Передплатна кампанія з січня 2019 закінчилася! Що робити далі?

Подробиці...

Бажаєте зекономити на передплаті?

Пропонуємо вам стати учасником програми лояльності «120 балів»!

 

Дізнатися більше

О. В. Погорєлов про викладання геометрії


Олексій Васильович Погорєлов (1919–2002) — український математик, академік АН УРСР, академік АН СРСР, заслужений діяч науки і техніки України, почесний громадянин міста Харків. О. В. Погорєлов — лауреат шести престижних премій, зокрема Міжнародної премії імені Лобачевського, премії НАН України імені Боголюбова.
 
Завдяки фундаментальним результатам О. В . Погорєлова, вітчизняна школа геометрії у другій половині ХХ ст. посідала провідне місце у світі.
 
Підручник О. В. Погорєлова з геометрії був уведений у масову школу 1982 року і дотепер є чинним у багатьох регіонах колишнього СРСР.
 
У школі є два головних предмети — рідна мова і геометрія. Перша навчає людину грамотно висловлювати думки, друга — дедуктивному мисленню.
 
Геометрія відзначається ясністю і простотою як у формулюванні результату, так і в тих вихідних положеннях, із яких цей результат має бути отриманим. Тому геометрія дає нам найкращі можливості для розвитку логічного мислення в школі.
 
Недостатньо тільки дивитися, як інші розв’язують задачі або доводять теореми. Учню потрібно самому розв’язувати і доводити, користуючись тими методами і засобами, які наведені в прикладах.
 
Викладання геометрії в школі має на меті не тільки повідомляти учням геометричні результати, а й навчати їх методу, за допомогою якого ці результати здобувають.
 
Розв’язування задач є основним засобом набуття знань і вмінь. Забезпечення знань і вмінь — основа подальшого розвитку розумових здібностей учня, його особистості.
 
Знання предмета в обсязі, передбаченому програмою, забезпечується, перш за все, системою викладання та її доступністю. Зрозуміло, що ці знання можуть бути набутими за умови наполегливої праці учня і добросовісного ставлення вчителя до своїх обов’язків.
Dounload PDF

Відгуки читачів