Електронна передплата!

Доступ до улюблених видань
у будь-який час,
за будь-який період,
з будь-якого пристрою
!

Оформити передплату

Аплікація «Заповнення площини “тамбурним” швом»

О. Б. Поворозник, учитель трудового навчання, спеціаліст вищої категорії, старший учитель Тернопільської ЗОШ № 8

Аплікація є найбільш простим та доступним видом декоративного мистецтва. Ця технологія пройшла тривалий шлях використання і збагатилася різними засобами фіксації (закріплення) на різних поверхнях (нитками на тканинах, клеями на твердих поверхнях тощо).


Аплікація є найбільш простим та доступним видом декоративного мистецтва. Ця технологія пройшла тривалий шлях використання і збагатилася різними засобами фіксації (закріплення) на різних поверхнях (нитками на тканинах, клеями на твердих поверхнях тощо).
 
Аплікація — це накладання, наклеювання, нашивання на основне тло окремо вирізаних частин якого-небудь малюнка.
 
У пропонованому майстер-класі елементи аплікації прикріплюють на основу (бавовняну тканину) способом заповнення площини швом «тамбурний».
 
 
ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ
 
Основа має бути щільнішою за фактурою, ніж деталі аплікації. В оздобленні використовують стрічки, пряжу, тасьму. На тканинній основі розкладають деталі, перевіряють, чи відповідають вони за формою та розміром, уточнюють, чи гармонійно поєднуються тканинне тло й колірна гама аплікації. Закріплюють аплікацію за допомогою ниток для шиття. У такий спосіб можна виконати предметну або сюжетну аплікацію. 
 
Вибір малюнка має відповідати призначенню виробу.
 
Спочатку виконують ескіз. Слід пам’ятати, що малюнок має бути максимально спрощеним, без складних деталей, із чіткими контурами натурального розміру. Ескіз можна виконати в кольорі, що дозволить попередньо оцінити аплікацію та спростить її створення.
 
Малюнки із журналів та книжок копіюють за допомогою кальки, акуратно накладаючи її на малюнок. Перевіряють, чи всі лінії перенесено на кальку. З кальки малюнок за допомогою копіювального паперу переносять на гладкофарбовану тканину.
 
Основа аплікації повинна гармонійно поєднуватись із деталями аплікації, тому добір кольорової гами майбутнього виробу має важливе значення.
 
Для виконання деталей можна поєднувати нитки різного кольору. Це надасть багатого вигляду виробу.
 
Інструменти й матеріали: тканина, копіювальний папір, калька, голки, нитки для вишивання ти шиття, ножиці, олівець.
 
 
ВИКОНАННЯ АПЛІКАЦІЇ
 
Виконують аплікацію, дотримуючи вказівок у інструкційній картці.
 
Деталі аплікації виконують на гладкофарбованій тканині ручними стібками, площини заповнюють «тамбурним» швом.
Dounload PDF

Відгуки читачів