Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Як налагодити стосунки зі свекрухою

Ведуча рубрики Світлана Маркова


Поза сумнівом, проблеми у взаєминах із мамою чоловіка виникають не у всіх жінок. У багатьох родинах усе складається цілком гармонійно, і жінки чудово спілкуються, разом проводять час, готують і відзначають свята. Але нерідко трапляється інакше. Чому? Психологи знаходять такому феномену чимало різноманітних пояснень. По-перше, конкуренція, адже кожна з жінок розраховує на любов сина і чоловіка. Причому мама вважає, що син — це її «витвір», тому вона й може претендувати на право бути найулюбленішою. А дружина вважає, що саме їй тепер має належати вся увага її чоловіка, і тому нерідко ревнощі захмарюють стосунки зі свекрухою. Перепадає й улюбленому чоловікові, який опиняється між двох вогнів. Йому, звичайно, не позаздриш, адже періодично доводиться приставати то на один, то на інший бік або конфліктувати з найбільш значущими жінками свого життя. Усім знайомі випадки, коли після декількох років «бойових дій» сім’я розпадається. Невістка сварить і звинувачує свекруху, свекруха нарікає, що синові з невісткою не пощастило. Проте налагодити стосунки зі свекрухою не так складно, як може здатися на перший погляд. Спробуйте змінити тактику покроково.

 

Не слід обговорювати зі свекрухою недоліки її сина

Іноді свекруха сама починає таку розмову: «А він такий-сякий, мало заробляє, рідко телефонує, пізно приходить, не вміє дарувати подарунки, недолугий, ледачий тощо». Проте смішно думати, що мама вашого чоловіка робить це для того, щоб ви теж додали свої «мінуси» в загальний список. Не сподівайтеся, що їй сподобається, коли ви сваритимете її дитину, навіть якщо вона сама секунду тому робила те саме. Як мовиться, «що дозволено Юпітеру…».
 
А як реагувати на такі ситуації? Як поводитися? Швидко згадувати те хороше, що є у вашому обранцеві, і заперечувати свекрусі? Ви вважаєте, що він ледачий? Ні, він зовсім не ледачий, це він просто такий розсудливий, любить усе зважити, продумати. Рідко телефонує? Багато працює, тому і часу мало. Зате часто про вас говорить, переживає тощо. Можете повірити, що за деякий час ви станете не просто хорошою невісткою, а тією, з ким її синові дуже пощастило в усіх сенсах.
 
Якщо ви самі любите поскаржитися «мамі» на її синочка, то теж повинні мати на увазі, що все сказане вами може бути використане проти вас. Тож у прису тності свекрухи про чоловіка або добре, або нічого.
 
 

Ніколи не даруйте свекрусі аби що

Люди старшого покоління ставляться до подарунків дуже уважно і трепетно. Їм важливо, чи вибирали ви подарунок від душі або так, «для галочки». Якщо ви живете в шлюбі хоча б кілька років, напевно, ви знаєте пристрасті своєї свекрухи, а отже, вам не складно буде вибрати для неї книгу або плед, хустку або сумку. Ви обов’язково помітите, чи сподобався ваш подарунок. І не забудьте супроводжувати його квітами, оскільки вони є символом поваги. Крім того, листівка з теплими словами буде душевним доповненням.
 
 

Розкажіть свекрусі, як вам пощастило дістати такий скарб

Насправді, розкажіть свекрусі щось хороше про її сина. Згадайте, як чудово він придумав катати дітей з гірки на тазку, або як швидко полагодив згорілу раптом проводку, або як приготував смачну страву. Зовсім неважливо, які досягнення ви перелічите. Важливо те, що ваша свекруха побачить, як ви цінуєте і любите її сина. Коли ваш власний син підросте і одружиться, ви, звичайно, самі зрозумієте, що це найголовніше для люблячої мами. Важлива умова: ви маєте бути дуже щирі. Адже фальш і гру легко розпізнати. Не розповідайте про те, чого немає. Говоріть чесно і правдиво.
 
 

Намагайтеся побачити те хороше, що є в характері вашої свекрухи

Стовідсотково поганих людей не буває. І коли мені говорять, що чиясь свекруха просто жахлива, що вона постійно бурчить, робить зауваження вам і власному синові, не бажає сидіти з онуками і взагалі — жахлива людина, я не вірю. Тому що не бачить хорошого той, хто не хоче цього бачити.
 
Перше хороше, що об’єднує всіх свекрух у світі, — вона дала вам можливість зустріти вашу кохану людину, вашого чоловіка. Тільки за це ви могли б пробачити їй кілька недоліків.
 
Якщо свекруха хоча б іноді погоджується побавитись з онуками, це теж її гідність. Адже насправді вона вам нічого не винна.
 
Якщо свекруха дає вам поради, то це не недолік, а її чеснота. Розумна жінка не відмахуватиметься від порад досвідченої жінки, а вислухає їх і запам’ятає те, що визнає за потрібне.
 
 

Іноді пораду свекрух и поч инаєш розуміт и лише багато років потому. Можливо , варто дослухат ися до неї сьогодні?

 
 

Кожній людині приємно, коли їй говорять хороше. І ваша свекруха — не виняток

Скільки разів у житті ви говорили щось хороше своїй свекрусі? Добре, якщо налічите два десятки разів. Але в реальному житті так буває рідко. Свекрухи і невістки рідко обмінюються компліментами і добрими словами. Чи то від того, що рідко бачаться, чи то від відсутності бажання, чи то просто від небажання.
 
Найбанальніші фрази можуть бути приємні, якщо вони сказані вами. Наприклад, ви можете сказати: «Ви чудово виглядаєте!», «Ви смачно готуєте!», «Онуки за вами скучили», «Ми любимо приходити до вас у гості». Щирість і відкритість зроблять вас і вашу свекруху близькими і рідними людьми. І пам’ятайте, що саме ви відповідальні за ці стосунки, від яких залежить, між іншим, щастя вашої сім’ї.
Dounload PDF

Відгуки читачів