЛЯ ЧОГО?

Головне завдання всіх дитячих літніх розваг — оздоровлення й загартування дитячого організму. Беручи участь у спортивних конкурсах на воді, малюки вдосконалюватимуть фізичні вміння й навички, підвищуватимуть рухову активність, вчитимуться проявляти сміливість та доброзичливість, виховуватимуть наполегливість у досягненні позитивного результату. Крім цього, усі учасники отримають позитивні емоції й гарний настрій.
 

ПОРАДА

Для того щоб присутні, а особливо малеча, не ображалися одне на одного, використовуйте жартівливі лічилки для розподілу ролей та обов’язків під час ігор та конкурсів.
 
Наприклад:
У зеленому садочку
Сидить котик в холодочку.
Лапкою він чеше вуса,
Язичком він лиже пузо.
Мишенята, не зівайте,
Від коточка утікайте!
 

ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ?

Разом із малюком:
• Перегляньте мультфільм або фільм про спортивні змагання.
• Обговоріть правила поведінки під час змагань та повторіть правила поведінки поблизу води.
• Придумайте назви для команд, виготовте емблеми команд та медалі для нагородження переможців.
• Вивчіть віршик чи пісеньку про літо, відпочинок або літні розваги.
• Доберіть іграшки, що можуть стати в пригоді на пляжі (лопатка, відерце, лійка, сито тощо).
 
Дорослим:
• Підготуйтеся до проведення водних конкурсів.
• Підготуйте реквізит для показу пляжної моди.
• Подбайте про обід (їжа має бути легкою і такою, що не зіпсується у спекотну погоду).
• Доберіть загадки про літо та літній відпочинок.
 

ІГРИ ТА КОНКУРСИ

Відгадай загадку.
Ой котилось коло,
Коло-покотьоло,
Всіх ласкаво гріло,
Цілий день світило,
А під вечір коло
Дуже натомилось —
Спати покотилось
Ген за видноколо. (Сонце)
(Г. Храпач)
 
Семибарвне коромисло
Понад річкою зависло,
Щоб води відерце взяти,
Сад і поле поливати.
Над глибінню лячно стало:
Розломилось і… пропало.
(Веселка)
(Г. Храпач)
 
Йде з тобою в гожі дні
Від самісінької хати.
Не втечеш від неї, ні!
Із землі їй встати лінь.
Ні підняти, ні прогнати
Із дороги довгу… (тінь).
(С. Жупанин)
 
Наче скло прозоре,
В’ється синя стрічка.
То біжить у море
Безупинна… (річка).
(С. Жупанин)
 

Розтопи лід

Усі присутні діляться на дві команди. Кожна команда отримує по одному кубику льоду. Бажано, щоб кубики були однакові за розміром. Гравці команди мають розтопити кубик льоду, передаючи його від одного гравця до іншого. Перемагає та команда, яка швидше розтопить лід. Задоволення гарантовано отримають усі гравці.
 

Тачка

У цій грі змагаються пари (дитина й дорослий). Запропонуйте дитині упертися руками в дно біля кромки води, а дорослому — підняти її за ноги — вийде «тачка». Тепер можна «їхати» — йти руками по дну. Перемагає та пара, яка швидше подолає дистанцію.
 

Водний баскетбол

Для обрання найвлучнішого гравця киньте на воду надувний круг на відстань 1,5–2 м від берега. Запропонуйте присутнім по черзі поцілити м’ячем у круг.
 

Ловці перлів

Гру слід проводити на глибині по коліно (потім до пояса). Ведучий кидає на дно 5–10 різноманітних предметів. Гравці мають увійти у воду, знайти та дістати ці предмети. Перемагає той, хто зможе зібрати більше «перлів».
 

Гонки раків

Гру проводять на глибині по коліно. Діти лежать у воді, торкаючись дна руками і витягнувши ноги назад. За сигналом дорослого вони пересуваються на руках уперед. Перемагає той, хто першим дістанеться фінішу.
 

Равлики

Гру проводять на глибині по коліно. Учасники шикуються в лінію обличчям до берега. За сигналом вони починають рухатися вперед. Перемагає той, хто вийде на берег останнім. Стояти на місці не можна. Потрібно весь час рухатися вперед.
 

Водоноси

Кожному гравцеві дають склянку або кухоль із водою. Гравці за сигналом ведучого біжать до фінішу і повертаються назад до лінії старту. Перемагає гравець, який добіг першим і не розплескав води.
Dounload PDF

Відгуки читачів